Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Zagazu    0

Момчета дайте мнение за тази кутия Deepcool kendomen - red и захранванията на cooler master GM серията 650 и 750 vs xfx Ts gold 650.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Roujin Z    5866

Сиисоника е за предпочитане. Имам предвид последното.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Zalman Case ATX R1 Soundproof USB3.0 
    XFX TS 650W GOLD P1-650G-TS3X 

Обща стойност - 252.72 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5866

За предпочитане е пред другите кутии в тоя клас. Това не значи че не може да се мине и с по-евтина.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Zagazu    0

Тия 5 вентилатора и контролер бяха нещото,което ме грабна хаха.

За залмана от ревюта разбрах,че има затруднения с охлаждането и посъоянно отворената врата ще ми пречи.Благодаря ти все пак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от NoThxTV

Подцветката при модерните геймърски клавиатури започва да става задължителна. Въпреки че по никакъв начин тя не ни помага да сме по-добри играчи, красотата определено има значение за всеки човек. В следващите редове ще Ви запозная с новата механична геймърска клавиатура на Cooler Master, а именно Masterkeys Pro L, а за финал ще Ви оставя с едно видео, защото е задължително да видите тази красавица от близо. Започнах с подцветката, но всъщност мисля да я оставя за края, тъй като наистина е много ефектна, но нека видим с какво разполагаме тук. Cooler Master ще предлага Masterkeys Pro L в 2 вида, L и S, като L е клавиатурата с numpad, а S клавиатурата е без (TKL). Клавиатурите първоначално ще се предлагат с червени и кафяви Cherry MX суичове, като не е изключено в последствие да се появят и бройки със сини суичове. Клавиатурата разполага с 1.5м оплетен кабел, като от задната част на клавиатурата кабела може да бъде свързан по 3 различни начина спрямо разположението на клавиатурата на вашето бюро. Можете да изведете кабела от ляво, по средата или от дясно на клавиатурата.

От задната част на клавиатурата разполагаме с 4 гумени крачета и 2 крачета за модификация на височината на клавиатурата. От предната част на клавиатурата, освен здравата изработка ни прави впечатление и изчистеният дизайн. Нямаме никакви макро или мултимедийни бутони, стандартен layout от 104 копчета. Имаме 4 копчета за профили горе в дясно, ко както за макрота, така може да се ползват и за профили на подцветката на клавиатурата. Клавиатурата е изработена от висококачествена пластмаса, като стои супер здраво в ръцете Ви, определено създава впечатление, че държите нещо много здраво. Тежеста на клавиатурата без кабела е 1090 грама.  За феновете на детайлната информация ще оставя тази картинка : 

Както споменах по-горе, изключително много ми харесва изчистеният дизайн на клавиатурата. Единственото брандиране е на двата Windows бутона, като предвид дизайна на клавиатурата, едва ли има друго място за брандиране, но така ми харесва и повече на мен, без много реклама. Също нещо което много ми харесва в клавиатурите на Cooler Master е това, че не ни е нужен никакъв софтуер за да ползваме всички функции на клавиатурата, да, определено ще е много по-лесно да си сложим софтуер и да гледаме какво правим, вместо да натискаме копчета и да се чудим какво ще видим, но това за мен е голям плюс. Плюс е и това, че благодарение на вградената памет на клавиатурата не ни е нужен софтуера, за да запомним макротата или типовете на светене на подцветката, съответно ако местим клавиатурата по други компютри, тя винаги ще си е такава, каквато сме си я настроили. 

Нека все пак преминем и към най-ефектната част на клавиатурата. Ако все още не сте разбрали от картинката клавиатурата разполага с пълна RGB подцветка. За тези, които не са информирани RGB подцветка значи 16.7 милиона цвята подцветка или пълноцветна подцветка. Както споменах по-горе, всичките типове на светене, както и тяхното модифициране може да се случи и без да инсталирате драйвъра, книжката която идва с клавиатурата съдържа тази информация. Естествено с инсталирането на един драйвър нещата ще станат значително по-лесно.

