Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

SG TCP Optimizer 4.0.1 / оптимизиране на връзката с интернет

Име на изданието: TCP.Optimizer.4.0.1
Разработчик:
speedguide.net
Страница:
http://www.speedguide.net/downloads.php

Лиценз: FreeWare
Език: английски
Размер: 680 KB
ОС: Window

8376502G.png

TCP Optimizer - програма за оптимизиране на връзката интернет. Мисля, че на много от вас е известно, че процесът на настройка на връзката с интернет изисква време, нерви и знания. Но дори и в този случай никой не ви гарантира, че може да имате увеличение на скоростта и подобряване на безопасността. Операционната система със своите ограничения може да не ви даде максималната скорост и минимален пинг. Именно затова често ни се налага да прибягваме до странични разработки, които могат да се намесват и коригират процеса на свързване.

8376503A.png

TCP Optimizer ви предлага всички необходими настройки за оптимизиране на връзката. Инструментът работи не само с основните параметри, но също може да променя нужните стойности в регистрите. Интерфейсът на програмата е пределно опростен, въпреки предлаганите множество настройки. Български не се поддържа, но смятам, че няма да затрудни потребителите. Всяка стойност има контекстно пояснение, което улеснява справянето с настройките.  За да влезете в режим на настройка, маркирайте радио бутона Custom.

И както при всички програми, които работят с регистратурата, не забравяйте накрая преди да натиснете бутона за извършване на записа, да проверите има ли отметка на опцията за създаване на резервно копие на настройките преди оптимизацията.

8376504H.png

Разделът Advanced Settings ви дава още повече параметри – той е разделен на няколко категории, Internet Explorer Optimization, Retransmissions, Dynamic Port Allocation, Network Memory Allocation и т.н.. TCP Optimizer има много настройки, способна е да удовлетвори потребностите на потребители с високо ниво.

8376505c.png

8376506k.png

8376507N.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ново издание: 4.0.5
Страница:http://www.speedguide.net/downloads.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
    • от Mastan Myumyunov
      Имам един проблем с компютъра ми ! Като е студено в стаята интернета почти не се заежда като запаля печката почва бързо да зарежда. Как се оправя това?          
    • от edokredo
      Добър ден имам нов комп и преди малко инсталирах уиндоус 7 ултимейт , а на флашка си свалих интернет драйвъри ,но като се пусне инсталацията ми показва ето това....Моля за помощ

• от WhiteTooth
      Здравейте!
      От два-три дни насам имам доста странен проблем, който е следният.
      Тъй като играя League Of Legends и ниският Ping ми е много важен, лесно мога да забележа като се вдигне и започва да ми лагва самата играя, виждам всичко с 2-3 секунди делей.
      Проверих си бързината от speedtest и там ми показва че имам около 100 ping 30-50 download speed 50-60 upload speed, като Аз съм на 100Mbs интернет и обикновено нещата са 9-12 ping 90-96 download speed 90-98 upload speed.
      Свързах се с доставчика си и Те ми казаха че ще изпратят екип за да проверят какъв е проблема, момчетата дойдоха и ми казаха че проблема ми идва от рутера, като след като си заминаха Аз изключих рутера, взех кабела за интернет и направо го включих в компютъра, обадих се на поддръжката за да ми активира МАК адреса и по този начин си пуснах интернет без да съм с рутера.
      Та въпросът ми е следният, интернета не ми спира, просто имам прекалено много Ping и от там идва голям лаг в каквото и да било, обадих им се отново и ми казаха че ще пратят отново екип за да видят за какво става въпрос, дали не е от тяхна кутия която ми изпраща интернет сигнал.
      Има ли вероятност LAN картата да ми е изгоряла?
    • от Maya Jekova
      Здравйте, от месец сме  абонати на Виваком оптичен интернет и телевизия и всяка вечер от 7 до 9 часа прекъсва интернрта и съответно и телевизията. Вече 3 пъти идваха техници за отстраняване на проблема. Проверяваха връзките и замерваха и казват че всичко е наред (ВРЪЗКАТА БИЛА МНОГО СИЛНА). Последния път смениха и рутера и пак вечерта всичко спира. Пълен КОШМАР.
      Някой има ли подобен проблем?
      Някой знае ли каква може да е причината за прекъсването само вечер?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.