Премини към съдържанието
Yordan Videnov

Нека изстискаме Intel Celeron Dual Core E1400 2GHz

Препоръчан отговор

Здравейте всички,

понеже у нас имам една старичка щайга реших да се пробвам с начинанието "оувърклок". Поизчетох някои работи въпреки, а сега се обръщам към вас да кажете какъв OC е възможен, и дали изобщо, със следните компоненти:

CPU-от заглавието; Дъно-ASUS P5GC-MX/1333; Охладител-от снимките долу. RAM:DDR2 Dual channel 333 МHz

Целта ми е поне 30% клок (2,6GHz). Ако може и с малко повече обяснения кое как. Ще добавя още някои шотове от CPU-Z. 

20160210_200909.jpg

20160210_200926.jpg

CPU-Z.JPG

CPUZ.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави точно с тоя чипсет както и с боксовия охладител. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, VipKokata написа:

Забрави точно с тоя чипсет както и с боксовия охладител. 

Разби ми детските мечти. Какво му е на чипсета? Волтажа или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто чипсета е адски орязан, направен е колкото да запали системата. То като цяло процесора си е слаб та с овърклок и без овърклок файда 0

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти позволява дъното ,единствения вариант е да пипаш по честотата на шината ,не множителя

Като гледам сега е на 200 mhz ,ако има вариант за промяна пробвай на 220 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак 220 от раз не слагай. 205/210 на първите две стъпки. Но с тоя охладител наистина рискуваш.

http://forums.tweaktown.com/gigabyte/27283-memory-timings-explained-w-suggested-timings-memset-vs-bios.html

http://www.tweakers.fr/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти едно клипче, ако не ти помогне, поне ще си подобриш настроението...

Редактирано от pataran (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Yordan Videnov написа:

Здравейте всички,

понеже у нас имам една старичка щайга реших да се пробвам с начинанието "оувърклок".

Здравей!

Целта на занятието само обучение по овърклок ли е или се цели да подкараш нещо като хората - най-вероятно игра/и? Питам просто от любопитство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Agentpat™ написа:

Здравей!

Целта на занятието само обучение по овърклок ли е или се цели да подкараш нещо като хората - най-вероятно игра/и? Питам просто от любопитство.

Целта е придобиване на рутина И да подкарам Project Reality-мод за BF2 (бивш, вече standalone). Знам, че звучи смешно, но сами разбирате, че машината не е кой знае какво. А и енджина на играта е работи само с едно ядро, та не се знае дали изобщо ще стане. 

И да попитам: има ли разлика от боксов охладител до боксов охладител, защото имам под ръка още две машини от същото поколение, ако не и със същия процесор (чиста проба Плюшкин).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все боксов охладител

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, сложих шината на 205 MHz после на 210 MHz. След последното действие t на CPU се покачи с 1-2 градуса. РАМта не съм я пипал. Тя от 333MHz стана 350 MHz. Не можах, обаче, да нямеря менюто за таймингите и нищо не съм пипал. Седят си така. Също не намирам меню за волтажа на процесора в BIOS. Предполагам няма.

cpu.JPG

cpu-z.JPG

Редактирано от Yordan Videnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Извинявам се за двете поредни мнения.

Така, днес сложих шината на 215 MHz. Всичко е цвете с изключение на паметта. Без да съм пипал нищо, FSB:DRAM отношението от 3:5 стана на 1:1 и таймингите се вдигнаха. Като върнах на 210 MHz, отношението пак си е 3:5 със съшите тайминги като по-горе. Въпросът ми е къде да търся отношението в BIOS-а за да го направя на 3:5, а като стигна 400 МHz-3:4 и как да оставя таймингите.

Редактирано от Yordan Videnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.