Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един сериал и той е във формат .m4v. До колкото знам това е формат измислен от Apple и много прилича на .mp4 и в уикипедия прочетох, че лесно мога да го направя от .m4v на .mp4 като просто преименувам extension-а в името на файла. И стана направих го и .mp4 и .avi и .wmv и .3gp и всичките работеха, но ми е интересно дали наистина съм сменил формата или просто името е различно, а файла си е .m4v. Не е да не работи този .m4v ама не ми харесва. Та така може ли да си сменя формата или трябва през конвертор да го правя? Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С преименуване не се сменя формат. 

За какво изобщо ти е това? Намираш плеър, който да го възпроизвежда, и приключваш с въпроса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така просто променяш ''разширението'' на файла (като така може да стане неизползваем!), а не го конвертираш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да смениш типа на видео файла, трябва да мине прекодиране. със съответния инструмент. Такива има много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Apple контейнера може да смениш без конвертиране, само като промениш разширението - това е обявено на техния сайт от техен служител. При моя опит става дума за промяна между MOV и MP4 файл, ако те съдържат MPEG-4/AAC или H.264/AAC. Ако обаче контейнера съдържа допълнителни AC3 или чаптъри, тогава трябва да използваш допълнителен софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.