Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам един UPS, който при последната гръмотевична буря не сработи и PC-то ми изключи от прекъсването на тока.

Въпросът ми е как да разбера Батерията ли е зле или целият UPS си е заминал.
Как да го тествам, за да не давам първо пари за батерия, а после и за нов UPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един UPS, който при последната гръмотевична буря не сработи и PC-то ми изключи от прекъсването на тока.

Въпросът ми е как да разбера Батерията ли е зле или целият UPS си е заминал.

Как да го тествам, за да не давам първо пари за батерия, а после и за нов UPS.

Какъв е UPS-a? Не е необичайно, ако е по-нискобюджетен модел пр. офлайн, толкова да си може.

За да тестваш батерията, включи някакъв непретенциозен консуматор(примерно нощна лампа) и виж колко държи, без захранване.

По-хубавите модели си имат и тест за батерия.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пре

Какъв е UPS-a? Не е необичайно, ако е по-нискобюджетен модел пр. офлайн, толкова да си може.

За да тестваш батерията, включи някакъв непретенциозен консуматор(примерно нощна лампа) и виж колко държи, без захранване.

По-хубавите модели си имат и тест за батерия.

Моделът е този. А батерията му от 2 години поне не е сменяна, но как мога да знам, че са само батерията е проблемът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези неща не би ли трябвало да имат защита против такива случки  :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имат защита, но при големи напрежения, характерни за натоварването на мрежата от падането на мълния, никой ups не може напълно да се справи. Но без неговата намеса, компютъра не просто щеше да изключи, а директно да изгори.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е скапана батериата и напълно нормално веднага да се изключи UPS-а, на мен ми се е слувало - два компютъра - единия с UPS (уж за по-сигурно) другия без, Тока премигна за части от секундата - компютъра без UPS дори не се рестарира и остана да работи, а UPS-а се изключи и всичко несъхранено на неговия комп си отиде безвъзвратно.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е скапана батериата и напълно нормално веднага да се изключи UPS-а, на мен ми се е слувало - два компютъра - единия с UPS (уж за по-сигурно) другия без, Тока премигна за части от секундата - компютъра без UPS дори не се рестарира и остана да работи, а UPS-а се изключи и всичко несъхранено на неговия комп си отиде безвъзвратно.

Така правят, ама ако UPS-a е бил като хората, трябва да се е оплаквал за смяна поне месец преди това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така правят, ама ако UPS-a е бил като хората, трябва да се е оплаквал за смяна поне месец преди това.

Да, но той не е споменал, че е имало прекъсване на електрозахранването преди. Може би рядко се случва и затова не е разбрал, че батериите си заминават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но той не е споменал, че е имало прекъсване на електрозахранването преди. Може би рядко се случва и затова не е разбрал, че батериите си заминават.

Функцията, за която говорех не зависи от наличието на предходен проблем за да работи. UPS-ите, които я имат, си правят тест на батерията на всяко включване или един път седмично например и, ако теста е неуспешен, имат сигнализация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...