Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От около 4-5 дни забелязвам, че при покой на ръцете показалецът ми потреперва/свива се съвсем леко. Нямам ограничение на движенията, нищо. Това трябва ли да е повод за притеснение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако си под напрежение е нормално, мозъка отпуска напрежението чрез мускулите

това напрежение дори да е минало според теб, но според тялото ти не

Редактирано от Без умствен капацитет (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм под видимо напрежение или поне не знам да съм под такова и е само 1 пръст - трепери или леко се посвива неволно. Показалец на дясната ръка. Искам да разбера дали е повод за сериозно притеснение и дали да търся медицинска помощ или си има безобидно обяснение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм под видимо напрежение или поне не знам да съм под такова и е само 1 пръст - трепери или леко се посвива неволно. Показалец на дясната ръка. Искам да разбера дали е повод за сериозно притеснение и дали да търся медицинска помощ или си има безобидно обяснение.

Причините са треперене на пръстите са много и само лекар би могъл да ти каже дали се касае за заболяване или не.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Временни тикове , и аз имах такива няколко дена подред , мислех си че нещо ми става но както се появиха така и изчезнаха.Ако не са много интензивни и не ти пречат в ежедневието изчакай пред да търсиш докторска помощ.Може да е наистина от подсъзнателен стрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините са треперене на пръстите са много и само лекар би могъл да ти каже дали се касае за заболяване или не.

Така е, но докторът може да не вземе на сериозно проблема и да каже, че си въобразявам или е нещо дребно. За това питам дали струва да се разправям и да ходя по доктори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но докторът може да не вземе на сериозно проблема и да каже, че си въобразявам или е нещо дребно. За това питам дали струва да се разправям и да ходя по доктори?

Как няма да вземе проблема на сериозно, след като той е видим?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то аз се надявах някой доктор да ме успокои тука, ама на.. :D Явно ще ходя..

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука май няма доктори...

Как няма да вземе проблема на сериозно, след като той е видим?!

Сигурна ли си ? Веднъж ме бутнаха в зимата, подхлъзнах се и паднах на ръката си. След това много ме болеше, не можах да вдигна нищо по-тежко от химикалка, не можех да я завъртам и не можех да свивам пръстите си. Отидох в клиниката, но личния отсъстваше и хванах един точно в края на смяната му. За 2 минути ме прегледа и ми каза, че нищо ми няма и трябва да си почивам. На другия ден реших отново да отида (но този път при личния) понеже болката се беше увеличила. Тогава ми предписа направление за ортопед, а той за ренген. След това той ми каза че нещо се е отлепило и ми сложи гипса. Целта на това беше да ти кажа какво правят хората от мързел. (и точно заради тоя мързел, ако бях решил да не отида ръката ми щеше да зарастне на криво)

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.