Типовете на светене са следните : Breathing - в което клавиатурата пулсира наподобявайки дишане; Wave - от ляво на дясно клавиатурата прелива в различни цветове; Ripple - когато натиснете един бутон, клавиатурата светва по цялата дължина на реда на бутона, който сте натиснали, както и по продължение нагоре и надолу; Color Cycling - дишайки клавиатурата прелива в различни цветове, като цялата свети в един цвят; Activate on Touch - клавиатурата не свети, но като натиснете някое копче то светва и постепенно избелява. Естествено освен тези стандартни модове можете да модифицирате клавиатура с хиляди други красоти, както и посредством софтуера и използвайки само комбинации от клавиши можете да програмирате всеки един бутон да свети в различен цвят, като освен това всичкото това можете да го запомните в 4 профила, за които ви споменах по-рано. Като цяло цветовете се модифицират с натискане на FN бутона и комбинация от копчета от F1 до F4. Аз наистина останах очарован от качеството на подцветката, наистина са се постарали доста от Cooler Master. Пробвал съм до момента няколко клавиатури с пълноцветна подцветка и до момента тази ми се стори най-качествена. Естествено това най-вероятно ще ни удари и в джоба. Сега ще Ви оставя с едно видео на клавиатурата, понеже наистина цялата тази цветова магия трябва да се види лично. Ако имате някакви въпроси относно клавиатурата или всякакви други продукти от гейминг серията на Cooler Master можете да зададете въпросите си в коментарите.    

• от Йоан Арабов
        От вчера имам следния проблем ,когато си пусна някоя игра например NFS Most Wanted 2012 кадрите не минават повече от 10 това е при всички игри който имам и се получи днес не знам на какво се дължи като вчера си я играх спокойно с 30 кадъра постоянни ! Компютъра е този от подписа помагайте !
        П,П : Колкото и да намалям графиката или да я увеличавам не се вдигат или спадат !!!
      • от NoThxTV
        Представям на вашето внимание CM Storm Trigger Z, поредната механична клавиатура от CM Storm, ако смятате, че искате да научите повече за нея, останете със следващите редове. 
                     CM Storm Trigger Z е стандартен размер клавиатура съдържаща всички копчета (не е TKL вариант без numpad), суичовете на показаната клавиатура са кафяви, като подцветката е бяла, предлага се и в още 2 варианта - с червени суичове и червена подцветка и със сини суичове и синя подцветка. Конструкцията и е от здрава пластмаса, която има гумирано покритие и е страхотна на допир, освен това допринася и за стабилното стоене на бюрото ви на клавиатурата. Това което също ми хареса е че това покритие не оставя много следи от пръсти, както при матираните или гланцирани клавиатури. Също така клавиатурата разполага и с 6 гумени крачета от задната си част, за по-добра стабилност.    Към комплекта на клавиатурата идва и удължител към основата на клавиатурата, на които да стоят китките Ви докато ползвате клавиатурата. Въпреки че аз почти не използвам такива подложки, бих казал, че спрямо предишни модели на клавитури, тук много лесно се слага и маха подложката и стои доста здраво хваната.               Кабела на клавиатурата този път е с големи USB-та и от двете страни. Това се случи след като клиентите на CM Storm се оплакаха че мини USB-тата, които влизат в клавиатурата често след време се разхлабват и може клавиатурата Ви да се извади от кабела, та това определено решава проблема. Кабела е доста масивен и е оплетен за още по-голяма здравина и за да не се оплита лесно. От друга страна няма никакви аудио или допълнителни портове на клавиатурата, спрямо други модели, на които има.    Шарените подцветки на клавиатурите, стават все по-модерни, но CM Storm са преценили за този модел, да се придържат към семплата едноцветна подцветка. Към стандартният режим на подцветка, в които свети цялата клавиатура, има още 2 режима. Първият е така нареченият Gaming Mode, в които светят само WASD бутоните, стрелките и макро бутоните. Вторият е "дишащ", в които бялата подцветка пулсира. Естествено подцветката може да бъде и изцяло изключена, като имаме възможност да усилваме и намаляваме осветеността на подцветката.      Както може би сте забелязали от снимките, F бутоните имат и допълнителни функции с използването на FN бутона в комбинация. От F1 до F4 използвате настройките на подцветката, като от F5 до F11, можете да използвате бутоните за мултимедия. F12 може да се използва, за да изключите windows бутона, докато играете някоя игра. Освен тези бутони, разполагаме и с 5 макро бутона, на които могат да бъдат запаметявани по 3 различни комбинации на профил. Клавиатурата разполага с 5 профила, които могат да бъдат запаметени, съответно можете да запомните 75 макрота. Това може да стане както посредством комбинации от бутоните, с помощта на книжката, която също е в комплекта, както и със софтуера, които можете да свалите от сайта на производителя.               Като за финал искам да кажа че клавиатурата наистина има много здрава изработка, тежи към 1.3 кг, което я прави наистина много стабилна. Бялата подцветка е наистина много приятна, реално самите суичове са поставени на бяла основа и това създава впечатление че клавиатурата "грее". Честно казано поставката за китки, аз не бих я ползвал, но смятам че всеки, които ползва ще остане много доволен от нея, тъй като с предни клавиатури имах проблеми да слагам винтчета и въпреки това тази поставка да не е стабилна, а тук го няма този проблем. Посредством софтуера можете да си промените регистрацията на конкретни бутони с други. Ако имате всякакви въпроси свързани с геймърските продукти на CM Storm, ще се радвам да отговоря на Вашите въпроси в коментарите.                           Тъй като при добавянето на линкове с по-голяма резолюция към снимките, излиза голяма резолюция само на втората снимка, оставям линк към целият албум, за да разгледате всички снимки с по-висока резолюция : http://imgur.com/a/rZcze#14 Ако пък все пак искате да видите още от CM Storm Trigger Z Ви оставям с това Review/Unboxing : https://youtu.be/tXsjIg7mOoU
      • от dzhananov
        Здравейте, искам да попитам следното нещо. Търся захранване (ако може да има малко мощност в повече) за около 100BGN (+/-20BGN) на следната компютърна конфигурация:

