Премини към съдържанието
dabaw

Прецакан рутер asus rt-12n след опит за инсталиране на dd-wrt

Препоръчан отговор

Здравейте , прецаках си рутера Asus RT-12N , след като се опитах да му сложа DD-WRT за рутер Asus RT-12 . Как да го върна към живота ? В момента нищо не прави свети само захранващата лампичка като му закача интернет кабела и другия за компютъра и те светват , но не разпръсква Wi-Fi и е невъзможно да влезна в админ панела не знам защо , пробвах всякакви начини , с кабел директно от рутера към лаптопа , с 30/30/30 ресет , всичко което пише в нета и няма резултат . Ще бъда много благодарен ако ми помогнете . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процедурата за всеки рутер който ми е блокирал винаги е една и съща, разликите са нищожни.

Трябва ти копие на firmware на рутера, от сайта им можеш да го намериш. Трябва ти tftp клиент, видндовс има вграден. Ако не можеш да го активираш или имаш шантав виндовс, гугълни за tftp2.exe или tftpd32.

Tрябва да си вързан на порт №1 с кабел и да си конфигурирал статичен IP на компютъра който да е в дифолт range на рутера с gateway дифолта на рутера.

При стартиране рутерите или по дифолт, или по подаден сигнал влизат в режим на очакване на рековери firmware upload. На асусите обикновено трябва да си натиснал ресет бутона и тогава да им пъхнеш кабела на захранването, това ги вкарва в режим на очакване на tftp firmware upload. Трябва да пинг-ваш рутера постоянно и в момента в които ти отговори да дадеш PUT команда на tftp клиента си. Ако ползваш вградения в виндпвс клиент, трябва да му кажеш да направи binary трансфер, байт по байт да се качи (това е важно).

Ако си ОК с английски, гугълни за tftp flash, сигурно е пълно с туториали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май успявам да го вкарам в режима за очакване на рековъри , като му държа ресет бутона с химикал и му включа кабела , след това започва да мига power лампичката . А дифолт range на рутера какво ще рече 192.168.1.1 ? А defaut gateway 255.255.255.0 ? Не съм много ОК с английския . А иначе с обикновения лан кабел ли се закача , защото четох с някакви специални кабели jtag , май беше . Утре ще отида някъде на безплатен интернет за да сваля фирм-а и ще се пробвам да го съживя , дано да успея . Иначе свалих този фирм от сайта на DD-wrt : Asus RT-N12 Firmware: Special image for initial flashing . Уж няма боот в него пък да видим . Да отбележа рутера не е RT-N12 а е RT-12N , мисля че има значение изместената буква , иначе на вид изглежда и различно от RT-N12 . 

image.jpg

P.S : Моя грешка в гаранция му намерих точния модел RT-N12D1.

Редактирано от dabaw (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Firmwares

Пак там има и ASUS Firmware Restoration version 2.0.0.0 има и инструмент за откриване на рутъра

Вземи си прочети и ръководството

Разрешаване на Windows tftp client - тук

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То сигурно заради това объркване на модела е станало и брикването. Другия път когато флашвате четете внимателно модела, иначе ето това е резултата. Ако бяхте попитали тук, това нямаше да се случи, но вече е без значение. Колегите са казали за метода по tftp и наливане на фърмуер. Дано се получи. 

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово , съживи се . Свалих програмата от поста на H.E.L.P.E.R , свалих и фирм-а пуснах тфтп клиента , показах и фирм-а и тя сама се оправи . Истински благодарности , за сега повече няма да си правя експерименти с DD-WRT , да не го брикна фатално . :D

P.S : След флашването МАС адреса на рутера сменя ли се ? Защото интернет доставчика е наредил някакви мак филтри и сега след като си напиша статичното ип и останалите , няма интернет .

