Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здарвейте,счупих си тъча днес. Сложих телефона на кабел, но ми го визуализира като плейар, или нещо такова. Общо взето пише,че няма нищо в папката която отваря.Някой успявал ли е без да сменя режима от телефона, да "бръкне" в него. Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имаш ли телевизор който разполага с HDMI порт и 20 лева ? Ако тъча работи, купи си един slim port to hdmi адаптер и си свали всичко на sd карта, гугъл драйв, сим карта..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://droid-at-screen.org/

https://www.youtube.com/watch?v=QtB36BTllwY

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Момичето казва, че екранът е напукан и следователно неактивен...

С бутоните отзад не можеш да се придвижваш по менюто, което се появява при свързване към компютър; не можеш да отваряш приложения или да правиш нещо друго. Зависи до каква степен е засегнат. Преди 2 седмици и аз изпуснах моя (същият модел като нейния). В резултат там, където бяха пукнатините, се виждаше екранът, но без да позволява работа с иконите. Тъй като обаче половината екран все пак остана здрав, с въртене на телефона и съответно екрана можех да извършвам някои основни функции, докато го сменя.

Онова от клипа "Setting Up The Phone"... с напукан екран няма как да стане.

Та... един нов екран с втора защитна метална рамка е 125-130 лева и се сменя за около час...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А ако не е активирал USB Debugging, какво правим ?

Е, да, бе! За първи път ще го закача към тоя компютър! И с тоя емулатор няма нужда да активира USB  storage. Само USB debugging трябва да е активно.

И трябва да има adb, за когото е описано от къде се извлича.

Пък ако трябва ще кача архив на adb  папката и команда за поставяне в пътя на ВиндоЛЗа

А може да пробва и MyPhoneExplorer

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Момичето казва, че екранът е напукан и следователно неактивен...

С бутоните отзад не можеш да се придвижваш по менюто, което се появява при свързване към компютър; не можеш да отваряш приложения или да правиш нещо друго. Зависи до каква степен е засегнат. Преди 2 седмици и аз изпуснах моя (същият модел като нейния). В резултат там, където бяха пукнатините, се виждаше екранът, но без да позволява работа с иконите. Тъй като обаче половината екран все пак остана здрав, с въртене на телефона и съответно екрана можех да извършвам някои основни функции, докато го сменя.

Онова от клипа "Setting Up The Phone"... с напукан екран няма как да стане.

Та... един нов екран с втора защитна метална рамка е 125-130 лева и се сменя за около час...

Около 50 лева е без рамката. Цък. Този човек до преди месец продаваше и дисплей за S4, който аз поръчах. Доволен съм от него, може да не е оригинал, но е супер.

Е, да, бе! За първи път ще го закача към тоя компютър! И с тоя емулатор няма нужда да активира USB  storage. Само USB debugging трябва да е активно.

И трябва да има adb, за когото е описано от къде се извлича.

Пък ако трябва ще кача архив на adb  папката и команда за поставяне в пътя на ВиндоЛЗа

А може да пробва и MyPhoneExplorer

Повечето хора дори не знаят и за съществуването на USB Debugging. За adb пак трябва USB Debugging. А ако иска да си спаси информацията, може да инсталира custom recovery което подържа adb. Аз успях да го направя когато бях изпуснал моя, защото знаех как да стигна до Download Mode-а и после да вляза в recovery-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нали за да е закачан преди, трябва да е с активен USB Debugging

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Около 50 лева е без рамката. Цък. Този човек до преди месец продаваше и дисплей за S4, който аз поръчах. Доволен съм от него, може да не е оригинал, но е супер.

32,50 не са 50 лева. Сложи надценката на нашите кожодери и труда за смяната в сервиза... и ето ти цената. Общо взето, питах в три магазина, и в трите цената беше плюс минус 5 лева. Освен това от Алиекспрес се чака до 60 дни за доставка.

Колкото до рамката - става дума за втора метална рамка около екрана на нивото на тъча. Старият, оригинален екран нямаше такава - сега има една в долната част, до батерията, и една в горната, като между тях има трета от полипропилен. Две успоредни метални, много тънки лайсни.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Там е работата, че като го закача, и ми го визуализира като LG G2, само че, не мога да влезна да активирам usb, и ми вади някаква празна папка. Общо взето кофти работа. Дисплея отдолу не е счупен, само тъча. Хваща в единия край, където не е засегнат, но това не ми върши работа. :((

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Системните настройки можеш ли да отвориш от бутона долу вдясно (или вляво, не знам къде си го сложила)?

Ето това с въртене на телефона насам-натам и работа с работещата част на екрана можеш ли да постигнеш? Системни настройки - Общи - РС връзка:

screenshot_2015-09-18snomk.png

screenshot_2015-09-18yiokh.png

screenshot_2015-09-18v2qe1.png

screenshot_2015-09-18ntpz4.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В такъв случай ползвай OTG. Това е кабел, който връзваш в микро usb порта и можеш да използваш мишка.

32,50 не са 50 лева. Сложи надценката на нашите кожодери и труда за смяната в сервиза... и ето ти цената. Общо взето, питах в три магазина, и в трите цената беше плюс минус 5 лева. Освен това от Алиекспрес се чака до 60 дни за доставка.

Колкото до рамката - става дума за втора метална рамка около екрана на нивото на тъча. Старият, оригинален екран нямаше такава - сега има една в долната част, до батерията, и една в горната, като между тях има трета от полипропилен. Две успоредни метални, много тънки лайсни.

