Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички ! Не съм много запознат в тази област , затова реших първо да се съветвам с вас ( защото не един или два пъти сте помагали доста успешно ) !

Имам Тв - Самсунг UE40F8000SL  и до момента ползвах флашка ( 16 ) гб . с която гледах филми на тв-то . Тъй като предпочитам филми с HD качество , а те са по-големи работата стана отекчителна ( постоянно презаписване , разбирате ме ) . Та мисля да си закупя външен HDD  на който да си записвам големи филмчета и да гледам като нормален човек. Та въпросът ми е : 1: Има ли значение вида на HDD-то като модел ( относно тв-то ) . 2: Поврежда ли се HDD  ако го натоварвам с постоянно гледане на тв-то след като го запиша от лаптопа .  3: Има ли нещо друго , важно на което да обърна внимание или трябва да знам преди да правя избора. Бюджета до 120 лв.

Благодаря ви предварително , поздрави за всички съфорумци !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,

Като модел и марка хард диска няма значение какъв ще бъде. Трябва да бъдете убедени, че телевизора поддържа USB устройства с такъв капацитет. Хард диска се поврежда при използване, това е логично. Колкото повече трансфер има, толкова по-бързо става това, разбира се. Не винаги това важи в пълната си сила в този си вид...

Хард дискове външни много. Може да си закупите един вътрешен и кутия като тази например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Капацитета относно кое само не разбрах ? И г/д ако някой има може ли да каже по колко време издържат... да не би след 1 г пак да се наложи да се купува защото не е много добре щом флашките държат по толкова години харда да се похабява бързо. И другото което не разбрах този вътрешен + кутия ( която пак не знам за какво е ) с каква цел са те?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да си купите вътрешен хард диск 2.5" и да го поставите в кутията. Така ще го използвате като външен. Освен това живота му, зависи от трансферите и скоростите. Като цяло хард дисковете си имат 2-3 години гаранция, а по някога даже може и повече, през това време ако диска се повреди, гаранцията го покрива. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аха , ясно относно живота , но самата разлика между външен и вътрешен с кутия не разбирам ? Може ли да се обосновете каква е и според вас по доброто решение , е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разликите са доста и различни. Като например може да използвате хард диска за компютъра си по всяко време, без да му отпадне гаранцията като на вътрешните хард дискове при отваряне, по всяко време може да поставите друг хард диск или ssd. Освен това от различна гледна точка варианта може да се разглежда и като по-евтин. Минуса е, че ако имате проблем с кутията, трябва да намерите къде да тествате вътрешния хард диск (на компютъра например), за да сте сигурни, че е в нея. Двете неща са с отделна гаранция и при проблем трябва да знаете къде точно е той. За скоростите гледайте, ако ще взимате друга кутия или вътрешен хард диск да е USB 3.0 и естествено порта на телевизора Ви да е такъв. 

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако ползваш рутер за предпочитане, поне според мен е да използваш приложение за шерване от PC и тогава няма нужда да използваш външни устройства. Щом си със Samsung  много удобно такова е Samsung Smart View. С него директно си пускаш филма от компа на телевизора.
     Има го и за Андроид.

http://www.samsung.com/bg/support/smartview/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма да ползвам рутер , а относно избора продължавам да се чудя какво да правя...хмм....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво толкова има за чудене?

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Външен ли , вътрешен ли , да се спра на модел да ми пасне на телевизора да не после да се налаг смени или да не мога да ги сгодя и така... :S

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто гледаш USB интерфейса на хард диска/кутията да са същите като на порта. Не че и ако например порта ти е USB 2.0, а хард диска 3.0 няма да работи, но на по-ниска скорост. Ако ще взимаш вътрешен и кутия, гледай кутията и HDD да са с еднакви интерфейси също. Важно е хард диска да е 2.5", защото са такива размерите на повечето кутии. Може да си намериш някъде и 3.5" . Купуваш съответно такъв хард диск. Може и да избереш някой готов външен хард диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да , модела на тв-то не е стар и има добри функций.. 3.0 си е и може би ще гледам готов външен защото не съм на ти много много с нещата и ще избегна рискът от провал с избора на кутия с вътрешен. А идеи за доказано добри външни ?

Ето го и модела http://www.sravni.bg/product/samsung_ue40f8000sl-517f22ab09df32c36f026fc8/

Редактирано от StuFFFF (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.