Премини към съдържанието
Blue Ray

Рекордно високи температури на неидентифицирани компоненти

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди около 10 дни взех втори компютър, който ще се използва за нещо като работна станция/домашен сървър. Ще помоля "компетентните" да си спестят критиките за това колко е глупаво използването по такъв начин на такъв компютър и за компонентите... Проблема е следния програмата Speedfan постоянно отчита на два компонента рекордно високи КРИТИЧНИ за мен температури от 96-100 градуса независимо от натоварването/охлаждането. Почти съм сигурен, че проблема е в отчитането от нея, тъй като никоя друга  програма не показва нищо подобно. Все пак обаче реших да питам, тъй като за мен това са критични температури и ако има какъвто и да е шанс да са реални, това е огромен проблем. 

Компонентните са следните:

Дънна платка: Asus H81M-C

Процесор: Intel Core i3-4170

Рам памет: 12GB: 4GB DDR3 1600 MhZ и 8GB DDR3 1600MhZ 

Хард диск: WD Blue 1TB 

SSD: Kingston 120 GB 

Захранване: Game Daemon PRO500A

А ето и за какво става въпрос:

post-346535-0-54831500-1441219283_thumb.

Така и не разбрах за кой компонент се отнася... Както и никой компонент на допир според мен не е толкова топъл, но както казах да попитам.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе то има и -3 градуса,тъй че тази програмка често дава нереални показатели.пробвай AIDA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм AIDA, Speccy и други. Никоя друга, както казах не показва подобни температури. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са блуждаещи датчици, не им обръщай внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.