Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! На приятел стария лаптоп(Compac 6220) с ХР SP3, се изключва от рутера след известно време. Пробвах от нета Wireless condition zero да се изключи, в самата мрежа Authentication да се изключи(което не ми позволява) и нищо не се получава. Идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 4 минути, CaptainSlow написа:

Здравейте! На приятел стария лаптоп(Compac 6220) с ХР SP3, се изключва от рутера след известно време. Пробвах от нета Wireless condition zero да се изключи, в самата мрежа Authentication да се изключи(което не ми позволява) и нищо не се получава. Идеи?

Проверете дали няма настроен таймаут на захранването на безжичния адаптер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В настройките на безжичния адаптер провери опциите на захранването - забрани режим на икономия:

https://louisville.edu/it/departments/communications/wireless/disable-power-savings-mode-for-the-wireless-card

https://support.microsoft.com/bg-bg/kb/837058

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, CaptainSlow написа:

Как и къде да проверя?

Гугъл не е мръсна дума. Нито хапе:

http://www.stenograph.com/HelpDeskDocs/CaseViewNet/How_to_disable_Power_Management_settings_on_your_WiFi_Adapter.htm

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А пробва ли с преинсталиране на устройството? А по-стар драйвър?

Само към тази мрежа/рутър ли се държи така? Пробвай да изтриеш мрежата от лаптопа и се свържи отново към нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Друго?

Пробвай следното - свържи към рутъра, стартирай cmd и вътре напиши или копирай и постави следния текст:

net stop wzcsvc

и натисни Enter.

Не би трябвало да разпадне, но ако разпадне връзка, за да се свържеш трябва преди това в cmd  да изпълниш

net start wzcsvc

и натисни Enter.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има вероятност проблема да е и в самата мрежа, към която се свързва. По възможност при опит за свързване с друга има ли го отново проблема? Има ли някаква връзка или последователност между всички тези прекъсвания? Ако да, то тогава може да се намери по-лесно проблема, тъй като ще се търси в по-тесен спектър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Възстанови настройките по подразбиране на мрежовата карта. Предполагам на други устройства, свързани към същата мрежа не се появява проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвах го това с condition zero, не на други устройства няма проблем, но и сега няма как да разбера защото в момента си работи лаптопа и не се е дисконектвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

✯Blue Ray✯,

преди 20 минути, CaptainSlow написа:

Пробвах с 3 драйвъра

Току що, CaptainSlow написа:

в момента си работи лаптопа и не се е дисконектвал.

Тогава защо си чешем клавиатурите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми защо изобщо пишете наистина излишните си мнения? Това, че сега проблема го няма, не е предпоставка да се предполага, че е разрешен. Потребителя също не е упоменал, че няма нужда от повече помощ и си решил всичко... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И как ще познае, че дадено предложение ще му свърши работа, при положение, че в момента машината работи (свързана е)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като изчака и каже дали отново го има проблема. Ако за вас временната липса на проблема е отстраняването му, то за мен това не важи. Не мисля, че мнението ми по някакъв начин е излишно или пречи на някого с нещо било и то дори в контекст. Форумът е обществено място до колкото знам, а редакторските Ви права, далеч не са администраторски. Най-учтиво ще помоля всеки да си знае мястото, където се намира. Забележките са хубаво нещо, само когато са основателни и добра аргументирани/подкрепени. В този случай подобно нещо липсва. 

П.П. Започвам да мисля, че отношенията Ви е на лична основа, което е меко казано глупаво.

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А логът от поправката може ли да се публикува тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, CaptainSlow написа:

Ето изключи се... просто изписа че не може да се свърже кум мрежата, на мрежата дадох repair и пак тръгна.

Може проблема да е от самата ОС. Опитахте ли с друга такава? Възможно е след преинсталиране да се оправят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След като завърши операцията Repair се появява прозорец, в който има линк с резултата от ремонта. Щракни на него - ще се отвори или в браузър или в офис Уърд. Копирай съдържанието на страницата и го публикувай тук като Spoiler -  иконката око.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.