MB: Asus P5QC  (2 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
        CPU: Intel® Core™2 Duo Processor E8400
        (6M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB)
        VC: XFX nVidia Geforce GTX280 1GB GDDR3 PCIe DVI Video Graphics Card GX-280N-ZDF9 (You will need to have a 550w power supply or bigger and an 8-pin + a 6-pin PCIe power connector)
        RAM: 2 x 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (6-6-6-18 @ 400 MHz)  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)
        HDD1: Hitachi HDS721010CLA330 ATA Device  (931 GB, IDE)
        HDD2: Seagate ST3320620AS ATA Device  (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)
        CD-MEDIA: HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 ATA Device  (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:22x/8x, DVD-RW:22x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Като допълнителни устройства (чаркове) PC-то има два 120мм вентилатора Cooler Master модел: R4-L2R-20AC-GP

Смятам да сложа на картата следния охладител: Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus II , защото грее доволно.

Благодаря предварително на всички който се ангажират с темата.
      • от hotwheels97
        Здравейте! На скоро си закупих нова части за компютъра,с изключение на видео карта,защото вече имах.След като сглобих всичко,имам чуството ,че картата ми малко ме дърпа назад и затова обмислям да си взема GTX 560Ti.Ще пазарувам от Newegg,така че ще ми излезе около 300-350лв картата.Сегашните ми показатели са следните: CPU : Intel i5-3570k @ Stock Speeds RAM: G.SKILL Ripjaws X 2x4GB @ 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 1GB GDDR5 Vapor-X Edition PSU: Cooler Master 460W Elite Въпроса ми е,дали това захранване ще е достатъчно за тази карта.Сегашната ми изисква около 127W и дори при доста висок овърклок,компютъра се държи много стабилно.Също така,ако се окаже,че захранването ще стане,коя версия на 560Ti бихте ми предложили? - 448 cores edition или просто стандартната(ако е стандартната,на кой производител).Благодаря Ви предварително! P.S. Захранването е г/д ново,няма и една година!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.