Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

fantoma    21

Здравейте,

бихте ли обяснили на един пълен аматьор как да се вържат ТВ с домашно кино, и има ли такъв вариант?

IMG_20151222_165850.jpg

TV.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

*LZ4JW*    15419

Честита Коледа! По въпроса Ви! При вашият случай е необходим  кабел-   скарт - чинч който виждате по долу на картинката. С това разполага DVD - то  От страна на DVD  ще ползвате чинчове - Аудио - ляв и десен канал, написани са на кръгли стикери до самият куплунг, като има значение  само  Аудио OUTPUT - L и R.  Видео, жълтият чинч, там където в момента е куплиран черният кабел. От страна на телевизора - скарт. Съответно от дистанционното на телевизора намирате позивия   SCART за входен видео сигнал. Мисля, че имате ръководство към телевизора. Накрая - Весело посрещане на новата година!

scart-plug-to-six-phono-plugs-scart-6x-phono-1.5m-.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тонколонките незнам точно как да ги свържеш... Гледам че няма Скарт букса на самото DVD, така че ще трябва да ползваш камбанките или преходника, който колегата отгоре е показал.. Би трябвало да стане и само с жълтата камбанка, защото ще ти трябва само картина на телевизора.. Звука от буфера и тонколоните (ако има такива естествено)..

Редактирано от bogomilkorbankolev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15419

Аз съм му посочил пример, при който все едно гледа и слуша  всичко на телевизора. Ако ще ползва стъпалата от DVD - то, не е необходимо да подава ляв и десен канал на телевизора като звук.  Сега ще погледна как е свързал кабелите на колоните от DVD плеара. Значи , питащият трябва единствено да закачи жълтият чинч с надпис  VIDEO OUTPUT.Звукър се слуша на колоните, понеже женските чинчове са за входен аудио сигнал. И като правите такива снимки, на които присъстват множество кабели, ги приберете така, че да може да се чете всичко, което е написано на задният панел на устройството. Хубаво е и за Вас, за да има поне малко естетически вид!

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    fantoma    21

Благодаря Ви за отговорите!

Моля за извинение за не достатъчно обхващащите снимки, а и малкото инфо което дадох за самите устройства. Както се казва за един преател питам ;)

Проблем ми се стори че има заради това че единствено когато се пуска нещо от DVDто се изкарва звук от колонките му, колкото и да рових по настройките на телевизора, не успях да пусна звука през 5+1, беше свързано точно със "скарт-камбанка".

За съжаление, не се сетих да си запиша модела на ТВто и съответно не мога да прегледам упътването му.

Благодаря и весели празници!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jab4o    4

Ако си вързал правилно скарт кабела с тв-то и искаш да слушаш през DVD-to това което се случва на телевизора,  трябва да преместиш позицията на DVD-то да ползва аудиото от ТВ-то. Но по този начин можеш да изкараш само СТЕРЕО звук 5+1 няма да можеш. Аз например моето домашно кино съм го вързал към PC-to и го ползвам него за звук. DVD плеара трябва да има настройка кой вход да ползва за всеки модел си е различно, но настройката е от DVD-то. Първо виж какъв е телевизора и дали има изход за Audio

Редактирано от jab4o
    допълнение към отговора (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.