Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, нов съм и не разбирам от тези неща, четох и други теми, но не разбрах доста .. Така, искам да си сложа в горните ъгли на стаята светодиоди, които да премигат в такт с баса, имам нормални тонколони със субуфер, нищо сериозно, но от нищо не разбирам и ако може малко помощ. Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за схемата, но аз имах предвид, че искам да сложа 4 ленти светодиоди,  RGB LED Лента5 метра 150 leds SMD5050 36W

и ако си взема такива пак ли по същия начин да ги свържа и батерията същата ли трябва да остане ? а жака в Line out ли трябва да го поставя ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RGB лентата е друго нещо. Не е задължително да има батерия, а някакъв източник на 12 волта. Ще потърся схемата за RGB, но тя ще е с arduino. Имам планове да правя същото, обаче около в прозорците.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да не го направя с RGB, а с обикновена лента с един цвят, а има ли някакъв шанс да гръмне всичко ? Защото тонколоните нали свързвам си ги към лаптопа и ги включвам в контакта, може ли да стане късо съединение или нещо ? Съжелявам за глупавите въпроси, но не съм запознат с тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Само ги трябва Audio jack splitter, за да включиш и схемата заедно с колонките. Нищо няма да изгърми, ако караш на принципа три пъти мери едън път режи. (хубаво провери схемата)

А на мястото на светофиодите връзваш лентата, на мястото на батерията адаптер фостатъчрн да захрани лентата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Само ги трябва Audio jack splitter, за да включиш и схемата заедно с колонките. Нищо няма да изгърми, ако караш на принципа три пъти мери едън път режи. (хубаво провери схемата)

А на мястото на светофиодите връзваш лентата, на мястото на батерията адаптер фостатъчрн да захрани лентата.

Малко не разрах принципа три пъти мери едън път режи. Това е последния ми въпрос и спирам, благодаря ти много за отговорите :) Какъв трябва да е този адаптер ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адаптер на 12 волта. А под това имах предвид, да провериш много хубаво схемата, за да не си сложил плюса на аудио жака и лаптопа ще ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много !

Извинявай, но какъв трябва да е адаптера, защото намирам само такъв http://tpetrov.com/search.php?maincat=%D0%97%D0%90%D0%A5%D0%A0%D0%90%D0%9D%D0%92%D0%90%D0%9D%D0%95&subcat=%D0%90%D0%94%D0%90%D0%9F%D0%A2%D0%9E%D0%A0%D0%98&cat=AC-DC+%D0%90%D0%94%D0%90%D0%9F%D0%A2%D0%9E%D0%A0%D0%98, и ако трябва да е такъв как трябва да го свържа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или си взимаш гнездо за него, или "клъцкаш" жака и ги свържваш направо към схемата. Обикновенно червената жица е плюса, или тази с една бяла черта която е прекъсната на места. А какъв да е, зависи от дължината на лентата. (колкото по-дълга е, толкова по-мощен трябва да е)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй както си я подкарал, ще го утрепеш лаптопа заради някакви светодиоди. Подобни прости схеми нямат никаква защита на входа, а като го комбинираш с някакво импулсно захранване без каквото и да било заземяване риска да гръмне дъното е много голям, а за лаптоп това обикновенно значи или много скъп ремонт или нов лаптоп.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя грешка, няма да бъде свързвано към лаптоп, а към настолен компютър или телефон, а щом има и такива възможности няма ли готова цветомузика със светодиоди, ако има може да постнете един линк. Благодаря

Намерих само със 3х3 светодиода, а това не ми върши работа ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това не ми върши работа, искам да сложа лента с 100 светлодиода min

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.