Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

CaptainSlow    0

Здравейте! На приятел стария лаптоп(Compac 6220) с ХР SP3, се изключва от рутера след известно време. Пробвах от нета Wireless condition zero да се изключи, в самата мрежа Authentication да се изключи(което не ми позволява) и нищо не се получава. Идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

capnemo    43958
    преди 4 минути, CaptainSlow написа:

Здравейте! На приятел стария лаптоп(Compac 6220) с ХР SP3, се изключва от рутера след известно време. Пробвах от нета Wireless condition zero да се изключи, в самата мрежа Authentication да се изключи(което не ми позволява) и нищо не се получава. Идеи?

Проверете дали няма настроен таймаут на захранването на безжичния адаптер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26887

В настройките на безжичния адаптер провери опциите на захранването - забрани режим на икономия:

https://louisville.edu/it/departments/communications/wireless/disable-power-savings-mode-for-the-wireless-card

https://support.microsoft.com/bg-bg/kb/837058

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43958
    преди 4 минути, CaptainSlow написа:

Как и къде да проверя?

Гугъл не е мръсна дума. Нито хапе:

http://www.stenograph.com/HelpDeskDocs/CaseViewNet/How_to_disable_Power_Management_settings_on_your_WiFi_Adapter.htm

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26887

А пробва ли с преинсталиране на устройството? А по-стар драйвър?

Само към тази мрежа/рутър ли се държи така? Пробвай да изтриеш мрежата от лаптопа и се свържи отново към нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26887

Друго?

Пробвай следното - свържи към рутъра, стартирай cmd и вътре напиши или копирай и постави следния текст:

net stop wzcsvc

и натисни Enter.

Не би трябвало да разпадне, но ако разпадне връзка, за да се свържеш трябва преди това в cmd  да изпълниш

net start wzcsvc

и натисни Enter.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Има вероятност проблема да е и в самата мрежа, към която се свързва. По възможност при опит за свързване с друга има ли го отново проблема? Има ли някаква връзка или последователност между всички тези прекъсвания? Ако да, то тогава може да се намери по-лесно проблема, тъй като ще се търси в по-тесен спектър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26887

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Възстанови настройките по подразбиране на мрежовата карта. Предполагам на други устройства, свързани към същата мрежа не се появява проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    CaptainSlow    0

Пробвах го това с condition zero, не на други устройства няма проблем, но и сега няма как да разбера защото в момента си работи лаптопа и не се е дисконектвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26887

✯Blue Ray✯,

преди 20 минути, CaptainSlow написа:

Пробвах с 3 драйвъра

Току що, CaptainSlow написа:

в момента си работи лаптопа и не се е дисконектвал.

Тогава защо си чешем клавиатурите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Ми защо изобщо пишете наистина излишните си мнения? Това, че сега проблема го няма, не е предпоставка да се предполага, че е разрешен. Потребителя също не е упоменал, че няма нужда от повече помощ и си решил всичко... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26887

И как ще познае, че дадено предложение ще му свърши работа, при положение, че в момента машината работи (свързана е)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Като изчака и каже дали отново го има проблема. Ако за вас временната липса на проблема е отстраняването му, то за мен това не важи. Не мисля, че мнението ми по някакъв начин е излишно или пречи на някого с нещо било и то дори в контекст. Форумът е обществено място до колкото знам, а редакторските Ви права, далеч не са администраторски. Най-учтиво ще помоля всеки да си знае мястото, където се намира. Забележките са хубаво нещо, само когато са основателни и добра аргументирани/подкрепени. В този случай подобно нещо липсва. 

П.П. Започвам да мисля, че отношенията Ви е на лична основа, което е меко казано глупаво.

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26887

А логът от поправката може ли да се публикува тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003
    преди 1 минута, CaptainSlow написа:

Ето изключи се... просто изписа че не може да се свърже кум мрежата, на мрежата дадох repair и пак тръгна.

Може проблема да е от самата ОС. Опитахте ли с друга такава? Възможно е след преинсталиране да се оправят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26887

След като завърши операцията Repair се появява прозорец, в който има линк с резултата от ремонта. Щракни на него - ще се отвори или в браузър или в офис Уърд. Копирай съдържанието на страницата и го публикувай тук като Spoiler -  иконката око.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.