Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въпроса ми е дали мога да свържа хард диск за лаптоп (2.5") на настолен компютър като външен диск без кейс и ако евентуално е възможно как става?

А ето и снимки на харда и сата кабела който ми предлагат 

IMG_20160202_135906.jpg

IMG_20160202_135917.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Можеш, но така много нефункционално! Иначе по - дълъги свързващи кабели, които извеждаш през през подходяш отвор в задната страна на машината и готово! Правиш все едно вътрешен монтаж - никаква разлика! Продават се и готови планки с монтирани съответни портове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, ایوانف دیمیتار написа:

ясно благодаря много, но мисля че май ще е по-добре с кейс

Да !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тоя диск WD5000AAKS си е 3.5" за настолен компютър, не за лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, ایوانف دیمیتار написа:

да в последствие разбрах че е 3.5'' има ли значение каква кутийка ще му взема или не?

В смисъл ...?

Ако го слагаш вътре - не ти трябва кутия. Ако искаш да го ползваш като външен - ще ти трябва кутия, като за него (за 3,5"). Няма да можеш да го напъхаш в кутия за 2,5" (както и обратното не става)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, jhoro написа:

В смисъл ...?

Ако го слагаш вътре - не ти трябва кутия. Ако искаш да го ползваш като външен - ще ти трябва кутия, като за него (за 3,5"). Няма да можеш да го напъхаш в кутия за 2,5" (както и обратното не става)

за втори хард ми трябва но мисълта ми беше дали мога да объркам 3.'' кутиите и да взема същия размер но да не пасне нещо или няма такъв вариант

или с какъв кабел мога да го свържа като втори без кутия, понеже няма да го местя от компютър на компютър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, ایوانف دیمیتار написа:

за втори хард ми трябва но мисълта ми беше дали мога да объркам 3.'' кутиите и да взема същия размер но да не пасне нещо или няма такъв вариант

или с какъв кабел мога да го свържа като втори без кутия, понеже няма да го местя от компютър на компютър

Ако ще си купуваш кутия - носи си и диска. За по-сигурно.

За вътрешен монтаж ще ти трябват два кабела - интерфейсен и захранващ. Може да погледнеш тази статия (на английски е, но може да си я преведеш с Гугъл преводач)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от C20XE l457
        Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

• от Plamen Zhekov
        Здравейте,
        Имам странен въпрос, наскоро пристигнаха хард дискове от китай с уговорката, че купуваме 1 и 2 ТБ хард дискове.
        Закачаме хард дисковете - всичко оки доки
        Отваряме хард дисковете 40 и 60 ГБ хард дискове.
        Има ли вариант да върнем реалната големина на хард дисковете.
      • от neizar
        Здравейте! Имам следният проблем-Купих чисто нов Хард Диск Seagate Barracuda 1TB 7200rpm sata 3(6gb/s)(14.06.2017). Въпросът ми е защо издава звук подобен на пукане от сата и захранващия порт на хард диска. Искам да кажа ,че и преди съм взимал същия модел Хард диск и пак съм имал същите проблеми съответно го върнах и ми преведоха парите.Много съм разочарован като цяло от марката,имам стар хард диск Хитачи 320гб,който издава съвсем леко това нещо като пукане като се има в предвид ,че е доста стар(2008).Ще кача клип със самия звук,моля за помощ и съвети,защото е доста разправия постоянно да връщам хардуер и в всички сайтове,когато искаш да върнеш нещо плащаш доставката ти. Моля за съвети и помощ!

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.