Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Както личи от заглавието, не знам какво да уча и да работя в последствие. Знам, че това си е мое решение и никой не може да реши вместо мен, но бих искал да чуя и вашето мнение по въпроса.

Нека сега да се представя:

Аз много обичам техниката, компютрите и електрониката като цяло. Проблема е, че не съм особено добър в математиката, не че не я харесвам, просто не ми се отдава особено пък и имам много пропуски, които трябва да наваксвам. Имам много добра компютърна грамотност и смея да го твърдя. Също в момента уча английски в езикова паралелка и нямам проблеми с езика. Разбирам почти всичко от клиповете в YouTube. Също мога да се оправя чужбина. Харесвам да работя с хора и харесвам учителската професия. Мислил съм си за учител по английски, но ме спира факта, че са доста ниско платени за жалост. Фотографията ми е хоби, но предпочитам да си остане хоби. Също обичам историята и да пътувам (въпреки че не го правя често, защото нямам възможност). Не съм добър в спорта, даже съм зле. Не харесвам особено биологията и химията, но пък бих си дал зор за да уча медицина. Същото се отнася за математиката (бих се помъчил да наваксвам пропуснатото). Определено не съм фен на политиката и всичко свързано с нея. Мислил съм си за маркетинг или мениджмънт, но не знам какво бъдеще имам с това. Обичам музиката. Нямам предпочитания. Само не харесвам чалга. Харесвам 90s и 80s, рап, рок, рок балади и разбира се новата музика (зависи какъв стил :) ).

Наистина ще съм много благодарен, ако ме посъветвате за какво бих могъл да уча, имайки предвид горенаписаното и ми обясните малко повече как стоят нещата в България относно образованието и работата.

Имам амбиции да уча и работя в чужбина, затова ако може някой да ми разясни как стоят нещата там.

Благодаря предварително! :)

Редактирано от sanyo22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Минал ли си матурите в 7-ми клас ? Ако не, веднага се запиши на уроци по математика (и български ако имаш нужда) защото оценката ти от математиката и българския са ти много важни. Помня къв зор беше за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://youtu.be/M2qU8kuKHBw?t=56

Редактирано от ined (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако искаш да си щастлив , превърни хобито си в професия .

Т.е. най-много учи според това , какво е необходимо за хобито ти.

Ако можеш да ядеш зеле , няма да превиваш гръб пред друг.

Ако можеш да превиваш гръб пред друг , няма да ядеш зеле.

Ползвай връзките на семейството си и си създавай нови такива...

Другото зависи от теб , колко го правиш !

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имай впредвид, че в повечето чуждици, за да си наемеш квартира ти трябва да си приет като студент или да имаш трудов договор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Минал ли си матурите в 7-ми клас ? Ако не, веднага се запиши на уроци по математика (и български ако имаш нужда) защото оценката ти от математиката и българския са ти много важни. Помня къв зор беше за мен.

Да минал съм ги. Аз съм 11-ти клас. Между другото, ходя на уроци.

Ако искаш да си щастлив , превърни хобито си в професия .

Т.е. най-много учи според това , какво е необходимо за хобито ти.

Ако можеш да ядеш зеле , няма да превиваш гръб пред друг.

Ако можеш да превиваш гръб пред друг , няма да ядеш зеле.

Ползвай връзките на семейството си и си създавай нови такива...

Другото зависи от теб , колко го правиш !

Ами да, обаче както казах предпочитам фотографията да си остане хоби. По-добре да работя нещо друго, което харесвам, а фотографията да си ми е като да разпускам  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.