Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Значи, проблема ми е, че когато сменя encoding-a от ANSI на Unicode на PHP файла ми, PHP кода между <textarea> таговете не се изпълнява, а се показва като нормален текст. Когато върна encoding-a на ANSI, всичко си функционира нормално, но пък кирилицата ми не излиза.

Ето кода ми:

<?php
if(isset($_POST['text'])){
    $text = $_POST['text'];

$handle = fopen("rechnik.txt", "r");
    if ($handle) {
        while (($line = fgets($handle)) !== false) {
            $string = $line;
            $bg = substr($string, 0, strpos($string, ' ='));
            $dr = substr($string, strpos($string, '= ')+2, strpos($string, ';')-strlen($bg)-3);
            $text = str_replace($bg, $dr, $text);
        }

fclose($handle);
    } else {
        echo 'Речника липсва';
    } 
}

?>

<form action="index.php" method="POST" >
<select>
  <option value="bgdr">Български -> Друг</option>
  <option value="drbg">Друг-> Български</option>
</select>
<br><br>
<textarea rows="4" cols="50" name="text">
    <?php 
        if (isset($text)){
            echo htmlspecialchars($text);
        }
    ?>
</textarea><br>
<input type="submit" value="Преведи" />
</form>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Pifi Pedolino
      Да продължим нататък въпреки опитите за цензура от разни страхливи индивиди
    • от SStevenSS
      Здравейте на всички.Имам волан за компютъра.Преди време съм го купувал и не съм имал досега проблеми с него.Бачка без грешка.Докато днес ми направи сериозен проблем.Включвам го и всичко си е на 6 бачка си.Обаче по време на игра изведнъж се бъгяса и неможе да завива.Реснах си компа не става.Инсталирах наново драйверите му и пак не иска.Интересното е , че всички копчето по него си бачкат само където не иска да завива.Някой знае ли какво става.Благодаря ви.
    • от CaptainJord
      Здравейте, имам следния проблем от 3-4 дена микрофона ми в скайп не работи, на всякъде другаде работи като teamspeak, discord и т.н, но само в скайп не работи. Пробвах да преинсталирам скайп, но пак същия проблем. Да не би да е от настройките някъде по Windowsa с Windows 10 съм. Моля помогнете ми. 
    • от _miracle_
      Здравейте! Имам проблем с Lenovo K5 A6020. Част от дисплея не работи, тази която е от ляво точно накрая по (мисля че) цялата дължина. Тоест където са буквите "А" и "Я" от бг азбука и нагоре.
      Може ли да се оправи от настройките или е за ремонт? Благодаря предварително!
    • от teodor kirilov
      здравейте! имам следния проблем: колоните са свързани с усилвателя точно и всичко е добре, свири нормално. след 5-10 минутки реших да увелича на 50% добре, но когато удари бас, db-децибелите бяха над 100 и колоните изведнъж спряха да работят но това не ми е проблема проблема ми е усилватела на него очевидно му нямаше нищо светеше си но когато го свързах с други колони те не свиреха всичко си беше свързано както трябва не е от захранването нито от кононите, за да съм сигурен пробвах с други колони: ПАК НИЩО! Ако можете да помогнете ще съм благодарен!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.