Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Имам следния проблем с UPS,модел APC Back-UPS RS 800.От едно известно време започна да се държи супер странно.Имам предвид , че много често започна да превключва от On Line на On Battery.През 10-15 секунди и това е когато компютърът ми не работи.Като го включа (компютъра) се стабилизира, прави го по нарядко.Батериите са две и няма и година от как ги смених.Купих ги от Викиват в Пловдив и мисля , че бяха някаква дъщерна марка на Huawei.Исках да попитам хора с опит в тази сфера за евентуалната причина.Благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да имаш проблем с мрежовото напрежение? Ако се губи понякога може да превключва.

Натегни връзките в ел таблото и ако не се оправи значи има проблем със UPS-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Имам следния проблем с UPS,модел APC Back-UPS RS 800.От едно известно време започна да се държи супер странно.Имам предвид , че много често започна да превключва от On Line на On Battery.През 10-15 секунди и това е когато компютърът ми не работи.Като го включа (компютъра) се стабилизира, прави го по нарядко.Батериите са две и няма и година от как ги смених.Купих ги от Викиват в Пловдив и мисля , че бяха някаква дъщерна марка на Huawei.Исках да попитам хора с опит в тази сфера за евентуалната причина.Благодаря ви предварително.

Намери временно други 2 такива батерии и ги постави на място, за да се убедиш, че проблема е в батериите, които си купил. Независимо, че си ги купил преди година, не можеш да кажеш колко години са се търкаляли по складовете докато ги продадат на някой клиент. Направи опит и отново пиши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от IvoB
      Здравейте,
      Смених дъното на едно "домашно сървърче" и дистрото от Убунту 12.04 на 16.04 сървър
      и се появи проблем с ЮПС-а, Eaton 5e 650. Преди това работеше без забележки.

Сега при спиране на тока ЮПС-а изключва компютъра, но самия той не се изключва, продължава да писка.
      И съответно, след възстановяването на захранването НЕ включва компютъра.
      Четох из нета че systemd и nut нещо не били много ок... така и не намерих решение.
      APC по-добре ли са откъм софтуер/драйвери с Linux/Ubuntu?

Лек ден на всички.
    • от Mr.n0b0dy
      Вече се вбесявам от тези премигвания и слаб ток.. А зимата завали ли сняг.. край.
      Сега ще си сглобявам компютър и се чудя след време да закупя ли разклонител какъвто имам и сега който има някаква пластина която поглъща високото напрежение ако преди това е спрял тока.
      А после към този разклонител да вържа и упс-са а към него самият компютър?
    • от Gavrail
      Имам един UPS, който при последната гръмотевична буря не сработи и PC-то ми изключи от прекъсването на тока.
      Въпросът ми е как да разбера Батерията ли е зле или целият UPS си е заминал.
      Как да го тествам, за да не давам първо пари за батерия, а после и за нов UPS.
    • от Mr.Green
      Здравейте, можете ли да ми препоръчате някое сносно UPS устройство за компютъра. Нещо, което да предпазва от токов удар и примерно ако спре тока да се задейства моментално, без рестарти на машината и такива работи. Трябва ми при спиране на тока  да издържи десетина (е може и повече) минути докато изключа компютъра.

Ето ми и конфигурацията ако е от значение:
      MB ASUS H81M-A1150
      CPU i5-4440/3,1GHz/6MB/BOX/1150
      RAM 2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA
      HDD 1T SG SATA 6G/7200/64M
      VIDEO SAPPHIRE HD7750 1G GD5
      CD LG GH23NS95 DVD RW SATA BLACK
      LAN RP-WP5122E WL-N PCI-E ADAPTER
      KEYBOARD A4 KR-85 USB
      CASE PSU FORTRON RAIDER 550 BRONZE
      SPEAKER DSP236 
    • от Phoenix.bg
      Ако случайно избирате UPS за домашни или офис нужди (не ентърпрайз), никога, ама съвсем никога не се спирайте на новите модели на APC. Постоянно издават звукова и светлинна сигнализация при напълно нормално мрежово напрежение и не подлежат на настройка за намаляване на чувствителността им (въпреки написаното в упътванията им). При спиране на тока, не издържат дори 10 секунди, защото батерията им не стои заредена а е постоянно в режим на разреждане - денонощно. Избягвайте при всички случаи устройства със следния корпус:

Ако случайно сте станали злощастни собственици на такъв екземпляр, можете единствено да изтръгнете зумера му и да използвате устройството като surge protector, защото друго не става от тях. Предупредени сте!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.