Премини към съдържанието
2249

Как да инсталирам Windows 10 ?

Препоръчан отговор

Съжалявам, че въпросът не е точен, но това се сетих в момента.

Преди месец подадох заявка, че искам да получа инсталация на Win 10 чрез иконката на Win 7. Дадох и мейл на който да получа съобщението, но до сега не съм получил нищо. Любопитно ми е как изглежда и как се държи и затова искам да го инсталирам на една работна машина /от нея е подадена заявката/. От къде да дръпна инсталацията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От актуализациите за Windows - направи проверка за налични актуализации и инсталирай Upgrade to Windows 10 Pro

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имайте предвид обаче, че понякога не се получава както е казал колегата, и трябва да се пипнат два ъпдейта за да получите актуализацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разрешил съм автоматичното обновяване. Довечера ще напарвя ръчно търсене за да видя ...

Това означава ли, че при наличие на Windows 7 и разрешени обновления ще дойде момент, в който системата сама ще се надгради до Windows 10 ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя сама няма да се надгради, докато не стартираш надграждането от центъра за обновяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имайте предвид обаче, че понякога не се получава както е казал колегата, и трябва да се пипнат два ъпдейта за да получите актуализацията.

Може ли да ми обясните ? Явно по друг начин няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.10.2015 г.,, 2249 написа:

Съжалявам, че въпросът не е точен, но това се сетих в момента.

Преди месец подадох заявка, че искам да получа инсталация на Win 10 чрез иконката на Win 7. Дадох и мейл на който да получа съобщението, но до сега не съм получил нищо. Любопитно ми е как изглежда и как се държи и затова искам да го инсталирам на една работна машина /от нея е подадена заявката/. От къде да дръпна инсталацията ?

"...за да прескочите системата на Windows и да над градите ръчно посетете официалната страница за изтегляне на Windows 10 на www.snipka.com/1764...."

Това е цитат от статията "Как да надградите от Windows 7 или Windows 8.1 без проблеми" на списанието Personal Computer World, Октомври 2015. Там е описано много подробно (и точно) стъпка по стъпка процеса на инсталиране. Аз имах проблем с продуктовия ключ - не ми го приемаше. Но се оказа, че от Windows 7 Ultimate трябва да се преминава  на Pro, а не Home, както бях решил. А преди час в PCWORLD прочетох, 

""Ако вече сте се престрашили да предприемете ъпгрейд до Windows 10 и потърсите т.нар. продуктов код (лицензионен ключ), ще ви се случи нещо любопитно – няма да го намерите. В In Windows 10 инструменти като Magical Jelly Bean KeyFinder или Belarc Advisor връщат общи продуктови кодове, а не истински такива. Но това не бива де ви притеснява – причината е, че Microsoft променя (тихомълком) механизма за активация на Windows 10.....

.http://pcworld.bg/24425_kade_otide_produktoviyat_kod_za_windows_10_ne_go_tarsete

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да чакаш упдейти и чудесии. От страницата на майкрософт си има инструмент media creation tool, за тая работа.Ето ти линк към страницата на майкрософт с инструкции :

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/media-creation-tool-install

След като ъпгрейтнеш компютъра, ще имаш активиран уйндоус. Просто запомни версията на уиндоуса, (32, 64 битов, хоум, про и т.н.) - и по нататък, когато се скапе уиндоуса (а той си се скапва, като всеки уиндоус) можеш да си направиш и чиста инсталация със същата версия на уиндоуса с която си ъпгрейтнал и ще си бъде пак активиран.

Тоест - майкрософт пази данни на сърварите си за компютъра(хардуера) от който е активиран уйндоус и после след прейнсталация (със същата версия) активацията се подновява автоматично.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви Syr_pi4 - ako я имах Вашата информация, преди, нямаше да загубя толкова време!

Влязох само в указаните от Вас линкове и наистина - това е професионален подход!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.