Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Petio921    0

Необходимо ми е сумиране на стойности в една клетка, въвеждани във времето в една и съща друга клетка. Ето и пример:

SUM.png.b550ab4ace0822934f864d2f1ba39c30

В маркираната клетка например въвеждаме стойност 500. Автоматично в клетка натрупване става 500. След това трием от "Въвеждане 500 и въвеждаме 1000, а в натрупване става 1500.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

capnemo    43981
    преди 2 минути, Petio921 написа:

Необходимо ми е сумиране на стойности в една клетка, въвеждани във времето в една и съща друга клетка. Ето и пример:

В маркираната клетка например въвеждаме стойност 500. Автоматично в клетка натрупване става 500. След това трием от "Въвеждане 500 и въвеждаме 1000, а в натрупване става 1500.

Не мисля че може да работи така. Какъв ви е проблема да въвеждате в други клетки и да ги сумирате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Petio921    0

Това е проблема, че искам да избегна това. Иначе по принцип другия начин ми е ясен, но ако се налага ще се случи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ined    3560

Може да зациклиш клетката, но трябва  допълнителна настройка, tools->options->calculation    включваш iteration и задаваш брой на итерациите 1

ако А1 то е клетката където ще вкарваш числата, а B1 сумата B1  =B1+A1 

проблема е че при всяко преизчислване ще увеличава B1 със стойноста на A1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    durvo    8

Макрос задействан от въвеждането, взима стойността и я сумира с предишните в друга клетка. След това връща сумата в тази клетка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Petio921    0
    преди 9 часа, ined написа:

Може да зациклиш клетката, но трябва  допълнителна настройка, tools->options->calculation    включваш iteration и задаваш брой на итерациите 1

ако А1 то е клетката където ще вкарваш числата, а B1 сумата B1  =B1+A1 

проблема е че при всяко преизчислване ще увеличава B1 със стойноста на A1

Това ще ми свърши чудесна работа! Благодаря!

@durvo как става номера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Petio921    0

За да не отварям и отделна тема, искам да попитам има ли опция в избрана клетка да фиксира дата и час на последното запаметяване на документа? И формула, която при въвеждане на дадена стойност в клетка, след натискане на бутон Enter автоматично да трие стойността? 

Всичко това ми трябва за отделни файлове, извинявам се ако съм Ви объркал. Благодаря за помощта и разбирането!

Редактирано от Petio921 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.