Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Решил съм да взема нов телевизор, но като гледам избора е доста голям и ми се искаше да събера малко мнения преди да се прецакам с някой дърво. Бюджета ми е около 1.5-1.6к като единствените ми критерий са 55 инча и да е смарт. Изобщо не държа да е 4к. Гледам в емаг и други сайтове доста евтини уж промоционални ЛГ-та и т.н. от 2к на 1.3 примерно, но със сигурност има нещо нередно. Последно ми хареса ето този Sharp - http://sharpbg.com/?item=397&group=1

Всички мнение и препоръки биха били от голяма полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Добър ден! За този бюджет -55'',пък и Smart,просто не виждам как ще стане.Има вариант,но да не е Smart.

http://www.technopolis.bg/bg//TV-%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE/%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8/c/P11090104?text=&pageselect=12&pricerange=&attr-2-7=55.0+%22&q=%3Aprice-asc%3Abrand%3APANASONIC%3ADISPLAYSIZEINCH%3A55.0+%22

Tози модел на Sharp,който сте харесали ми е малко съмнителен/цена-функции/.Нали не сте наивен,за да си мислите,че е Made in Japan!;)Изчакайте да се включат потребители,които могат да кажат нещо за него/предполагам има такива/. Само мога да споделя,че всички модели,над 50'' много малко дават някакъв дефект. Лек ден и късмет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, mantodeus написа:

Здравейте,

Решил съм да взема нов телевизор, но като гледам избора е доста голям и ми се искаше да събера малко мнения преди да се прецакам с някой дърво. Бюджета ми е около 1.5-1.6к като единствените ми критерий са 55 инча и да е смарт. Изобщо не държа да е 4к. Гледам в емаг и други сайтове доста евтини уж промоционални ЛГ-та и т.н. от 2к на 1.3 примерно, но със сигурност има нещо нередно. Последно ми хареса ето този Sharp - http://sharpbg.com/?item=397&group=1

Всички мнение и препоръки биха били от голяма полза.

Взимайки този Шарп от линка, автоматично купуваш Вестел с напдис Шарп...

Ето едно предложение от мен. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-LG-55LF652V-3D-LED/p/16240

преди 14 минути, 121212 написа:

Добър ден! За този бюджет -55'',пък и Smart,просто не виждам как ще стане.Има вариант,но да не е Smart.

Защо подвеждаш потребитля? Под път и над път има смарт модели в този ценови диапазон!

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Далеч съм от мисълта, че е Made in Japan - въпроса е да е стабилен модела и да няма дефекти, да имат качествена производствена линия. От завод до завод има голяма разлика, но как да е. Панасоник ме привличат с тези 5 години гаранция също, гледах този модел - http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PANASONIC-TX-55CS520E-LED/p/15491

Ще обмисля и предложението на Viiipeer, изглежда доста добре. Друго ЛГ, което гледах е http://www.emag.bg/televizor-smart-led-lg-55-139-sm-full-hd-55lf630v/pd/DQQKVMBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Просто не доумявам що за хора сте Вие!!! Потребителю Viiipeer,кой подвеждам и за какво? Просто давам мнение.За даденият от питащия бюджет имаш ли си и най-малка представа какво ще вземе.Отговори си на въпроса,специално за всички 55'' модели: Защо цените варират от 1200 до 4500 лв??? И има за какво.....уверявам ви! Инфо за тази серия LF на LG имате ли? Знаете ли,че не е вече и полска сглобка,а е румънска-и това ще ви светна.След LM сериите 2012г/полски и словенски/ с Netcast,цялото производство се ориентира към Румъния-оттам и по-ниските цени.Със Samsung-същата работа-докато бяха унгарска сглобка ставаха-сега и те са румънска.Мисля,че бях достатъчно изчерпателен с факти.Приятен ден и на вас!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, 121212 написа:

Просто не доумявам що за хора сте Вие!!! Потребителю Viiipeer,кой подвеждам и за какво? Просто давам мнение.За даденият от питащия бюджет имаш ли си и най-малка представа какво ще вземе.Отговори си на въпроса,специално за всички 55'' модели: Защо цените варират от 1200 до 4500 лв??? И има за какво.....уверявам ви! Инфо за тази серия LF на LG имате ли? Знаете ли,че не е вече и полска сглобка,а е румънска-и това ще ви светна.След LM сериите 2012г/полски и словенски/ с Netcast,цялото производство се ориентира към Румъния-оттам и по-ниските цени.Със Samsung-същата работа-докато бяха унгарска сглобка ставаха-сега и те са румънска.Мисля,че бях достатъчно изчерпателен с факти.Приятен ден и на вас!

