Премини към съдържанието
elena_1452

Как да спра автоматичното обновяване на софтуера

Препоръчан отговор

Здравейте,

Някой знае ли как да спра автоматичното обновяване на софтуера,както и актуализациите му?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питаш за приложенията в Google Play или за версията на софтуера на самия апарат?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Dobromir Simov написа:

трябва да изключиш функцията уиндовс ъпдейт от контролният панел и няма да тисе обновява софтуера

Това не е компютър със Windows, а телефон Samsung със Android. 

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Dobromir Simov написа:

трябва да изключиш функцията уиндовс ъпдейт от контролният панел и няма да тисе обновява софтуера

Какъв Уиндоус на апарат Самсунг, колега?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в настройките на Google play и махаш тикчето за автоматично обновяване. А за системните актуализации: 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.02.2016 г. at 21:36, algor написа:

Питаш за приложенията в Google Play или за версията на софтуера на самия апарат?

За версията на софтуера на самия апарат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в поста над твоя видеото, което е постнал колегата.
Следвай стъпките, махни тикчето от Auto update и си в джаза с ръчната проверка и актуализация.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да спрем Системните ъпдейти на Андроид / Спиране на Системните обновявания на Андроид / How to stop System update for Android :

===========================================================================================

Здравейте, всички!

Преди време и аз имах проблем с досадните съобщения, които постоянно ме приканваха да си обновя софтуера на Андроид. Аз вече бях добил горчив опит с такова "обновяване" и бях изгубил ценни телефонни номера и снимки. Затова вече съм решил за себе си да не рискувам и да не си обновявам софтуера. Това разбира се си е мое решение и не желая да го налагам на никого. В случай обаче, че някой друг реши да стори същото и да пожелае да си спре или направо изтрие системните ъпдейти (като мен) на Андроида, ще кажа как аз самият го направих.

Първо и най-важното: описания метод като този на видеото по-горе работи само на определени модели и то главно на Самсунг.

При много други модели на устройства такава опция като описаната по-горе не съществува:

Settings (Настройки) -> About device (За устройството) -> Software update (Софтуерно обновяване) -> Auto update (Автоматично обновяване).

Сега ще ви опиша един друг вариант с използване на няколко безплатни приложения:

1. За да получите достъп до системните процеси в телефона си вие трябва да го рутнете. Това е процес при който получавате достъп до системните приложения и процеси от името на Администратор или т.нар. Суперпотребител. За целта вие трябва да "отключите" достъпа до тези процеси и приложения, който по начало е блокиран с цел защита на системата.

Лично аз използвах много приложения и се убедих, че само с няколко от тях наистина се работи лесно и те работят ефективно. Спрях се на приложението Kingo Root - http://www.kingoapp.com/

Да не се бърка с KingRoot! С приложението Kingo Root се работи много лесно и бързо.

2. След успешното руутване на телефона за спиране на системните ъпдейти може да се използва приложението Disable Service – на разработчика WangQi, което може да си свалите безплатно от Google Play.

Инсталирайте приложението. Отворете го. Идете отгоре на меню: System --> потърсете в търсачката горе за "Google Play Services" (Услуги за Google Play) --> отново потърсете в търсачката горе за : "system" --> Прегледайте и премахнете отметката на намерените два системни процеса / услуги :
- SystemUpdateService
- SystemUpdateGcmTaskService

Рестартирайте телефона си.

3. Изтриване на самите процеси: използвано приложение System app remover PRO (платено) или System app remover (ROOT) - безплатно.

Инсталирайте приложението. Отворете го и потърсете процесите за системно обновяване на Андроид. След това ги изтрийте. Рестартирайте телефона си.

Внимание! Това е окончателно действие, което не може да бъде поправено и изтрива напълно опцията за обновяване на системния софтуер на вашия Андроид! Не изтрива опцията за системно обновяване на приложенията, а само на Андроид-а.

Това е. Все пак не препоръчвам на всеки да го прави, а да се обърне към специалист.

Внимание! Руутването на устройството отменя гаранцията му! Също така е препоръчително за всеки случай да си направите копие на по-важните данни поради риск от загубването им след руутване на телефона. Досега не съм имал  проблеми с приложението Kingo Root, но все пак е нужно да бъдете предпазливи.

Надявам се да съм бил полезен.

Редактирано от Nemirko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.