Редактирано от dabaw (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bokeem
      Здравейте, значи моят проблем като цяло не ми пречи на работата , но със сигурност е налице такъв. Та става въпрос за индикатора интернет статус (земното кълбо), който е на самия рутер . Постоянно мига в оранжев цвят
      в PDFа е описано като 'amber blinking' , състоянието е - Router is attempting to connect to the internet ), а трябва да свети като останалите - синя икона без мигания. Като резултат в менюто на рутера дава (No Connection),но интернет си има и си работи безупречно.
      Четох по форуми...като цяло коментара е че няма проблем, но по този начин в log файла на за SYSTEM LOG дава само едно и също въпреки нормалното сърфиране -  а именно :
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:32 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:58 2018
      internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:22 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:48 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:11 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:37 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:02 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:28 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:54 2018
      Де факто рутера и "модема" в който е интернет кабела не се сработват нещо като хората. Ситуацията продължава близо месец, иконата така си мига в оранжево нонстоп 24/7... На известен интервал от време за кратко става синя, но е за 2-3 секунди и пак продължава оранжево мигане... Пробвал съм рестарти, ресет, вадене на кабели - няма ефект. Веднъж звънях на доставчика, но както и очаквах - като казах че нета си работи и оня ми вика "Проблема не е от нас... Няма какво да ресетна от тук, или да променям..."                   С последния фърмуер съм - 5.000
      някакви идеи ????

• от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
    • от eysan
      Добър вечер.
      Мога ли да помоля за съвет относно нов рутер?
      Старият ми 1043N вече не може да поема трафика и често се налага рестартиране, пък и доста от устройствата у дома са с 5 ghz-ва свързаност, така че реших да се възползвам от новите технологии.
      Нужно ми е нещо стабилно до 200 лева.
      - AC свързаност.
      - Гигабитови портове.
      - Да покрива поне 150 кв.м. апартамент (сегашният ми ТП-Линк се справя добре поне с покритието).
      - ЮСБ, колкото повече, толкова повече.
      - Да поема спокойно трафика на поне 20 устройства (Десктопи свързани по лан, принтер, лаптопи, телефони, ТВ-та, ТВ боксове, екстендери, конзоли), като поне три от тях се използват за онлайн филми (естествено рядко всички са он-лайн по едно и също време).
      Въобще има ли  такъв чуден хардуер за тези пари, или трябва да се бръкна по-дълбоко?
      Благодаря предварително за всички препоръки.
      Приятна вечер.
    • от terrawar
      Здравейте,  рутерът ми се брикна наскоро, моделът е TP-Link Archer C7 v2, една сутрин просто се изключи и започна да се ресетва сам постоянно.
      Пробвах да го дебрикна с TFTP сървър - не става, пробвах и със serial връзка - успях да го флашна с DD-WRT, но ресетването не спира.

Да знаете случайно кой разбира от тези настройки/ремонти за София?
    • от Ангел Богатинов
      Здравейте,
      От известно време имах проблем със стария рутер - губеше се мрежата или при стартиране на копа, след като не е бил ползван няколко дни, трябваше да се чака по 10-20 мин. за връзка.
      Смених рутера, защото мислих, че проблема е в него. Сега съм с TP-LINK TL-WR841N(EU). В началото всичко беше на ред, но няма и два месеца започна да се губи безжичната връзка. Реших, че локалния комп. може да създава проблем, за това го вкл. в допълнителния порт на медията. И отново се повтори същия проблем - ако локалния комп. не работи след няколко часа прекъсва връзката към рутера.
      Днес се оказа, че рутера не отчита връзка с интернет, а компа да. Проверих WAN порта на рутера - работи и не изгорял. Рестартирах до фабрични - нищо. Ъпдейтнах фърмуера до последна версия - отново нищо.
      Някакви идеи къде може да е проблема?
      П.П. Тествах кабелите първо на компа после и на рутера. Свързах и лаптопа към медията - след няколко минути го разпозна и свърза, т.е. имаше връзка към мрежата. Рутера е с клониран мак от настолния комп.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.