121212 Мерси за уточненията, дадения и от теб линк повечето модели са смарт тв-та. Не знам дали си искал да пуснеш конкретен модел или като цяло просто да е Панасоник марката. Честно казано последно най-добре ми се вижда http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PANASONIC-TX-55CS620E-LED/p/15467

Редактирано от mantodeus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lf моделите на LG със сигурност се сглобяват в Полша, или поне част от тях- но със сигурност не се сглобяват единствено в Румъния, не, че е от такова значение, едва ли румънците са толкова некадърни, че да сглобят телевизор качествено. 

Най-добрият вариант е да си изясниш какво точно искаш от телевизора и на място да тестваш дали покрива твоите изисквания, ама добре, ако трябва го изтормози продавач-консултанта. Не приемай думите на някои хора за факти, ти ще го гледаш този телевизор, така че отиди си го харесай с очите си. Не е важно къде е произведен, важното е какви са му реалните възможности. Пример с Панасоника- важен ли ти е вграденият плейър, държиш ли да гледаш филми от флашка или твърд диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"" 121212 Мерси за уточненията, дадения и от теб линк повечето модели са смарт тв-та. Не знам дали си искал да пуснеш конкретен модел или като цяло просто да е Панасоник марката. Честно казано последно най-добре ми се вижда http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PANASONIC-TX-55CS620E-LED/p/15467 "

Честно казано, почваш да се ориентираш по малко. А ако добавиш още едно 300-400 лева към сумата след 2-3 месеца няма да си викаш: Абе защо ми досвидяха тези 500 лева та не вземах нещо още по добро? Трудно ще ми е няколко месеца финансово, но за сметка на това 10-тина години няма да мисля за телевизор. Поразгледай и другите им модели с малко по големи цифри - примерно  серия 700.Аз ти пожелавам успех и нарочно не съм ти посочил нищо, щото на когото и да посочим, той отива и купува обикновено това за което отговарящите най малко са очаквали! Лека вечер от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

(((((Lf моделите на LG със сигурност се сглобяват в Полша, или поне част от тях- но със сигурност не се сглобяват единствено в Румъния)))))

Абсолютно е така,но за нашия пазар кое е по-изгодно за веригите и търговците/реална цена+надценка=крайна цена в магазина/?;)

http://forumlgtv.ro/

Eто ви болката на LF сериите,които са на нашия пазар.И това не е единичен случай.Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Панасоника няма 3Д ,няма ДТС звук ,ако гледаш от флашка някое МКВ с ДТС звук ще има греда.Не те знам гледаш ли изобщо филми.Аз съм за ЛG -то.Има 3Д чете всичко,субтитрите могат да се регулират,100 нерца е.Така и така даваш пари поне вземи да има всичко.Сонитата 807-8-9 също са много по добре ,само че при тях трябва се купят очила активни3Д.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 36 минути, SIMO70 написа:

Панасоника няма 3Д ,няма ДТС звук ,ако гледаш от флашка някое МКВ с ДТС звук ще има греда.Не те знам гледаш ли изобщо филми.Аз съм за ЛG -то.Има 3Д чете всичко,субтитрите могат да се регулират,100 нерца е.Така и така даваш пари поне вземи да има всичко.Сонитата 807-8-9 също са много по добре ,само че при тях трябва се купят очила активни3Д.

Забележката Ви е логична, но във моя пост съм загатнал и за това. Въпрос на разбиране, нали?  " Поразгледай и другите им модели с малко по големи цифри - примерно  серия 700 "

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, * СТЕФАН * написа:

Забележката Ви е логична, но във моя пост съм загатнал и за това. Въпрос на разбиране, нали?  " Поразгледай и другите им модели с малко по големи цифри - примерно  серия 700 "

Аз не съм писал нещо против тебе,просто му казвам какво може да вземе за тези пари и така и така ще ги дава.Имам панасоник по стар модел с малките субтитри.Правя ги с нотепад на големи букви файла играчка голяма, със сървър пък товари  компютъра на големите файлове.И аз се бях спрял на LG -то и сонито но нещо се объркаха финансите и  сега отложих покупката.Вече май ще купя 55инча 4К на една от тези две марки телевизор.

