Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,напоследък забелязвам,че 1 ТБ на компютъра ми не е достатъчен,защото в момента на него се помещават доста неща,включително не мои, и смятам да подновя конфигурацията с още 1ТБ и едно SSD, защото забелязвам как windows започва да зарежда по-бавно и т.н. Бих помолил за предложенията ви относно двете части,за размера на ssd-то не съм сигурен,мисля си за някой оптимален вариант,например 120 ГБ.

Благодаря!

Редактирано от Bobi Kardjiev
грешка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,напоследък забелязвам,че 1 ТБ на компютъра ми не е достатъчен,защото в момента на него се помещават доста неща,включително не мои, и смятам да подновя конфигурацията с още 1ТБ и едно SSD, защото забелязвам как windows започва да зарежда по-бавно и т.н. Бих помолил за предложенията ви относно двете части,за размера на ssd-то не съм сигурен,мисля си за някой оптимален вариант,например 240 ГБ.

Благодаря!

Все пак зависи какъв е отделения от вас бюджет и какво ще инсталирате на SSD-то. Ето моите предложения абстрахирайки се от предните ми думи:

HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 SSD Samsung 850 PRO Series 256GB 

Обща стойност - 412.91 лв. с ДДС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще инсталирате само Windows на SSD-то 240GB са напълно излишни! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, ама чак пък 240G  за системен дял...

Има го и другото - колкото по-голям е SSD - толкова по-нов е технологично. Но въпреки това си е и допълнително финансово натоварване.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ADATA SSD SX930 120G SATA3 XPG 
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 

Обща стойност - 228.20 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, ама чак пък 240G  за системен дял...

Има го и другото - колкото по-голям е SSD - толкова по-нов е технологично. Но въпреки това си е и допълнително финансово натоварване.

Ако ще инсталирате само Windows на SSD-то 240GB са напълно излишни! 

Не съм много наясно с това какво друго е добре да се инсталира на SSD, смятах да сложа някои игри,но като цяло не работя с тежки програми и не знам дали 120 GB са предостатъчни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмите например... Но за игри и файлове SSD на този етап са непрактични зареди малките си капацитети... Зависи и за какви игри става въпрос, но дори и да са съхранени на него няма да има почти никаква (даже никаква) разлика в кадрите или нещо друго. 120GB са ти напълно достатъчни според мен, няма нужда да си даваш парите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.