Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам един UPS, който при последната гръмотевична буря не сработи и PC-то ми изключи от прекъсването на тока.

Въпросът ми е как да разбера Батерията ли е зле или целият UPS си е заминал.
Как да го тествам, за да не давам първо пари за батерия, а после и за нов UPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един UPS, който при последната гръмотевична буря не сработи и PC-то ми изключи от прекъсването на тока.

Въпросът ми е как да разбера Батерията ли е зле или целият UPS си е заминал.

Как да го тествам, за да не давам първо пари за батерия, а после и за нов UPS.

Какъв е UPS-a? Не е необичайно, ако е по-нискобюджетен модел пр. офлайн, толкова да си може.

За да тестваш батерията, включи някакъв непретенциозен консуматор(примерно нощна лампа) и виж колко държи, без захранване.

По-хубавите модели си имат и тест за батерия.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пре

Какъв е UPS-a? Не е необичайно, ако е по-нискобюджетен модел пр. офлайн, толкова да си може.

За да тестваш батерията, включи някакъв непретенциозен консуматор(примерно нощна лампа) и виж колко държи, без захранване.

По-хубавите модели си имат и тест за батерия.

Моделът е този. А батерията му от 2 години поне не е сменяна, но как мога да знам, че са само батерията е проблемът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези неща не би ли трябвало да имат защита против такива случки  :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имат защита, но при големи напрежения, характерни за натоварването на мрежата от падането на мълния, никой ups не може напълно да се справи. Но без неговата намеса, компютъра не просто щеше да изключи, а директно да изгори.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е скапана батериата и напълно нормално веднага да се изключи UPS-а, на мен ми се е слувало - два компютъра - единия с UPS (уж за по-сигурно) другия без, Тока премигна за части от секундата - компютъра без UPS дори не се рестарира и остана да работи, а UPS-а се изключи и всичко несъхранено на неговия комп си отиде безвъзвратно.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е скапана батериата и напълно нормално веднага да се изключи UPS-а, на мен ми се е слувало - два компютъра - единия с UPS (уж за по-сигурно) другия без, Тока премигна за части от секундата - компютъра без UPS дори не се рестарира и остана да работи, а UPS-а се изключи и всичко несъхранено на неговия комп си отиде безвъзвратно.

Така правят, ама ако UPS-a е бил като хората, трябва да се е оплаквал за смяна поне месец преди това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така правят, ама ако UPS-a е бил като хората, трябва да се е оплаквал за смяна поне месец преди това.

Да, но той не е споменал, че е имало прекъсване на електрозахранването преди. Може би рядко се случва и затова не е разбрал, че батериите си заминават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но той не е споменал, че е имало прекъсване на електрозахранването преди. Може би рядко се случва и затова не е разбрал, че батериите си заминават.

Функцията, за която говорех не зависи от наличието на предходен проблем за да работи. UPS-ите, които я имат, си правят тест на батерията на всяко включване или един път седмично например и, ако теста е неуспешен, имат сигнализация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      Здравейте!
      Днес за първи път получих следното съобщение относно активиране на защитата на литиево-полимерната батерия на моя телефон. Стори ми се странно, защото се активира при сравнително висока температура (11-12 градуса) по време на зареждане. 

Реших да прочета някой ред относно батерията на устройството и намерих следната информация: 

Та искам да попитам, тази защита нормално ли е да се активира при толкова висока температура? В крайна сметка 11 градуса не са нищо, на фона на условията, в които би трябвало да функционират тези устройства в далеч по-студени части на света. Ползвал съм други устройства на далеч по-ниски температури от тази, без абсолютно никакви проблеми, та ми с стори странно активирането на този вид защита. Възможно ли е да се е активирала поради софтуерен или хардуерен проблем, или е напълно нормално? 
    • от аm-аm
      Ако продължително време не се ползва, примерно месец, трябва ли да се вади Li-Ion батерия?
    • от ivan_pz
      Здравейте! Понеже имам риг който консумира 2200W/ч и имам проблеми с тока (спира доста често за по няколко секунди) и ме интересува дали обикновен UPS(5-600W) ще свърши работа да не спира машината през тези секунди и ако не евентуално има ли решение този проблем?
    • от Любен Пашов
      Имам прахосмукачка AEG AG5022 със сваляща се литиево-йонна батерия.
      Проблема е, че прахосмукачката не зарежда батерията като се закачи на док станцията.
      Изброявам следните факти открити от мен:
      - батерията е в добро работещо състояние, при директно свързване на зарядно към конекторите "+" и "-" се зарежда, вдига напрежение и държи заряд
      - при ръчно заредена батерия, прахосмукачката работи както трябва и има необходимата мощност
      - ток до прахосмукачката достига 32-35V според зарядното
      - в режим на зареждане по "+" от прахосмукачката не идва ток, а само някакво разреждане до 1V
      - правилния ток 32-35V идва по конектора на прахосмукачката "C" но батерията от него не се зарежда
      - конекторите "A", "B" и "C" предполагам служат за обратна връзка от батерията за нивото на заряда, което се изобразява на прахосмукачката

1. Как точно и за какво работят конекторите "A", "B" и "C"?
      2. Прахосмукачката ли не подава правилно ток по "+" или батерията не поема правилно ток от "C"?

• от Mihaelavv
      Здравейте. Имам проблем с лаптопа ми. Вечерта преди да открия проблема, както винаги, си изключих лаптопа без проблем. На следващият ден забелязах, че не мога да го включа, дори когато е включен в контакта. В други форуми четох, че е хубаво да се премахне батерията и да се включи наново, но моята е вградена и не знам какво да направя с нея. Лаптопът е нов, използвам го от 3-4 месеца вече и няма как да е изгоряла видео-картата, защото изобщо не свети клавиатурата или копчетата. Ако можете да ме посъветвате с нещо полезно ще бъда много благодарна.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.