Редактирано от SIMO70 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от GODzillata
      Привет!
      Телевизорът е свързан с компа чрез кабел в LAN мрежа и си гледам филмите на тв-то *.avi филми без проблеми, докато *.mkv да речем, ги пускам през HDMI кабела.
      НО - някои домашни клипове, правени с телефон или камера и след това са минали през render на Sony Vegas - нямат звук през LAN-a, докато през HDMI имат.
      Какъв може да е проблема?
    • от Ndishev
      Здравейте имам следния проблем с посочения в заглавието телевизор. 
      Телевизора е закупен преди 4г и е ползван 2. От 2г стои в кашон докато не ми потрябва. 
      Докато чаках да дойдат за инсталация на цифрова телевизия си включих аналогова с коксиалн кабел. Дойде един съсед и каза, че телевизора има вграден цифров тунер и може по коксиалния да се пусне цифрова. Разбира се аз се съгласих. 
      Та по време на настройките заби и той го изключи от контакта. При включване отново телевизора сам се включи, светна зеления индикатор но дава черен екран. 
      Стоя дълго време изключен и също така включен но не реагира. 
      Не намерих в нета никакво рвшение, четох за подобен случай който телевизора бил в режим на търсене на канали. Пробвах с комбинациите които намерих за връщане на заводски настройки, но просто не реагира. 
      Дали случайно някой знае как да се върнат заводските настройки или нещо да се направи. Все пак ако не е сериозен проблем да спестя разходите по техник. 
      Мерси предварително. 

• от [4Vendeta] Николай Николов
      Здравейте колеги. Преди 2 месеца закупихме климатик LG pm09sp (Smart Inverter Advance Wi-Fi).
      Интересното, което забелязахме е, че при отопление, при достигане на желаната температура, външното тяло спира да работи (както си му е реда), но отвътре въздуха се циркулира постоянно, което съответно издава някакъв шум на работа (напълно нормален).
      До колкото четох из разни статии и форуми, това било нормално, за да може датчика да взима температурата и на база на това да взима решение дали да започне отоплението отново ако е нужно. Въпросът ми е, че това за мен е леко дразнещо, особено вечерта когато се намаляват градусите за сън, самият климатик да върти въздуха. Не ме дразни това, че се върти въздуха, а че издава един лек шум (който е напълно НОРМАЛЕН) при въртенето на въздуха. От настройките на дистанционното сме разгледали всички функции, но няма "опция" за това въртене на въздуха. Забелязахме, че има отделен режим, който само върти въздуха, но при отопление, явно това въртене идва като "бонус".
      Отделно дистанционното е наистина много странно. До сега не бях виждал такова без осветяване на самият дисплей. Вечерно време е изключително трудно да се работи с дистанционното и се налага да се използва някакъв източник на светлина, за да осветя дистанционното и да видя какво реално съм натиснал. За това има ли отново някаква опцийка да пусна подсветката на дисплея (и евентуално на копчетата). Мисля, че за 2017г климатик, това трябваше да са се усетили да го направят, а не да се чудя какво става и да гледам старите климатици на по над 5 години да ги имат тези "екстри", а аз тихичко вечерно време да си светкам с телефончето, за да видя какво изписва на дисплея след като съм натиснал бутона да видя каква е температурата в стаята. 

Благодаря за вниманието.
    • от Деньо Денев
      Здравейте! На скоро си купих ТВ ето този модел  https://www.emag.bg/televizor-led-smart-samsung-55-138-cm-55mu6102-4k-ultra-hd-ue55mu6102kxxh/pd/DP3V67BBM/  55MU6102 на самсунг и всичко си е ок, но има само един проблем, който не мога да оправя и то е не може да разпознае български когато говоря на микрофона на  дистанционното. Какво трябва да променя и направя, благодаря!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.