Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги, помагайте, защото ми писна да се спъвам в кабели! Имам гореспоменатия телевизор, искам да мога да стриймвам филмчета от компютъра. ТВ-то може да хваща Wi-Fi, направил съм му настройките, свързан е. Мога да си гледам всичките простотии от вградените. Но не мога да го свържа с компютъра. Пробвам най-различни софтуери (Serviio, Домашний медиа сервер), не става. Инсталират се, уж всичко е както трябва, а като избера от менюто на телевизора Media Server, разултатът е един - Server not found.  :mad: .

Моля ви, който знае, кажете как става номерът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Пробвам най-различни софтуери (Serviio, Домашний медиа сервер), не става. Инсталират се, уж всичко е както трябва, а като избера от менюто на телевизора Media Server, разултатът е един - Server not found....

А след като ги инсталира направи ли им настройките (на сървърите)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как става това?

Кажи с кое да пробвам, и какви настройки да направя.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако само си ги инсталирал няма да работят.Трябва да си ги настроиш!Преди време като си инсталирах ДМС направих настройките по тези клипчета и всичко е 6 !

https://www.youtube.com/watch?v=KNbaRai5cAU#t=14

https://www.youtube.com/watch?v=DR82SU7keNI#t=0

пп.Нещо пак имам проблем с прикачването на клиповете (не излизат тук) , ма ти ша са справиш и така  ;)

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе, справих се :) ... 

Не знам как стана, наистина. Но успях да ги свържа. ТВ-то разпозна PC-то, и мога да ровя из диска, и да си пускам каквото поискам.

Само че .mkv формат филм сече ужасно. Музиката върви, но иначе гледам поредица от стоп-кадри. Не знам от какво зависи, компютърът ми е достатъчно мощен, интернетът е 80Mbps. Същият филм от флашка изобщо не тръгва.

Май кабелът ще е единственото решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как стана, наистина. Но успях да ги свържа. ТВ-то разпозна PC-то, и мога да ровя из диска, и да си пускам каквото поискам.

Само че .mkv формат филм сече ужасно. Музиката върви, но иначе гледам поредица от стоп-кадри. Не знам от какво зависи, компютърът ми е достатъчно мощен, интернетът е 80Mbps. Същият филм от флашка изобщо не тръгва.

Май доколкото разбирам разчиташ  напълно на ''безжично'' свързване-нормално е големи файлове да ти насичат.Ако искаш да ти работи по-безпроблемно си свързваш ТВ-то с рутера с кабел, инак ша береш ядове.

И понеже бързо се справи не знам докъде си следвал стъпките от клиповете, но ако не си, направи и тези от втория (по краткия) клип, за да ти тръгнат и субтитрите!

Лека вечер :)

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тръгнаха си и субтитрите, няма проблем. 

Казваш, че проблемът е в бавния интернет, така ли? Ами, тогава зарязвам цялата работа. Рутерът е до компютъра, ако ще пускам от него кабел до ТВ-то, по-добре да е един HDMI, и да реша въпроса. Тъпото е, че е по диагонал през стаята, и се спъвам в него.

Мерси за помощта :beer: 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да погледнеш по време на възпроизвеждането на въпросния .mkv файл дали случайно ХМС не товари процесора до максималното :)

Възможно е и заради това да ти сече. Ако е така тогава в сила влизат едни други настройки на програмата ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това немога да разбера защо ти засича. С по-слаб нет съм гледал 5ГБ филм mkv.  Мисля, че при твоя нет трябва да върви всичко безпроблемно. Пробвай ps3 media server 

Май доколкото разбирам разчиташ  напълно на ''безжично'' свързване-нормално е големи файлове да ти насичат.Ако искаш да ти работи по-безпроблемно си свързваш ТВ-то с рутера с кабел, инак ша береш ядове.

И понеже бързо се справи не знам докъде си следвал стъпките от клиповете, но ако не си, направи и тези от втория (по краткия) клип, за да ти тръгнат и субтитрите!

Лека вечер :)

Според мен при неговата скорост на нет не е нормално да насича. Все пак 80Mbps е най-голямата скорост за нет. 

