Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

В друга тема: https://www.kaldata.com/forums/topic/194394-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D0%BD%D0%BE-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%B0/, където писах, ме посъветваха да открия нова тема и затова в момента пиша тук.

За улеснение копирам моите постове:

Здравейте,

От дълго време имам проблем с появата на син екран. Хардуера ми беше тестван с Aida64 и OCCTPT/последна версия на продукта/. Не бяха открити никакви проблеми с хардуера. Също така Windows 7 ми е актуализирана.

Заредих BlueScreenView v1.55 и ето какви резултати се виждат:

Съжалявам, че не съм много на ти с компютрите, но силно се надявам, че ще ми помогнете.

Тук: http://dox.bg/files/...?a=32bdb3fa80

...

Въпросните два файла: ntoskrnl.exe  и  hal.dll  ; успях да ги заменя в c:\windows\system32 и в c:\windows\SysWOW64 копирани от системна дискета, но за съжаление без резултат. Дъмповете продължават при теглене на файлове през Юторент и когато оптичното ми записва дискове. Вече няколко диска се развалиха, мани мани... От време на време има дъмпове и при други процеси.

Много интересно... Преди малко повече от месец, на 11.08.2015 ми сложиха Windows 7 Home Premium + SP1 64B, нови памети и нов хард диск, и цяла седмица компа ми работеше без проблеми. В един момент заредих от Замунда /не от официалния сайт/ Malwarebytes Anti-Malware. Точно тогава се вмъкнаха троянци-славни. Изтрих я, почистих, колкото можах. След това занесох компа на един познат, който тества хардуера и не откри проблеми. Успоредно с това аз тествах диска с Hiren`s Boot и не открих лоши сектори. Тествах колплексно процесор, дъно и памети с Aida64 и OCCTPT/последна версия/ - също без проблеми. Достраша ме да тествам захранването, което е от 2010 г., за да не изгори нещо по компа.

Windows 7 съм го актуализирал.

Не знам, мисля че има нещо ненормално по софтуера, в предвид факта, че преди месец с ново поставен Windows 7, компа нонстоп работеше без проблеми.

Предишната ми конфигурация беше с друг хард диск и Windows XP SP3. Тогава също непрекъснато имаше дъмпове, когато се теглеха файлове през Юторент. А сега има даже и когато записвам диск с оптичното у-во.

Вече не знам... Остана да сменя само захранването или... евентуално да поставя наново Windows 7, в предвид факта, че преди месец с ново поставен Windows 7, компа нонстоп работеше без проблеми.

Моля помогнете!

И също така мнението на

pconline

Ако става дума за софтуерен проблем, моля за помощ!

И поствам новите грешки от днес:

==================================================
Файл дампа        : 091715-16609-01.dmp
Время аварии      : 17.9.2015 г. 08:14:06 ч.
Текст ошибки      :
Код ошибки        : 0x00000124
Параметр 1        : 00000000`00000000
Параметр 2        : fffffa80`04287038
Параметр 3        : 00000000`b6000000
Параметр 4        : 00000000`00000181
Драйвер причины   : hal.dll
Адрес причины     : hal.dll+12a3b
Описание файла    : Hardware Abstraction Layer DLL
Название продукта : Microsoft® Windows® Operating System
Производитель     : Microsoft Corporation
Версия файла      : 6.1.7601.17514 (win7sp1_rtm.101119-1850)
Процессор         : 64-бит
Адрес аварии      : ntoskrnl.exe+735c0
Стек-адрес 1      :
Стек-адрес 2      :
Стек-адрес 3      :
Имя компьютера    :
Полный путь       : C:\Windows\Minidump\091715-16609-01.dmp
Число ЦП          : 2
Версия            : 15
Подверсия         : 7601
Размер файла дампа: 280 776
Время файла дампа : 17.9.2015 г. 08:15:25 ч.

Имя файла         : hal.dll
Адрес в стеке     : hal.dll+12a3b
С адреса          : fffff800`02a1b000
По адрес          : fffff800`02a64000
Размер            : 0x00049000
Метка времени     : 0x4ce7c669
Строка времени    : 20.11.2010 г. 16:00:25 ч.
Описание файла    : Hardware Abstraction Layer DLL
Версия файла      : 6.1.7601.17514 (win7sp1_rtm.101119-1850)
Компания          : Microsoft Corporation
Полный путь       : C:\Windows\system32\hal.dll

Имя файла         : ntoskrnl.exe
Адрес в стеке     : ntoskrnl.exe+18de63
С адреса          : fffff800`02a64000
По адрес          : fffff800`0304f000
Размер            : 0x005eb000
Метка времени     : 0x55a6901f
Строка времени    : 15.7.2015 г. 19:53:51 ч.
Описание файла    : NT Kernel & System
Версия файла      : 6.1.7601.18933 (win7sp1_gdr.150715-0600)
Компания          : Microsoft Corporation
Полный путь       : C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe

Предварително благодаря! :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си Power Plan - Balanced - Advanced - Processor Power - Min - 10% Max - 69%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги е на Баланс.

Но... тук: http://ru.gecid.com/cpu/amd_athlon_x2_5000/са дадени съвсем други напрежения на процесора. Дадени са:

1. По спецификация от 0,9 до 1,4 V.

2. По данни /от снимката в страницата/ мониторинг с CPU-Z имаме напрежение 1,360 V.

Интересното е, че когато съм пускал AIDA64 и CPU-Z винаги, АМА ВИНАГИ... /!/,  напрежението на CPU-то варира от 1,184 до 1,192 V. В 90-95% от времето си стои на 1,192 и рядко минава на 1,184, т.е. има само прескачания до 1,184 V.

