Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Налага ми се покупка на SSD. Като бих искал да взема диска от конкретен магазин близо до мен. За момента съм се спрял на тези модели:  Sandisk Ultra II 120 GB , OCZ Трион 120 ГБ , ОCZ Trion 240 GB . Не е от най-читавите магазини, но е близо до мен и мога да питам за монтаж в лаптопа на SSD-то щото съм малко с две леви ръце или ако съм левичар съм с две десни по-скоро, но това са лирически отклонения.

Сандиска не ми харесва защото подвеждат в информацията на сайта и пишат два пъти Read speed, Samsung знам че са добри, но е малко скъпо. Максималния бюджет който мога да отделя към момента е 50-60 паунда. Друго място от където евентуално мога да купя нещо е Argos , a ето и същия диск на Sandisk там с що-годе реална информация където пише че скоростта на запис е 180, а не пишат 2 пъти че чете за 500 и 550 MB/s.

Oказа се че ще мога да си позволя и Samsung evo от амазон. 

Ако някой сподели какво би взел до 50-60 паунда ще бъда благодарен. Желателно е да е 240 ГБ

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Напротив тоя Sandisk от първия линк е най-доброто от изброените. И не онова не е същият.

Виж дали ще намериш Extreme Pro и дали те урежда цената. 

Иначе всяка марка си има различни модели с различни спецификации. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Roujin Z написа:

Напротив тоя Sandisk от първия линк е най-доброто от изброените. И не онова не е същият.

Притеснява ме че дават 2 пъти скоростта му на четене и никъде не пишат скоростта на запис. Надявам се да избера днес-утре нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

https://www.sandisk.com/home/ssd/ssd-plus

https://www.sandisk.com/home/ssd/ultra-ii-ssd

https://www.sandisk.com/home/ssd/extreme-pro-ssd

Скоростта зависи от модела но дори при един и същ пак има разлика. Примерно най-малките 120 ще са по-бавни от 240.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Болгарин, взимай Самсунга и не се чуди! Аз съм със същия от няколко седмици и мога да кажа, че съм много доволен!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Agentpat™ написа:

Болгарин, взимай Самсунга и не се чуди! Аз съм със същия от няколко седмици и мога да кажа, че съм много доволен!

До 27ми е на промоция и сигурно ще го взема. Никога не съм пазарувал от амазон и ще трябва да се уча.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Gogo456
        Здравейте! Ще си взимам SSD скоро. За сега съм се спрял на ето тези: Intel 540S и SanDisk X400. Бюджета ми е около 140 лв. Благодаря предварително!
      • от VladkoJ
        Здравейте
        Искам да си взема ssd samsung 750 evo обаче то е tlc.Може ли да се ползва и добре ли ще работи с инсталната ОС на него или tlc не е подходящо за ОС.Игри няма да се качват там освен може би CS:GO, но може и да не кача понеже си зарежда бързо и няма нужда от повече.Главно ме интересува за ОС.Ако пък трябва mlc не знам кое да е ссд-то до 120 лв.
        Мерси
      • от whitepixel
        Понеже се начетох на митове, легенди и паники из форума колко бил къс животът на SSD-то за записи, и в опит да разсея тези масови заблуди,  да споделя как е при мен.
        Всичките ми системни дискове вече са само на SSD:
        1. SSD MLC, (OS Windows 7, laptop) на 3 години, 8 TB записи, оставащ живот според SMART 9.5 години;
        2. SSD MLC, (OS Linux, desktop) на 1 годинa - 1.6 ТБ записи, оставащ екстраполиран живот при същата натовареност 90 години;
        3. SSD MLC, (VB/KVM guests) на 1 година - 3 ТБ записи, оставащ екстраполиран живот при същата натовареност 50 години.
        Чакам с нетърпение кога цените/GB на терабайтовите SSD-та станат колкото сегашните HDD-та, за да си прехвърля и сториджа на SSD и изхвърля окончателни всички HDD от живота си. За мен няма вече друг показател освен цена/GB, в който HDD да превъзхожда в нещо SSD.
        А при вас как е?
      • от velislavvasilev
        Искам линкове по-долу. Моля, пропуснете темата, ако не Ви се чопли за елементарни неща в търсачките.
        Имам два свободни дни и пиша тука, защото се притеснявам, че времето може и да не ми стигне за чоплене в търсачките.
        Накратко, имам доста слаба машина с Linux Mint 18.1. Всичко е много добре, но ми се налага да кача за малко Windows 10 и после пак да си върна Ментата.
        Та, ето с какво разполагам:
        Лаптоп HP 620 ъпгрейднат със сменeн диск със SSD и още 2ГБ РАМ, та са общо 4
        SSD SanDisk Ultra II 120GB
        карта памет SanDisk Utra SDXC 10 64GB
        Четох на доста места и съм раздвуен относно значението, предназначението и смисъла от swap-а. Дали помага като се доближава лимитът на RAM-та, дали за хибернацията/суспенд-а, дали скъсява живота на SSD-тата - мнения много и все различни. Досега нямах изобщо заделен такъв дял и не усетих да има разлика в работата на компа. Да вметна, че изобщо не се доближавам до лимита на РАМ-та. Рядко стигам до 2ГБ. Та, дойде ми идея, не мога ли да ползвам картата памет за swap и други дялове? Заради SSD-то не ползвам хибернация, но бих, ако съм сигурен, че няма да му вреди. Обаче малко ме притеснява скоростта на трансфер на данни. От картата чета с 10-12MB/sec, записвам с 10-15. Тестът го направих с копи/пейст на голям фаил и гледах скоростите. И друго, искам да си поиграя и с LVM FDE btrfs. Като, на картата да е дялът с ключовете, swap-а, а може и някакъв партишън за торенти евентуално, че нали не е желателно да скъсявам живота на SSD-то и с тях. Да си призная, винаги съм инсталирал какви ли не дистрота само на legacy с ext3/4. Гледам, че в инсталатора на Ментата има всичките описани по-горе неща. Има LVM, има btrfs и има и опция за криптиране. Това дали е възможно само с кликане в него или ще трябва и яко писане? В смисал, знам, че някои неща по отделно стават само с кликане, но с всичките накуп?Само, ако някой е дълбал в тази насока, да пусне някое друго линкче за мое улеснение за което благодаря предварително
        И друго да попитам, в BIOS да сменя ли на ACHI? Преди да кача наличната Мента опитах, но машината лагна, та дали и не заби. Върнах го на IDE и се оправи. Евентуално утре да чопля по-упорито, но нормално ли е това?

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.