Премини към съдържанието
900

Създаване на видео сайт - няколко съвета,мнения и коментари

Препоръчан отговор

1. Зависи за какво. Последно не разбрах там ли ще се хоства самото видео съдържание или само сайта?

2. Да. Зависи от много неща и до колко скоростта е такава.

3. Зависи какво е съдържанието, с какво качество и с какви размери. При толкова едновременно гледащи, зависи какво е съдържанието, не мисля, че ще издържи с един сървър.

4. За трафика добре си се ориентирал. Точно това означава този трафик.

5. Хостваното съдържание вече става офлайн. За такъв тип дейност, според мен е най-добре да използвате хостинг услуга с неограничен интернет трафик.

Моето предложение е на отделен сървър да се хоства самия сайт. Отделно самото съдържание на бъде на друг сървър с неограничен трафик, голям капацитет, стабилен. Може да използвате някоя платена платформа за съхранение на видео. Като JW player например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не ми е ясно, защо държиш на SSD? За този тип услуги, то не е ключово. Важни са ресурсите на самия сървър, интернет връзката, трафика. Пак ще кажа, най-добре е сървъра със самото видео да е отделно от сайта. За него може да избереш някоя евтина хостинг услуга. За стрийминга на самото видео съдържание, може да се използва и някаква услуга като Wowza. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.