Премини към съдържанието
Alfonsu

Мащабиране на картина за телевизор с видео на Intel

Препоръчан отговор

Здравейте разполагам с Laptop DELL E6400 който е с вградено видео на Intel 4500MHD, има дисплей порт, от него ползвам преходник за HDMI и си вадя картина на един стар телевизор Toshiba. Въпросът е следния, в Windows като инсталирам драйверите за Intel в контрол панела на драйвера има една опция Scaling с която настройвам картината за телевизора. Проблема с този телевизор е, че ако не настроя Scaling ръчно ми изяжда част от картината, а в менюто на телевизора няма настройки за това. В линукс ситуацията е същата само че там няма контролен панел за настройки на видеото. Дистрибуцията която ползвам е УСУ Линукс 9.2, на настолния ми компютър този проблем съм го решил като съм сложил видео на Nvidia и там тази опция я има, а преди това имах видео на AMD и изполвах следната команда:
xrandr --output HDMI-1 --set underscan on
xrandr --output HDMI-1 --set "underscan hborder" 40 --set "underscan vborder" 25
С интелското видео опитах и с :
xrandr --output HDMI1 --transform 1.05,0,-35,0,1.05,-19,0,0,1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.