Премини към съдържанието
Цанко

Проблем със звука при свързане на лаптоп към телевизор чрез HDMI кабел

Препоръчан отговор

Здравейте ! Имам следният проблем - картина имам, но звука не го изкарва през HDMI кабела, така че звука да се чува от телевизора. А и както се вижда от снимките AMD HDMI Output не ми е активен както и при KM player-а като цъкна на обработка на аудио нямам HDMI Output. Предполагам, че може и да не съм инсталирал драйверите за HDMI, но все пак вие ще кажете как да разреша този проблем. Лаптопът ми е Acer Aspire 5552.

dekstop.jpg

dekstop 1.jpg

dekstop 2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали най-новия AMD драйвер, по-време на инсталация избираш "потребителска инсталация" и махаш отметките от "HDMI AUDIO Driver" и "AMD Gaming evolved app" След приключване на инсталацията, провери в настройките дали се е оправило.

Важно: Първо трябва да премахнеш напълно старият АМД драйвер. Аз използвам https://treexy.com/products/driver-fusion когато искам да премахна някой драйвер напълно.

Редактирано от Blue_Hulk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като деинсталирам стария драйвер инсталирам от този сайт http://www.acer.com/ac/bg/BG/content/drivers

драйвера, който се намира в категория VGA ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD/DP Audio Driver! 

Но драйвера трябва да свалиш от АМД сайта, щото там се намира най-новата версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както сте дал първите три снимки, излиза че всички драйвери са инсталирани. Вижте в настройките на плейъра,в раздел Аудио, как е зададено да изкарва звука.Дали е по подразбиране,или по някакъв друг начин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При ТВ има специално HDMI вход за PC, поне при мен е така. 

На снимката долу SAMSUNG-4 e устройството за звук и при теб трябва да се показва нещо подобно.

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега нямам и картина някакви идеи ? При 1-я път се появи веднага след като натиснах комбинацията Fn + F5 и после иконата на windows + P, но сега пробвам и няма картина на ТВ-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете къде живеете. Ако има някой от форума,може да се отзове за съдействие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, от acer.bg. Погледнах и сайта на АМД, но не успях да разбера как да сваля най-новият драйвер. Ще погледнеш ли да ми дадеш направо линка от където да сваля драйвера. Видео картата ми е ATI Mobility Radeon HD 4200, а моделът на лаптопа е Acer Aspire 5552. Явно проблемът е в драйвера понеже по телефона се обадих на един познат, който работи в сервиз за лаптопи и той ми каза, че най-вероятно проблемът е в драйвера на видео картата. Също го носих и в Техномаркет, където пробваха и с моя кабел и с техен и при двата случая картина не тръгва като ми казаха същото, че вероятно проблемът е в драйвера без да им казвам, че преди това съм разговарял с IT специалист.

Редактирано от Цанко (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С windows 7 32 битов ли си ? Ето това е за 32-bit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах, но пак не тръгва картина. Вече не знам къде може да е проблемът.:( Днеска се чух пак с моя познат, който работи в сервиз за лаптопи и се разбрах да го занеса при него в четвъртък да види къде е проблемът и да го пробва с негов HDMI кабел към телевизора му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тази картинка ми изписва на VGA дисплея Not supported, което ме навежда на мисълта, че сигурно трябва да се направи активен вторият монитор по някакъв начин чрез настройките на видео картата. Това се показа, когато съм включил и двете устройства чрез HDMI кабела и съм цъкнал комбинацията бутона Windows + P.

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.