Премини към съдържанието
pc_fan

i7 4790 срещу i5 4690k кой е по-добър в игрите

Препоръчан отговор

Здравейте, в момента съм с i7 4790.Имам възможност да го продам за 550 лева и да взема 4690k за 450 лева.Искам да попитам ако се клокне 4690к ще стане ли по-добър от 4790 в игрите?Тези 100 лева не са чак от такова значение но ако се сдобия с по-добър процесор за по-малко пари няма да е лошо.Рам памет 8gb kingston hyperx genesis видеокарта r9 290x tri-x.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Отделно тия 100 лв. ще трябват за охладител а и дъното не е ясно какво е та и пари няма да спестиш.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си струва. За добър клок ти трябва не само добро охлаждане което ако наистина говорим за добър клок ще надвишава 100лв при всеки случай.. А това не е единствения проблем за сериозен клок трябва и сериозно дъно нещо като Z97 дъна. Взети заедно скачаш над 300лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма да се занимавам, защото просто няма смисъл.Иначе ако се клокне подобаващо с добро охлаждане и дъно има ли шанс 4690k да надмине 4790 по производителност в игрите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.. Ако е на по-висока честота и игрите не се възползват от хайпър трейдинга :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли вариант да си взема охлаждане до 100 лева и нито лев повече и клокна с него 4690к на моето дъно и да надмине 4790?Иначе има ли смисъл да питам дали е възможно да се клокне достатъчно със стоковия охладитал, че да мине 4790.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, в момента съм с i7 4790.Имам възможност да го продам за 550 лева и да взема 4690k за 450 лева.Искам да попитам ако се клокне 4690к ще стане ли по-добър от 4790 в игрите?Тези 100 лева не са чак от такова значение но ако се сдобия с по-добър процесор за по-малко пари няма да е лошо.Рам памет 8gb kingston hyperx genesis видеокарта r9 290x tri-x.

4790 си е клокнат-4 ГХз...колко карти ще му редиш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4790 си е клокнат-4 ГХз...колко карти ще му редиш...

Само една r9 290x tri-x.Не е последен модел вече картата но за парите си по-добра скоро няма да взема.

Не.

Няма да може с охлаждане до 100 лева?

Тези 4.0ghz по време на натоварване ли ги вдига или се прави по някакъв начин, защото по принцип е на 3.60ghz?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това зависи и от дъно.. Ако дъното ти не става за клок, ако ще и охладител за 1000 лева взимай ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само една r9 290x tri-x.Не е последен модел вече картата но за парите си по-добра скоро няма да взема.

Няма да може с охлаждане до 100 лева?

Тези 4.0ghz по време на натоварване ли ги вдига или се прави по някакъв начин, защото по принцип е на 3.60ghz?

турбо буст в биоса

малко четиво

Редактирано от dl777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Turbo Boost е включен това означава ли, че по време на натоварване процесора работи на 4.0ghz?Multi core enhancement а тази функция каква роля играе?Тя е изключена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да,някое ядро (първото) ще е на 4ГХз,включи мултито и за другите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово включих го.С този процесор ще си остана i7 на 4ghz мисля, че е добре.Следващото нещо, което искам да попитам е ако има някой запознат с клок на видеокарти да ми обясни как да клокна моята.Не искам да я пържа много нещо от рода 1080/1400 ще ми е достатъчно.Предполагам, че това не е много защото гледах същата карта клокната на 1150/1550.Естествено бих я клокнал само ако няма риск да изгори картата или да и се случи друго каквото и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо толкова много държиш на клока? От съществена важност ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не държа чак толкова да клоквам но тази карта е за клок, така че защо не?

Редактирано от pc_fan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми звучи като:

Мога да сменя кон за магаре, но ще бяга ли то по-бързо от коня?

Отговор: Ще бяга по-бързо, ако спънеш коня и пъхнеш люта чушка в задника на магарето.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това исках да попитам дали ако пъхна люта чушка в задника на магарето дали то ще бяга по бързо от коня?Но явно коня си е кон.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това зависи и от дъно.. Ако дъното ти не става за клок, ако ще и охладител за 1000 лева взимай ;)

'Ако дъното ти не става за клок' - това пък какво трябва да значи ... b85 чиповете имат профил на 4.4 (при z97 e na 4.6) и съм почти сигурен , че с бокса не тротва ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е ясно, че ще си остане същия само ако може някой да ми обясни за клока на картата ще съм много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо толкова много държиш на клока? От съществена важност ли е?

Егати въпроса ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Егати въпроса ...

Кое не ви хареса на въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое не ви хареса на въпроса?

Това , че е тъпичък примерно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.