Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам няколко въпроса относно тази конфигурация: 

Видео картаGIGABYTE 4096M GTX960 N960OC-4GD DDR5 PCI-E3.0

ЗахранванеFORTRON RAIDER 550 SILVER, 550W

РамKINGSTON 8GB DDR III 1600 HyperX FURY

CPUINTEL CORE i7-4790, 3.60GHz, 8MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh

КутияTRENDSONIC TALOS Midi Tower, 550W

Общо - 1315,63 лв.

Вероятно по-нататък ще се добави още една плочка рам, а и понеже тази кутия е с захранване, което не ми се струва хубаво ви питам дали бихте могли да дадете някакви предложения и за кутия, а и монитор към 22'', който да е извън цената. Компа ще се ползва главно за игри и видео обработка, благодаря предварително за мненията наистина имам нужда от помощ. 

Поздрави :)

Редактирано от Bozhi PC (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се използва предимно конфигурацията? По-добре е да си вземете кутия без захранване, освен ако не искате да имате резервно или ще го ползвате за друга слаба конфигурация или като компромисен вариант...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както написах по-горе ще се използва за игри и видео обработка :)А за кутията казвам, че ако намерите добър вариант на сходна цена без захранване (бих искала да не е нещо грозно все пак ще стои на бюрото ми дълги години) може да ми го кажете :wink12:

Редактирано от Bozhi PC (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ZALMAN Z1, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU  - 10 лв. отгоре.
 DEEPCOOL Захранване 500W Modular, DA500-M - 22 лв. спестени.

Нещо не виждам да си избрал дъното?

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI B150M PRO-DH LGA1151

i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX

8G DDR4 2133 ADATA

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

SAPPHIRE R9 280 3G GD5 OC W/BO

SHARKOON VG4-S ATX MIDI TOWER

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

SSD Transcend 128GB SATA3 SSD370 Premium

Количка

Това е вариант с Skylake и DDR4. Така тази конфигурация ще бъде надеждна доста дълго време, плюс което ще има възможности за голям ъпгрейд. 

Може по-евтини захранване и кутия и с останалите пари още оперативна памет, или да се махне SSD-то и да се инвестират парите в по-добър процесор например.

Ето вариант с 1150 и DDR3:

ASROCK Z97 ANNIVERSARY /1150

I5-4690K /3.5G/6MB/BOX/LGA1150

8GB DDR3 1600 KINGSTON

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

SAPPHIRE R9 280 3G GD5 OC W/BO

SHARKOON VG4-V ATX MIDI TOWER

DeepCool 500W Bronze Modular DA500-M

SSD Transcend 128GB SATA3 SSD370 Premium

Количка

Като отново може да се махне SSD-то и да се закупят още 8GB рам памет или по-евтини кутия и захранване, по-евтино и малко ssd и още рам. Аз лично бих взел първия вариант.

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е вариант с Skylake и DDR4...

и с дъно за DDR3. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оппа това как съм го пропуснал... Оправено...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и за двата отговора наистина бях забравила за дъното:shy11:, понеже гледах доста неща и да може ли да ми кажете от какво зависи дали дъното е хубаво и така нататък защото нищичко не разбирам от дъна:(. А и благодаря за кутията, исках да попитам ако сменя кутията по-горе с тази която ми предложихте и естествено захранването наистина бих ли могла да запазя и процесора и видеото защото предпочитам тях... без толкова голямо значение до колко ще е цената макс 1450 лв мися да е :)

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI H81M-E33, H81, DDR III 1600/1333, VGA, HDMI, SATA III, USB 3.0, LGA1150 

Съвсем спокойно може да сложиш и най-евтиното като горното. Плюса пред Асрок за тия пари е по-доброто аудио и допълнителния HDMI порт.

GIGABYTE B85M-D3H-A, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, LGA1150 

По-висок клас ако искаш PCIe 3 и повече слотове. Разлика в работата на машината няма да видиш и е съмнително да ти потрябват допълнителните слотове.

Но всичко се случва та сама си прецени...

пс. Дъните платки са за старите процесори почващи с 4 като тоя дето си избрала.

За 1 450 лв. обаче няма как да стане тъй като освен дъно трябва и хард но може да се вземе отключен I5 и дъно с Z97 чипсет подходящи за клок -

KINGSTON 8GB DDR III 1600 HyperX FURY  

GIGABYTE 4096M GTX960 N960OC-4GD DDR5 PCI-E3.0 

ZALMAN Z1, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU  

DEEPCOOL Захранване 500W Modular, DA500-M

TOSHIBA 1000GB 7200rpm 64MB SATA III, P300 

INTEL CORE i5-4690K, 3.50GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh 

ASUS Z97-P, Z97, DDR III 3200(O.C.)/1600/1333 MHz, VGA, DVI, HDMI, M.2 Socket, LGA1150 

Крайна цена 1 459 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и за двата отговора наистина бях забравила за дъното:shy11:, понеже гледах доста неща и да може ли да ми кажете от какво зависи дали дъното е хубаво и така нататък защото нищичко не разбирам от дъна:(. А и благодаря за кутията, исках да попитам ако сменя кутията по-горе с тази която ми предложихте и естествено захранването наистина бих ли могла да запазя и процесора и видеото защото предпочитам тях... без толкова голямо значение до колко ще е цената макс 1450 лв мися да е :)

Поздрави.

