Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Имам следните въпроси:

1.При закупуването на външен HDD с него ми е 2-ния кабел който трябва да го свържа на HDD и ТВ-то ( защото като цяло ще го ползвам за гледане на големи филми ) или трябва да закупя нещо отделно за да свържа външния с тв-то ? 

2.За гледане на големи 3D филми след закупуването трябва да го направя в NTFS формат за да ги чете ?

3.Мога ли да заключвам папки в този външен хард , и след като се влезе през тв-то да не може да се отвори от друг а само от мен ?

4.Трябва ли да инсталирам на латопа или тв програма или нещо за да е добре всичко с връските или просто то си е като флашка ?

Благодаря предварително !

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, StuFFFF написа:

Здравейте ! Имам следните въпроси:

1.При закупуването на външен HDD с него ми е 2-ния кабел който трябва да го свържа на HDD и ТВ-то ( защото като цяло ще го ползвам за гледане на големи филми ) или трябва да закупя нещо отделно за да свържа външния с тв-то ? 

2.За гледане на големи 3D филми след закупуването трябва да го направя в NTFS формат за да ги чете ?

3.Мога ли да заключвам папки в този външен хард , и след като се влезе през тв-то да не може да се отвори от друг а само от мен ?

Благодаря предварително !

1. Втория кабел обикновено е за допълнително захранване, не за втора машина или телевизор

2. Зависи от това дали телевизора ви поддържа NTFS

3. Как да ги заключвате? Ако е с криптиране няма да стане защото ключа ще е само в в компютъра ви. А и не мисля че телевизорите колкото и да са смарт поддържат такива опции

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Смисъл ,че с хдд-то ще има просто 1 кабел и др няма да ми е необходим ?

2.Ами щом чете флашка в NTFS формат.. защото как иначе ще гледам тези филми които спец за тях ще взема голям размер хдд.

3.Просто да сложа на папката парола от компа и на тв-то да не я отваря.

4. ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, StuFFFF написа:

1.Смисъл ,че с хдд-то ще има просто 1 кабел и др няма да ми е необходим ?

2.Ами щом чете флашка в NTFS формат.. защото как иначе ще гледам тези филми които спец за тях ще взема голям размер хдд.

3.Просто да сложа на папката парола от компа и на тв-то да не я отваря.

4. ? 

1. Вие не четете ли? Втория може да ви е нужен за допълнително захранване на диска! Има и модели, които могат да се свържат към два комп'търа, но това не е нещо стандартно

2. Ако чете флашка форматирана под NTFS не би трябвало да има проблем да чете и твърд диск

3. Слагането на парола е обвързано с функционалност на операционната система. И в 99% от случаите телевизора няма да може въобще да види папката. Но не е ясно дали няма да помаже нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам ясно . Само по 1. не разбрах това допълнително захранване за какво служи . И по 4. ако може да обясните нещо .  Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4. Допълнителен софт не е нужен. Принципно може да се инсталират програми за автоматична синхронизация, която улеснява работата.

п.п.

по точка 1. Хард дисковете имат механика, задвижвана от мотор. За задвижването на този мотор, има нужда от захранване с ток.

Не съм много по смарт телевизорите или такива с вградени плеъри, та не знам кои имат възможност да захранят  HDD...

Редактирано от firestarter (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, StuFFFF написа:

Ахам ясно . Само по 1. не разбрах това допълнително захранване за какво служи . И по 4. ако може да обясните нещо .  Благодаря.

Написах го, но нека го повторя!

Някои дискове имат нужда от по-голям ток отколкото може да се получи от един USB интерфейс. Заради това се свключва втори за да подаде допълнителен ток

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, StuFFFF написа:

И последен въпрос с които завършвам темата - Как се прави в NTFS формат ?

Десен бутон на устройството (увери се че е външният харддиск, а не някой друг дял), избираш формат, отметката за бърз формат и избираш файловата система да е NTFS.

ако не искаш да форматираш - тоест вече имаш нещо записано и не искаш да го губиш.

convert <устройство>: /fs:ntfs 

но е по-бавно.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.