Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въпроса ми е дали мога да свържа хард диск за лаптоп (2.5") на настолен компютър като външен диск без кейс и ако евентуално е възможно как става?

А ето и снимки на харда и сата кабела който ми предлагат 

IMG_20160202_135906.jpg

IMG_20160202_135917.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш, но така много нефункционално! Иначе по - дълъги свързващи кабели, които извеждаш през през подходяш отвор в задната страна на машината и готово! Правиш все едно вътрешен монтаж - никаква разлика! Продават се и готови планки с монтирани съответни портове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ایوانف دیمیتار написа:

ясно благодаря много, но мисля че май ще е по-добре с кейс

Да !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя диск WD5000AAKS си е 3.5" за настолен компютър, не за лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ایوانف دیمیتار написа:

да в последствие разбрах че е 3.5'' има ли значение каква кутийка ще му взема или не?

В смисъл ...?

Ако го слагаш вътре - не ти трябва кутия. Ако искаш да го ползваш като външен - ще ти трябва кутия, като за него (за 3,5"). Няма да можеш да го напъхаш в кутия за 2,5" (както и обратното не става)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, jhoro написа:

В смисъл ...?

Ако го слагаш вътре - не ти трябва кутия. Ако искаш да го ползваш като външен - ще ти трябва кутия, като за него (за 3,5"). Няма да можеш да го напъхаш в кутия за 2,5" (както и обратното не става)

за втори хард ми трябва но мисълта ми беше дали мога да объркам 3.'' кутиите и да взема същия размер но да не пасне нещо или няма такъв вариант

или с какъв кабел мога да го свържа като втори без кутия, понеже няма да го местя от компютър на компютър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ایوانف دیمیتار написа:

за втори хард ми трябва но мисълта ми беше дали мога да объркам 3.'' кутиите и да взема същия размер но да не пасне нещо или няма такъв вариант

или с какъв кабел мога да го свържа като втори без кутия, понеже няма да го местя от компютър на компютър

Ако ще си купуваш кутия - носи си и диска. За по-сигурно.

За вътрешен монтаж ще ти трябват два кабела - интерфейсен и захранващ. Може да погледнеш тази статия (на английски е, но може да си я преведеш с Гугъл преводач)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от jiktak70
      Здравейте, настолния се сбъгяса нещо и не искаше да зареди ОС, поради което реших да го преинсталирам. Беше с чиста 10 про 64 битова и я имах под ръка, та реших, че пак нея ще сложа. Имам райд масив от два 80 гигабайтови харда от много отдавна и ги ползвам само за ОС, отделно имам още 2 по 2 терабайта. Райд масива е в Райд 0 и първоначално при сбъгясването реших, че единия хард е сдал багажа, поради което ги проверих и двата за грешки с един стар Хириенс и програмата на Хитачи и ги изтрих. После създадох наново райд масива и при инсталацията на 10-ката масива се появи като свободно пространство. Създадох от него нов дял, форматирах го за всеки случай и инсталирах. При стартирането излезе меню от къде да буутна - от новата 10-ка или от 7-ца (възстановяване), което ме озадачи, имах 7-ца, но отдавна. Това с менюто го оправих като през msconfog влязох в бут менюто, изтрих някаква 7-ца дето се появяваше там и оставих само новата 10-ка. Другото интересно беше, че на единия 2 терабайтов хард ОС не беше дала буква, докато не влязох в менюто за управление на дисковете и ръчно не го направих. Сега този диск ми го показва като системен и предполагам, че на него има нещо забравено за възстановяване, може би, но мога да го открия, а не искам да го форматирам. Ако чрез Хиренса изтрия бутващите сектори на този хард, дали ще спре операционната да го разпознава като системен и как да намеря тази 7-ца за възстановяване? Дайте идея как да го оправя. Има ли вероятност mbr-а да е на този диск и реално при преинсталацията да не става чиста такава, а да я прави като надграждане на Windows-а?
      п.п. Сега като включих опцията да виждам системните файлове, виждам на диска май точно бутващи такива, не че разбирам много де......

• от C20XE l457
      Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

• от Plamen Zhekov
      Здравейте,
      Имам странен въпрос, наскоро пристигнаха хард дискове от китай с уговорката, че купуваме 1 и 2 ТБ хард дискове.
      Закачаме хард дисковете - всичко оки доки
      Отваряме хард дисковете 40 и 60 ГБ хард дискове.
      Има ли вариант да върнем реалната големина на хард дисковете.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.