Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, изтеглих програмата Victoria за DOS режим за запис на флопи дискета, но файловете не се събират на дискетата, затова искам да ги запиша на компакт диск. С коя програма може да се направи това? Изтеглих HBCD пакета и от ISO образа направих буутваща флашка, но тази програма не може да намери портовете с хардиска на повечето компютри. Искам също да записвам и други DOS- програми на компакт диск, например за подновяването на биоса и др. Необходимо ли преди това някаква друга програма с която да създам ISO -образ? Изобщо възможно ли е това или трябва да се използва само флопито?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да намери Victoria проблемия твърд диск, той трябва да бъде свързан (на крайния IDE конектор на кабела) и зададен с джъмпъра като Primary( допускам, че говорим за IDE/ATA  твърди дискове.)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, диска е SATA и го открива само на някои компютри и то руската версия на програмата. Но не това беше въпроса, просто сега ми е нужна тази програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е целта на заниманието - инсталиране на ОС на дъно без поддръжка на драйвъри за SATA или просто ъпдейт на BIOS?

Редактирано от vasettoo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, peppone1 написа:

Здравейте, изтеглих програмата Victoria за DOS режим за запис на флопи дискета, но файловете не се събират на дискетата, затова искам да ги запиша на компакт диск. 

Тая програма - не може ли просто да раздели съдържанието на 2, 3 или повече пакета от по 1,44 MB ?

Едно време, когато нямаше CD и DVD - така се записваха големи обеми инфо. На няколко дискети.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам на диск да я запиша, не на 2-3 дискети и как ще разцепя този фалй, а после как ще ги пусна тези 3 дискети? Може ли да се запише такъв буутващ диск или не?

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, peppone1 написа:

Искам на диск да я запиша, не на 2-3 дискети и как ще разцепя този фалй, а после как ще ги пусна тези 3 дискети? Може ли да се запише такъв буутващ диск или не?

Може, ся ... ти дали можеш - е друг въпрос.

Когато са няколко дискети - първо ги чете и ги казва "Моля, поставете следващата дискета" и чак накрая изпълнява програмата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Victoriа  е част от Hiren;s iso.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, дръндю написа:

е, да, ама човека си иска руския вариант  :D

Если он хочет, здесь русский вариант - Как сделать загрузочный диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

А как да създам този ISO-файл?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, дръндю написа:

ами я си представи, че ме е хванала хрема, как да подуша къде да ти търся материалите?

:D

шЪ гледАш с третото оЧо  %D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BE%D0  и шЪ  пузнаваш, мОжИ и на каАвЕ   images?q=tbn:ANd9GcQMw9NkC-iPxKHhJUDgVMN

PS.  Аз многУ пУзнавАм кУтУ гледАм на пЪп    kakwi-taini-krie-choweshkiqt-pup.jpg

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси! То можело и с Rufus да се направи и не е нужно да се създава ISO -файл, просто в DOS -режима не съм бил написал и двата файла. Докато на Victoria бях свалил образа за флопи, а трябвало да изтегля DOS-архива. Само не разбрах как да запиша такъв буутващ диск, но това е достатъчно, а и с флашка е по-бързо и по-лесно. Сега вече Victoria успя да намери харддиска, за разлика от HBCD пакета при който половината програми не работят както трябва.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.