Премини към съдържанието
Borislav Minkov

Мнения за два модела лаптопи Асус. Кой е по-добър?

Препоръчан отговор

Спрял съм се на дв модела http://ardes.bg/laptop/Asus+X550JK-XO058D-66613и http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-asus-k550lnv-xx384d.html . Различяват се по видео карта и процесор. Кой е по добрият вариант?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първият е с по-добра видеокарта, по-добър процесор (това че другия е с i7 да не те подвежда) и по-добър дисплей.

Иначе и двата са с кофти батерия. Като качество вече някой друг ще трябва да отговори.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За вторият ми казаха, че процесорът ще компенсира по-слабата видео карта,което мен лично ме съмняваше и за това реших да потърся съвет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно как по-слабият процесор ще компенсира по-слабата видеокарта?  :)

Ако не си наясно проверявай примерно на страницата на Интел. Мобилните процесори са манджа с грозде и в случая грубо казано имаш I3 на различни честоти.

Ако си останал с впечатлението че имаш 8-нишков като при десктоп или дори 4 ядрен си се заблудил. 

пс. Тоя I7 освен на по-ниски честоти и графиката му е скопена (когато не пускаш игри тя се ползва по-подразбиране).

Иначе самият лаптоп може и да е по-качествена изработка не ги разбирам тия Асуси.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз ползвам ASUS X550VC лаптоп закупен преди години.

Трябва да ви кажа, че е чудесен лаптоп и върши работата си перфектно, но поне в моя случай той не е лаптоп, който може да се ползва за игри.

Пуснах за проба Test Drive Unlimited Gold  и мога да ви кажа, че лаптопа загря толкова осезаемо на допир, че не съм му мерил със сензори температурата, но стига ти това, че държиш в ръцете си котлон.

Това според мен се дължи на факта, че притежават изключително тънък и издължен корпус, който иначе е много красив и приятен, но по отношение на охлаждането явно е от огромен минус.

Така като гледам предложените два вариатна лаптопи са следващото поколение наследници на на моя, но са със същия корпус, поне на пръв поглед.

Така, че ако ще се играят игри то по-добре да не се купува някой от тези два модела.

Потвърждавам, че батерията е много зле.

Редактирано от dragonaz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.