Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от скоро използвам Кохана 3.3.1 и се опитвам да използвам auto login метода, но:

`$auth = Auth::instance()->login($user_profile['email'],sha1($user_profile['id']), TRUE);`

ми връща false всеки път, при логнат user и валидна сесия.

Имам Auth като модул и config-a ми е:

<?php defined('SYSPATH') or die('No direct access allowed.');

return array(

'driver'        => 'ORM',
        'hash_method'   => 'SHA1',
        'salt_pattern'  => '1, 3, 5, 9, 14, 15, 20, 21, 28, 30',
        'hash_key'      => 'mykey',
        'lifetime'      => 1209600,
        'session_key'   => 'auth_user',
        'autologin_key' => 'auth_autologin',
        'forced_key'    => 'auth_forced',
        'session_type' => Session::$default,

// Username/password combinations for the Auth File driver
        'users' => array(

),

);

Кодът ми е:

public function action_fbLogin(){

$facebook = new Facebook(array(
                'appId'  => 'appid',
                'secret' => 'Secret',
            ));

$user = $facebook->getUser();
            if ($user) {

$user_profile = $facebook->api('/me', array('fields' => 'id,email,name,first_name,last_name,picture')); 
                $user_id = Model_UserFunctions::checkIfUserExist($user_profile['email']); 
                $fb_id = Model_UserFunctions::checkIfFbUserExist($user_profile['email']);
                if($user_id > 0 && $fb_id >0)
                {

Session::instance()->set('user', array(
                        'fb_id' => $user_profile['id'],
                        'user_id' => $user_id,
                        'pic' => $user_profile['picture'],
                        'email' => $user_profile['email'],
                        'first_name' =>  $user_profile['first_name'],
                        'last_name' =>  $user_profile['last_name'],

));

$auth = Auth::instance()->login($user_profile['email'],sha1($user_profile['id']), TRUE); 
                    //var_dump($auth);
                    $this->redirect('profile');
                    exit;
                } 
                $values = array(
                        'username' => $user_profile['email'],
                        'password' => sha1($user_profile['id']),
                        'fb_id' => $user_profile['id']
                    );
                $user = ORM::factory ( 'User' );
                $user->values($values);

try
                {

if($user->save()){
                        $user_new_id = $user->as_array();
                        $user_new_id = $user_new_id['id'];
                        Session::instance()->set('user', array(
                                'fb_id' => $user_profile['id'],
                                'user_id' => $user_new_id,
                                'pic' => $user_profile['picture'],
                                'first_name' => $user_profile['first_name'],
                                'last_name' => $user_profile['last_name'],
                            ));
                          $user->add('roles', ORM::factory('Role')->where('name', '=', 'login')->find());

$this->redirect('profile');
                    }

}
                catch (ORM_Validation_Exception $e)
                {
                    $result = $e->errors('models');
                    echo '<pre>';
                    print_r($result);
                    exit;
                }

}
            else 
            {

$this->redirect($facebook->getLoginUrl(array('id,email,name,first_name,last_name,picture'))); 
            }
            exit;

}

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост
    Тази тема е заключена за нови отговори.

• Подобни теми

• от Plamena Dobreva
        Здравейте искам да попитам как мога да сложа регистрационна форма на Wordpress, в смисъл такъв да има потребители които да се регистрират в сайта. Другия въпрос е как тези  потребители да могат да качват съдържание на сайта, но преди да се публикува да се изисква одобрение от админа?
        Трябва ми нещо такова

Също така искам и потребителите да имат тези функции 

Благодаря предварително

• от Y. Kirev
        Здравейте.
        Притежавам обикновен TP-Link router WR740N, ако не се лъжа, но това не е толкова важното.
        Проблема ми идва от доставчика, който го е заключил и незнайно защо е сложиш OpenWRT  Luci и ми е заключил рутера.
        Сега, когато се опитам да отворя някой порт за някой сървър или каквото и да е не мога, защото са ми заключили рутера.
        Ако някой е от Хасково и околността и ги използва услугите на Escom, ако може да сподели що за пароли слагат.
        Обадих им се да попитам поддръжката те вдигнаха ръцете, отделно да не говорим, че ми обясняваха за паролата на рутера за достъп до нета, едвам се разбрахме след 10 минути обяснение и прехвърлиха топката към незнаен колега, който е оправял нета(рутера)
        Съши, ако някой знае защо слагат OpenWRT  Luci нека пише, ще съм благодарен на всякаква информация.
      • от shh_to
        Здравйте и ЧНГ на всички!

Имам странен проблем с abv.bg при отваряне с ИЕ11 - в повечето случаи не ми излизат запомнените имена и пароли. Тоест, когато цъкна с курсора в полето за въвеждане в 2/3 от случаите не се появява нищо, нито пък при въвеждане на цялото или част от името. След това, ако въведа каквото и да е в полето с потребителско име - няма значение дали е реално име запомнено от autocmplete, или натискам произволни клавиши или просто не въвеждам нищо, при излизане от полето и влизане обратно (примерно с ТАБ и ШИФТ+ТАБ) имената и паролите се появяват. Без изключения. Това го съм го забелязал на два лаптопа в къщи  с Win 7 64bit и IE11 - трябва да са еднакви версии, защото са на автоматични ъпдейти. Нямам подобен проблем с други сайтове, нито пък с формата за запомнянане на autocomplеte - тя си се появява при първоначалното логване в сайтовете и помни имена и пароли.

Проблема го забелязах от няколко месеца, не помня колко точно, но моята ОС беше поомазана и си мислех, че е от нея; вчера преинсталирах, но пак същото! Проблема го има само с abv.bg, и мисля, че преди преинсталацията дори ми се появяваше от време на време формата за запомнянане на autocomplite на уж вече запомнени имена и пароли за този сайт, но за последното не съм сигурен.

Попрочетох за разни проблеми с autocomplеte, и единственото логично обяснение предвид симптомите според мен е, че по някаква причина пъвоначално ИЕ не разпознава login формата на сайта , а след влизане и излизане от формата зацепва. Пробвал съм дали има връзка с конкретният отворен таб на ИЕ и според мен няма, защото при опресняване на таба или отваряне на друг таб я сцепва, я не. Явно, че е свързано с ИЕ, но според мен е и със сайта abv.bg, а и с друг тяхен сайт vesti.bg, където пък не може да ме запомни като логнат ако затворя браузъра и го отворя на ново, нито пък autocomplete ми покава име то и паролата, но тоя сайт не ме вълнува. Дразни ме, че abv-to все трябва да му въвеждам име и парола, а поне веднъж на ден си проверявам пощата. Въобще тия програмисти на абв ми се струва, че са пълна боза и трябва да си направя другаде поща!

Та, въпросът ми е някой среща ли подобни проблеми и имате ли идея как може да се решат, примерно нещо в настройките на браузъра Internet options>Privacy>Settings? Не съм пробвал да махам ъпдейти, защото не помня кога е бачкало без проблем, в момента весията на ИЕ е 11.0.9600.17501 със ъпдейт 11.0.15 (KB3008923)
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.