Казах около. И не е вярно за 60 дена, на мен дисплея ми дойде на 15-я ден. Може ли да ми пратиш снимка на лични за каква лайсна става въпрос, че ми стана интересно. Освен това, смяната е елементарна, тъй като дисплея не е залепен както при другите модели. Също, ако иска да спести пари от смяната, може да поръча това с рамка. Само трябва да премести чарковете от стария дисплей на новият. Продавача си има добър рейтинг и има достатъчно положителни. Ако дисплея е счупен при пристигането, може да отвори диспут, но се надявам да не се стигне до това.

Системните настройки можеш ли да отвориш от бутона долу вдясно (или вляво, не знам къде си го сложила)?

Мисля че един OTG кабел от 5 лева ще е по-простият вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не съм слагала, за жалост. Имам го от 2 масеца, имам една малка маймунка на 1 годинка, и грам нямам време за настройки. И автоматично нищо не ми се е качило на акаунта в Gmail. Пълен кеф

Днес ми казаха, че цената е 120 лв. защото дисплея вървял заедно с тъча в комплект. Аз видях в ОЛХ само тъч за 25 лв. Ама ей на, като не разбирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не съм слагала, за жалост. Имам го от 2 масеца, имам една малка маймунка на 1 годинка, и грам нямам време за настройки. И автоматично нищо не ми се е качило на акаунта в Gmail. Пълен кеф

Точно като за твоя случай.

https://www.youtube.com/watch?v=WbX4Rc5s7VI

Кабела се казва OTG, мисля че няма нужда да обеснявам как се свързва.

Днес ми казаха, че цената е 120 лв. защото дисплея вървял заедно с тъча в комплект. Аз видях в ОЛХ само тъч за 25 лв. Ама ей на, като не разбирам

Мързи ги да разлепят дисплея от тъча и за това ти плесват скъпият вариант. Може да се смени, но няма да изглежда така добре както преди смяната на тъча.

П.П. Ако все пак решиш да го дадеш там, а стария дисплей не ти трябва, поискай си го, а го изхвърли в кофата и не им го давай. Те ще си го оправят и ще го продадат като "нов".

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Казах до 60 дни. Зависи на какъв търговец ще попаднеш. Общо взето, доставката трае понякога и 10 дни, но най-често отнема 30-35 дни, съдейки по моя опит.

Е, аз също за връзка с кабел говоря, само че телефонът иска да му зададеш да прехвърля данни, иначе или не го виждаш, или виждаш празна папка - зависи на кой радиобутон е в момента по подразбиране. Въпросът е телефонът да позволи на компютъра да го "види".

Не, имам предвид, че бутоните се местят по желание. Не са хардуерни, а софтуерни. При теб може и отляво да е, не знам. Четирите чертички една над друга можеш ли да натиснеш?

Хм, да, явно и по посочения по-горе начин става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Казах до 60 дни. Зависи на какъв търговец ще попаднеш. Общо взето, доставката трае понякога и 10 дни, но най-често отнема 30-35 дни, съдейки по моя опит.

Е, аз също за връзка с кабел говоря, само че телефонът иска да му зададеш да прехвърля данни, иначе или не го виждаш, или виждаш празна папка - зависи на кой радиобутон е в момента по подразбиране. Въпросът е телефонът да позволи на компютъра да го "види".

Не, имам предвид, че бутоните се местят по желание. Не са хардуерни, а софтуерни. При теб може и отляво да е, не знам.

Хм, да, явно и по посочения по-горе начин става.

При мен по-скъпите продукти идват 10-15 дена. Повечето имат списък къде за колко дена пристига. Също зависи и с каква поща го изпраща, China Post или Hong Kong Post. China Post са бързи, въпреки че трябваше да си играя с гугъл преводач за да видя тракинга. Също, в фийдбека може да видиш за колко пристига, в повечето случаи има и българи които са поръчвали. Само трябва да разгледаш всички, в моя случай фийдбековете бяха 2к+. Около празници може да има забавяне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, при мен е точно обратното. Поръчвал съм карти с памет през China Post - две седмици; видеорегистратори за кола - моят дойде за около 30 дни през Sweden Post; миналата седмица поръчах още една карта с памет и дойде на осмия ден през Singapure Post, а вторият регистратор още го чакаме. Също през Singapure Post, при това през един и същи търговец като картата. Пратил е едното, а другото явно ще го доставя отнякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето това с въртене на телефона насам-натам и работа с работещата част на екрана можеш ли да постигнеш? Системни настройки - Общи - РС връзка:

screenshot_2015-09-18snomk.png

screenshot_2015-09-18yiokh.png

screenshot_2015-09-18v2qe1.png

screenshot_2015-09-18ntpz4.png

Не, няма да стане. Направила съм ги едното за рисуване и за камера за детето. Ще пробвам с това OTG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

взех кабел - работи. Сега ако е удобно да ми помогнете с настройките да го синхронизирам, и да ми качи всичко в гугъл акаунта. Защото оказа се посленните данни там са от преди два месеца от стария телефон. И даже контактите ги няма. От тук нататък, няма да архивирам лии, всеки ден сигурно ще го правя....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Настройки - Общи - Архивиране и нулиране - слагаш двете човки. Или ползваш долната опция за локално архивиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

да кажа, че имам usb разклонител, и съм вързала и клавиатура и мишка :)

Те човките са си ок, още от началото, ама ги няма в гугъла... Странна работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз ти предлагам да използваш Dropbox за тази работа. Той може да си синхорнизира почти всички освен контакти и съобщения. Контактите ги експортирай в Сим картата, а ако нямаш важни съобщения ги забрави. Попринцип, аз си правя бекъп с Helium, като след това ми връща всичко както е било, дори и на различен смартфон. Helium работи с уеб браузъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговорите, супер ми помогнахте. Ще съхраня може би всичко. Останаха бележките само, но смятам, че ще се справя. Лека вечер на всички... Супер сте :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.