Премини към съдържанието
BMW E30

Въпрос за покупка 2-ра ръка на Sony xperia z1 compact

Препоръчан отговор

Здравейте попадна ми на изгодна цена Sony xperia z1 compact втора употреба и раших да го взема,но ме претиснява да не ми пробутат някой телефон с проблем или някаква реплика,та въпроса ми е какво да гледам като го тествам в еконта? Благодаря предварително. 

Редактирано от quickJO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не изглежда като менте, НО задължително изискваш кутия и документ доказващ неговия произход. (дори изтекла гаранция, пак е валиден документ за притежание)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре благодаря.

А ако няма гаранция има ли някакъв сигурен начин да разбера дали е оригинален?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за оригиналност.Документите те трябват за да си сигурен,че телефона не е краден или намерен,другото което е продавачът да не ти го продаде и после да отиде да каже "той ми открадна телефона".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбрах благодаря ви,но ще се радвам ако някой сподели сигурен начин как да разбера дали е оригинален или не 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти предостави документи е СИГУРНО,че не е реплика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам,но преди време ми продадоха Samsung galaxy s3 реплика и затова сега изкам да съм сигурен какво взимам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Продавачът на нито една от снимките не е показал "включен дисплей". Да не изброявам и още. Не те съветвам да го купуваш за да не купуваш трети път телефон. Може и да не е "реплика" или дублика, независимо че си е добър модел телефон. По-добре си събери още малко пари и за нова година си направи един добър подарък с НОВ телефон - със гаранция и т.н. После да не плачеш, ако го купиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да може и така да направя,не съм на зор сега използвам HTC desire 610 но като видях цената на Sony-то реших да го сменя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам,но преди време ми продадоха Samsung galaxy s3 реплика и затова сега изкам да съм сигурен какво взимам.

Има ли си гаранция към оператор или някой по-известен магазин (а не от типа днеска работи утре не) със сигурност НЯМА да е реплика. Освен това, дори и да ти го продаде без документите и кутията (а ако той ги има) отива в полицията и вика, че си му гепил телефона, после да ти се обадят от районното, викат те, попълват протокола и ти искат телефона. Ти искаш или не искаш ще го предадеш. Точно заради това ти трябва някакъв документ за собственост. Дори и изтекла гаранция е валиден документ за тази цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли си гаранция към оператор или някой по-известен магазин (а не от типа днеска работи утре не) със сигурност НЯМА да е реплика. Освен това, дори и да ти го продаде без документите и кутията (а ако той ги има) отива в полицията и вика, че си му гепил телефона, после да ти се обадят от районното, викат те, попълват протокола и ти искат телефона. Ти искаш или не искаш ще го предадеш. Точно заради това ти трябва някакъв документ за собственост. Дори и изтекла гаранция е валиден документ за тази цел.

Да писах му попитах го дали има гаранция,зарядно и другите аксесоари,но не ми е отговорил още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Виж! Това е вече смислен пост. А не едно към гьотере! Нали забелязвате колко неприятности имат хората с тези сайтове за стара техника. Оня ден имаше тема за дънна платка с която са играли футбол, а питащият даже не обърнал внимание и после се "жалва" че са го прекарали с ...50 лева. Слава богу, че са били само толкова! И към питащият. Трябва винаги да знаеш това правило. От всичко купено, най добро е новото, което има и гаранция. Иначе си купуваш и съм уверен - детска играчка. Мама ще помогне, тати също, а като се намесят дядо и баба с "пенсиите" момчето ще стане щастливо с нов телефон! Успех и лека вечер от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж! Това е вече смислен пост. А не едно към гьотере! Нали забелязвате колко неприятности имат хората с тези сайтове за стара техника. Оня ден имаше тема за дънна платка с която са играли футбол, а питащият даже не обърнал внимание и после се "жалва" че са го прекарали с ...50 лева. Слава богу, че са били само толкова! И към питащият. Трябва винаги да знаеш това правило. От всичко купено, най добро е новото, което има и гаранция. Иначе си купуваш и съм уверен - детска играчка. Мама ще помогне, тати също, а като се намесят дядо и баба с "пенсиите" момчето ще стане щастливо с нов телефон! Успех и лека вечер от мен!

Да така ще направя ще посъбера пари и ще си купя нов,така няма да имам неприятности и ще съм спокоен.Благодаря ви за отделеното време и лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и съвестни продавачи, но те са 1 на милион.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.