Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте скоро писах за конфигурация и ми препоръчахте една е днес я поръчах, но нямаха наличност тази видео карта  http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N960OC-4GD/ 

GIGABYTE GV-N960OC-4GD • Chipset GeForce GTX 960

И сменихме с тази -  http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX960-JETSTREAM-4G-GD5/

PALIT GeForce® GTX 960 JetStream (4096MB GDDR5)
    Та въпроса ми е има ли значение понеже и двете са GTX 960 ? 
    :)
    Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Гигабайта е по-добра, макар че OpelGL е 4.4, а на PALIT 4.5, но и като охлаждане GB е по-добро.

PALIT:

Graphics Clock Base Clock : 1127MHz / Boost Clock : 1178MHz
     Memory Clock 3500 MHz (DDR 7000 MHz)

OpenGL 4.5

GB:

Core Clock Base / Boost clock:1190 / 1253 MHz
     Memory Clock 7010 MHz

OpenGL 4.4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще се отрази ли драстично на играенето или няма значима разлика ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Окей благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 36 минути, D71149 написа:

Гигабайта е по-добра, макар че OpelGL е 4.4, а на PALIT 4.5, но и като охлаждане GB е по-добро.

PALIT:

Graphics Clock Base Clock : 1127MHz / Boost Clock : 1178MHz
     Memory Clock 3500 MHz (DDR 7000 MHz)

OpenGL 4.5

GB:

Core Clock Base / Boost clock:1190 / 1253 MHz
     Memory Clock 7010 MHz

OpenGL 4.4

Ей, не се научихте да не четете глупостите, дето пишат по сайтoвете. Спецификацията на графичния чип GM206, който е основа на GTX 960 включва поддръжка на OpenGL 4.5. Дори някъде да не са актулизирани данните, тази поддръжка идва с драйверите от nvidia, така че и двете карти поддържат едно и също нещо. Тая на Gigabyte е с по-високи честоти и умалена платка, докато на Palit охлаждането е малко по-добро, понеже е пълноразмерно.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Гагабайтскта в край на сметка е по-добра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи какво търсиш. Има по-висока честота, но на Palit охлаждането тука е по-добро, щото това е малкият Windforce на Ggiabyte. Така че може да си я клокне доволно. Това, което е важно, че Palit най-вероятно е с 24 месеца гаранция, а GB с 36.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Mihaelavv
        Здравейте! В момента търся лаптоп на HP, който да е ProBook, защото съм доста доволна изцяло от параметрите и възможностите на този тип лаптопи. Тъй като има много модели, бихте ли ми препоръчали някои от тях, които да стават за претоварване и то основно откъм игри? Разбира се, нека да вметна, че не играя нещо по-тежко от League of legends. Бих била искрено благодарна, ако някой ми помогне и даде обективно мнение върху темата.
      • от Сервиз За Компютри
        Бартеросвам   hynix 4Gb 2Rx8 PC2-6400U-666-12 hymp125u64cp8-s6  за подобни, но 2х2 GB или 4x1GB
        снимката е примерна
        ОСТАНА ЕДНА БРОЙКА
        Manufacturer: Hynix HYMP125u64cp8-s6 Memory Type: 240 Pin DDR2 SDRAM Capacity: 4GB Bus Type: PC2-6400 Data Transfer Rate: 800Mhz гр.Пловдив - 0897 758 715 или елате в сервиза ми на ул. Арх. Дамаскин 6 - центъра, под света Марина - глухата уличка срещу подлеза на Понеделник пазара

• от DangerousWolf
        Здравейте, бихте ли ми помогнали, искам да си сглобя компютър за игри, като бюджета ми е 800 лева, максимум 1000
      • от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
      • от KNSoldier_96
        Здравейте!Имам нужда от препоръка.Та,значи имам Плейстейшън 4 с два джойстика и 3 игри (FIFA 16,Little Big Planet 3,UFC 2),но мисля да си взема конфигурация за игри.Въпросите ми са следните:
        Дали ще мога да продам конзолата с игрите и джойстиците за повече от 500лв.?В смисъл плейстейшъна не е про,слим или някъкав друг а е обикновен купен е преди 2 години.
        Значи имам спестени 800лв а компа който искам да купя е 1400лв.Ако продам Плейстейшъна за 600лв ще мога да го купя но после трябва да мисля за монитор.Ако може да ми предложите някой монитор до 250лв подходящ за CS:GO,GTA V,BF 1
        Не искам да ставам някъкав геймър а просто вечерта малко да поцъкам ЦС или ГТА ей така за релакс...И се чудя дали да запазя Плейстейшъна и да не купувам PC-то или обратното?Тъй като вече доста пъти чувам,че е по-добре да си на PC.
        А също разбрах,че сам да си сглобя комп е по-далавера,а PC-то което искам да купя е сглобено от Озон.бг и там пише ,че се тества преди да е изпратено.Ако може да ми кажете дали си струва 1400лв струва?А и да попитам ако евентуално го поръчам като ми го доставят веднага ли ще работи или трябва да инсталирам нещо или нещо такова?А иначе ето линк за PC-то.  [(https://www.ozone.bg/portals/desktop-configurations/behemoth)]
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.