Редактирано от blu3x (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RudeBoy да ти кажа честно...най-добре си ползвай HDMI кабела, за да нямаш никакви проблеми.Все пак като гледаш филм (или там каквото гледаш) вярвам не препускате вкъщи в стаята :) После си махаш кабела и готово-аз така си процедирам.ДМС-а го ползвам в много редки случаи да прегледам набързо някоя снимка и те така.Дори да изчакваш да се ''зареди''файла, а и кабел да ползваш мисля пак ще си имаш проблеми и ще ти прекъсват и насичат файловете. PC-то ти е добро да възпроизведе ''големи'' файлове, но ако искаш да гледаш през сървъра трябва да използваш транскодиране, а за там мисля ти е слабо PC-то.

Пробвал съм и други сървъри, но след многобройни проблеми отдавна съм се отказал да гледам филми с хубаво качество с тези щуротии.

1...С по-слаб нет съм гледал 5ГБ филм mkv...

2...Според мен при неговата скорост на нет не е нормално да насича. Все пак 80Mbps е най-голямата скорост за нет... 

1.Ти 5 гиги филм за добро качество ли го имаш  :)

2.Сори, но сме писали по едно и също време.В поста си обясних според мен за какво му насича.Не е само до NET-a.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това немога да разбера защо ти засича. 

Аз имам една теория ... Медиа плеърът на телевизора е скапан. Просто не му понасят някои кодеци, или не знам какво. Защото му пускам някои релийзи, дори 1080p, и ги възпроизвежда. А други - не ще.

Затова ми се иска да намеря начин да стриймвам готов видеопоток, през някой плеър от компютъра например. А не просто да подавам поток от данни, и пак вградения плеър в ТВ-то да трябва да се бори с тях.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RudeBoy да ти кажа честно...най-добре си ползвай HDMI кабела, за да нямаш никакви проблеми.Все пак като гледаш филм (или там каквото гледаш) вярвам не препускате вкъщи в стаята :) После си махаш кабела и готово-аз така си процедирам.ДМС-а го ползвам в много редки случаи да прегледам набързо някоя снимка и те така.Дори да изчакваш да се ''зареди''файла, а и кабел да ползваш мисля пак ще си имаш проблеми и ще ти прекъсват и насичат файловете. PC-то ти е добро да възпроизведе ''големи'' файлове, но ако искаш да гледаш през сървъра трябва да използваш транскодиране, а за там мисля ти е слабо PC-то.

Пробвал съм и други сървъри, но след многобройни проблеми отдавна съм се отказал да гледам филми с хубаво качество с тези щуротии.

1.Ти 5 гиги филм за добро качество ли го имаш  :)

2.Сори, но сме писали по едно и също време.В поста си обясних според мен за какво му насича.Не е само до NET-a.

Не съм маниак на тема качество на видеото. За мен важното е филма да не е сниман  с камера от кино. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Аз имам една теория ... Медиа плеърът на телевизора е скапан. ...

...Затова ми се иска да намеря начин да стриймвам готов видеопоток, през някой плеър от компютъра например. А не просто да подавам поток от данни, и пак вградения плеър в ТВ-то да трябва да се бори с тях...

Mакар и индиректно точно това имах предвид с това транскодиране!При транскодирането зависи от PC-то и настройките на сървъра разбира се.Именно там мисля няма да се справи PC-то ти.

Както и да е.Аз си казах мнението.Успех ти в търсенето и лутането по безпроблемното плейване чрез DLNA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RudeBoy да ти кажа честно...най-добре си ползвай HDMI кабела, за да нямаш никакви проблеми.Все пак като гледаш филм (или там каквото гледаш) вярвам не препускате вкъщи в стаята :)

Ами най-вероятно така ще направя. Или просто ще внимавам какви релийзи си "купувам" ;) .

Но досега два пъти съм се спъвал в кабела, втория щях да съборя компютъра от около 1.60 м височина. Така че просто ще се наложи да взема един 10 м, и да го опъна по ъглите на стаята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът е Intel i5-4460. Ако едно 720p филмче го товари - направо да го хвърлям  :D

815357.jpg

Аз имах предвид, когато плейваш на телевизора въпросният файл с помоща на HMS(Домашний медиа-сервер)

Програмата го прекодира в реално време и процесора се товари почти на 100%

Ето погледни този сайт с много добри обучения за програмата: http://mediapure.ru/stati/nastrojka-programmy-domashnij-media-server-home-media-server-tv/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.