зависи кое ти е приоритет игрите или работата, ако са игрите тази видеокарта GTX 960 без проблем ще я бутат процесорите на Интел от sandy bridge дo Skylake, последните са най бързи и икономични, в игрите разлика няма, естествено зависи какви са игрите но на този етап 4-ядрен е задължително за новите игри и тез които ще излязат. Микро дъно трудно го разбирам за работна станция аз не бих избрал. Можеш да започнеш с i5 например и след време да го смениш за многонишков i7 ако ти спъва работата(всъщност бюджета те спъва). i5 6400 за начало е добър избор, това че е с по ниска честота незначи че е бавен напротив доста бърз процесор е. Аз ги виждам нещата примерно така:

новият i5 6400,

пълноразмерно дъно H170 DDR4 или B150 DDR4,

RAM( виж във спецификацията на дъното кои точно подържа), 2х8gb(може и 8 за начало но двуканалния режим се осеща в някои приложения но не и в игрите) на 1.2V DDR4, с по ниски тайминги по добре,

кутия ATX която ти хареса, но да не дрънчи като работнически стол,

захранване около 550W казват че уж са по тихи, но аз съм с 450W Trust нямам забележки за шум и топлина

SSD 128gb нагоре, виж в нета тестове за скорост на конкретния модел примерно скроста на запис и четене да са еднакви и високи :)

видео карта според парите които останат

и това е за нова система. Можеш да добавяш RAM да смениш видеокартата, процесора, да си добавиш PCie SSD по нататък и там каквото ти е нужно....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

зависи кое ти е приоритет игрите или работата, ако са игрите тази видеокарта GTX 960 без проблем ще я бутат процесорите на Интел от sandy bridge дo Skylake, последните са най бързи и икономични, в игрите разлика няма, естествено зависи какви са игрите но на този етап 4-ядрен е задължително за новите игри и тез които ще излязат. Микро дъно трудно го разбирам за работна станция аз не бих избрал. Можеш да започнеш с i5 например и след време да го смениш за многонишков i7 ако ти спъва работата(всъщност бюджета те спъва). i5 6400 за начало е добър избор, това че е с по ниска честота незначи че е бавен напротив доста бърз процесор е. Аз ги виждам нещата примерно така:

новият i5 6400,

RAM( виж във спецификацията на дъното кои точно подържа), 2х8gb(може и 8 за начало но двуканалния режим се осеща в някои приложения но не и в игрите) на 1.2V DDR4, с по ниски тайминги по добре,

захранване около 550W казват че уж са по тихи, но аз съм с 450W Trust нямам забележки за шум и топлина

SSD 128gb нагоре, виж в нета тестове за скорост на конкретния модел примерно скроста на запис и четене да са еднакви и високи :)

и това е за нова система. Можеш да добавяш RAM да смениш видеокартата, процесора, да си добавиш PCie SSD по нататък и там каквото ти е нужно....

Благодаря за инфото само да кажа, че PC-то ще се купува след месец-два и заради това не бързам много. Моля не ме съдете, че съм пуснала темата твърде рано защото цените се менели аз питам за конфигурацията, а и ми е първото писи в живота (досега бях на лаптопи) и искам да съм сигурна, че ще е най-доброто! Благодаря на всички за съветите със сигурност ще се възползвам, може да давате и други бюджетни варианти ще съм ви много благодарна :shy11:.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компа ще се ползва главно за игри и видео обработка.

Какво имате в предвид под видео обработка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

новият i5 6400,

За захранването далеч не съм съгласен. Термичната мощност далеч не е най-важна. Колкото до SSD-то отново скоростта не е единствения важен показател. 

Благодаря за инфото само да кажа, че PC-то ще се купува след месец-два и заради това не бързам много. Моля не ме съдете, че съм пуснала темата твърде рано защото цените се менели аз питам за конфигурацията, а и ми е първото писи в живота (досега бях на лаптопи) и искам да съм сигурна, че ще е най-доброто! Благодаря на всички за съветите със сигурност ще се възползвам, може да давате и други бюджетни варианти ще съм ви много благодарна :shy11:.

Поздрави.

Въпреки, че не искаш, ще трябва да се каже, че щом ще се взима след толкова време е твърде рано... Постоянно излизат модели, цените на компонентите се променят спрямо други и тук до някъде зависи и промяната в курса на долара... За сега може само да се ориентирате към едни или други компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.