Това проблем ли е? И ако е да пипам ли автоматичната настройка /напрежението на CPU-то там е на автомат/ на БИОС-а?

Редактирано от smsi-h (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А провери ли останалата част от писаното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А провери ли останалата част от писаното?

Т.е.

Е кажи де!? :ohmy:

Не съм специалист.

Да не става дума за долната таблица, където напрежението на CPU-то варира от 1.25-1.35 V?

Ако е така, имам загадка... Т.е. в BIOS, доколкото помня, освен автомат, мога да задам само едно напрежение, а не от /,,/ до/,,/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Power Plan -> Balanced -> Advanced -> Processor Power - Minimum - 10% Maximum - 69%

Untitled.png

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Power Plan -> Balanced -> Advanced -> Processor Power - Minimum - 10% Maximum - 69%

Untitled.png

Не става при мене. Бутоните ми са съвсем други. Win 7 ми е с bg.

Вместо "Processor power management" имам ", под "PCI Express", имам "Икономия на енергия от процесора", под него "Правила за охлаждане на системата", под него "Настройка" с възможности: активен и пасивен. Включено ми е активен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да не става. Въпросът е да си намериш вярното място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щракни на линка (на картинката горе - текста в синьо)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щракни на линка (на картинката горе - текста в синьо)

Не става. Долу винаги си остава "Икономия на енергия от процесора". Никога не се променя примерно на "Processor power management" с еквиваленто българско понятие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не се ли появиха нови позиции?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не се появиха.

Но...Но май лекичко напипах какъв е проблема ми.BIOS-а... И по-точно напрежението на процесора. Беше на автомат. Преди CPU-Z го виждаше от 1,184 до 1,192 V, като в 90 % от времето стоеше на 1,192 и за кратко падаше на 1,184. Крашове, колкото си иска човек.Днес след обед го поправих на ръчно и поставих 1,0500 V. Компютърът в началото даже не искаше на включи, та се наложи два пъти да включвам и изключвам от старт копчето, докато накрая се добрах до BIOS и го промених на 1,150 V. Трудно зареди и почти веднага краш. Направих го на 1,175 V и вече имаше някаква устойчива работа на компа. ТОЧНО ТОГАВА С CPU-Z виждах почти непрекъснато да се подържа напрежение 1,184 V. И съответно краш. Отново отворих BIOS и направих напрежението ръчно направо на 2 V. След това CPU-Z отчиташе напрежение от 1,192 до 1,200 V и много, ама много рядко падаше до 1,184. Без крашове изтеглих филм от 3,34 ГБ. След малко ще пробвам запис и със СД-то, защото и там ми рестартираше в момент на запис.Та мисълта ми е следната:Драйверът на BIOS. В сайта на производителя: http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-S%20UCC/index.bg.asp?cat=Download&os=BIOS ; виждам само една версия за Windows на моят BIOS P1,6 и се различава само с два дни от версията, качена на къмпа ми. Съответно това, което е при производителя съм го заредил, но нищо не бях пипал по настройките на процесора и крашовете продължаваха до момента. Затова моля, ако някой има възможност да ми даде връзка към по-нов драйвер за BIOS P1.6, ще му бъда благодарен! АЗ НЕ НАМЕРИХ ТАКАВА!

Продължавам си мисълта. :D

Та мисълта ми е следната:Драйверът на BIOS. В сайта на производителя: http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-S%20UCC/index.bg.asp?cat=Download&os=BIOS ; виждам само една версия за Windows на моят BIOS P1,6 и се различава само с два дни от версията, качена на къмпа ми. Съответно това, което е при производителя съм го заредил, но нищо не бях пипал по настройките на процесора и крашовете продължаваха до момента. Затова моля, ако някой има възможност да ми даде връзка към по-нов драйвер за BIOS P1.6, ще му бъда благодарен! АЗ НЕ НАМЕРИХ ТАКАВА!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маркирай получерния текст долу и го копирай:

wmic bios get smbiosbiosversion >%userprofile%\pc.txt
.echo
wmic baseboard get product,manufacturer>>%userprofile%\pc.txt
.echo
type %userprofile%\pc.txt|clip
del /q %userprofile%\pc.txt

Start->Search->напиши cmd и като се появи черната иконка, щракни с десен бутон по нея. Избери Run as administrator. Като се появи черният прозорец, щракни с десен бутон в него и избери Paste.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маркирай получерния текст долу и го копирай:

Start->Search->напиши cmd и като се появи черната иконка, щракни с десен бутон по нея. Избери Run as administrator. Като се появи черният прозорец, щракни с десен бутон в него и избери Paste.

И каква е целта на това занятие?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка, модел на дъното, версия на BIOS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Корекция...

В BIOS е имало втора страничка с напрежения. Просто не съм бил слязъл по-надолу със стрелката. Заредих максимално напрежение 1,3500 и в момента CPU-Z ми отчита почти непрекъснато 1,344, като от време на време пада на 1,336. Според даните от http://ru.gecid.com/cpu/amd_athlon_x2_5000/това напрежение вече трябва да е нормално за процесора и да няма крашове.

Май има господ! :)

Вашето мнение? Напрежение в горния праг на границата как ще се отрази? Да го смъкна ли около средата на 1,300?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забеляза ли с какво напрежение работи на CPU-Z екрана от линка - 1,36V.Така, че 1,44 не би трябвало да е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.