Премини към съдържанието
klavdimundi

Мога ли да изпозвам Product key

Препоръчан отговор

Здравейте, не бях сигурен дали тук или в "Преносими компютри" трябваше да пусна темата. Ако съм сгрешил, моля да ме извините.

Закупих си нов(за мен, иначе е втора ръка) лаптоп. Под батерията има стикер с Product key за Уиндоус 7 про. Пробвах да го въведа в сайта на Уиондоус, но ми излиза грешка:

The product key you entered appears to be for software pre-installed by the device manufacturer. Please contact the device manufacturer for software recovery options.

Интересува ме, има ли възможност да се възползвам от този код и да се сдобия с въпросният Уиндоус или не? Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да е OEM версията на windows, която ще активираш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сваляш си Windows 10 от сайта на MS, инсталираш го. Ако е HOME, има ключ от MS да минеш на PRO. Тегли си ъпдейтите и т.н. След което го активираш с твоя ключ и от този момент, дори да форматираш диска и инсталираш "на чисто", PRO версията ще ти е лицензирана за този лаптоп, освен ако не му смениш дъното.

тоест, няма никакъв проблем да се възползваш от този код и да имаш лицензиран Windows. Не знам защо си въвеждал ключа в сайта на MS?...

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, djagi написа:

Сваляш си Windows 10 от сайта на MS, инсталираш го. Ако е HOME, има ключ от MS да минеш на PRO. Тегли си ъпдейтите и т.н. След което го активираш с твоя ключ и от този момент, дори да форматираш диска и инсталираш "на чисто", PRO версията ще ти е лицензирана за този лаптоп, освен ако не му смениш дъното.

тоест, няма никакъв проблем да се възползваш от този код и да имаш лицензиран Windows. Не знам защо си въвеждал ключа в сайта на MS?...

Това няма как да стане! ТОва е OEM версия, която не можеш да изтеглиш от сайта на Майкрософт

преди 27 минути, klavdimundi написа:

Здравейте, не бях сигурен дали тук или в "Преносими компютри" трябваше да пусна темата. Ако съм сгрешил, моля да ме извините.

Закупих си нов(за мен, иначе е втора ръка) лаптоп. Под батерията има стикер с Product key за Уиндоус 7 про. Пробвах да го въведа в сайта на Уиондоус, но ми излиза грешка:

The product key you entered appears to be for software pre-installed by the device manufacturer. Please contact the device manufacturer for software recovery options.

Интересува ме, има ли възможност да се възползвам от този код и да се сдобия с въпросният Уиндоус или не? Благодаря.

Да, ако си намерите оригинален диск за тази серия на производителя (обикновено става за която и да е серия на производителя).Или да пробвате да възстановите от някакво recovery (ако има и партициите не са помазани)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, capnemo написа:

Това няма как да стане! ТОва е OEM версия, която не можеш да изтеглиш от сайта на Майкрософт

Да, ако си намерите оригинален диск за тази серия на производителя (обикновено става за която и да е серия на производителя).Или да пробвате да възстановите от някакво recovery (ако има и партициите не са помазани)

Няма как да стане, само че точно така съм активирал два лаптопа втора употреба - DELL Latitude E6230. Ключовете бяха за Win7Pro. Сложих 10, ъпгрейднах го до про и без проблем се активира! Дори единия в последствие го преинсталирах, след като бях форматирал диска и след инсталация на Win10 Pro си беше активиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, djagi написа:

...

Може, ако се използва Windows 10 iso за да се направи upgrade на съществуваща активирана Windows 7/8 инсталация. Тогава системата изпраща съществуващия OEM ключ на сървърите на МС. След това, дори на напълно форматирана система да се инсталира Win10  той се активира автоматично със стария ключ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм правил ъпгрейд, инсталирах след формат на някакъв Linux който беше сложен. Изтрих абсолютно всичко и след това както съм описал. Образа си е теглен от MS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, djagi написа:

Ключовете бяха за Win7Pro

Не са били ОЕМ затова е минал активиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, ExaFlop написа:

Не са били ОЕМ затова е минал активиране.

Възможно е, но същото го направих и на друг лаптоп (пак същия като модел), взет от съвсем друго място.

Единия лаптоп е при мен, от него пиша, но не ми е удобно да го обръщам по гръб в момента да му гледам какво му пише на холограмата (ако нещо може да се различи като тип продуктов ключ, не знам, не съм се интересувал)

ПИШЕ СЛЕДНОТО - Windows 7 Pro OA (i na dwata)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, djagi написа:

Въведох го на страница от която се тегли ISO файла за инсталиране. Но след като въведа кода излиза въпросната грешка. Предпочитам 7, но не знам от къде ще намеря оригинален диск. Нито имам recovery.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 7 не знам и не ме и интересува :), но 10 се тегли от тук - http://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench и не иска СН. Може би, след като сложиш 10 може да даунгрейднеш. Май имаше начин, виж тук - http://www.tenforums.com/tutorials/ Амааа... защо ти е?... Win 10 си е супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Mlechko написа:

При мен лично не се получава. Не знам какво не правя както трябва.

преди 2 часа, oavramov написа:

Трябва да е OEM версията на windows, която ще активираш.

Това значи ли,че ако истегля ОЕМ не от оригиналния сайт, а от някой торент ще се получи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, klavdimundi написа:

При мен лично не се получава. Не знам какво не правя както трябва.

Това значи ли,че ако истегля ОЕМ не от оригиналния сайт, а от някой торент ще се получи?

Какъв торент? Тегли се от майкрософт. По време на инсталацията прескачаш опцията за активиране. След инсталация на системата ъпдейтваш 8 дни или там половин месец, колкото е необходимо и колкото меките позволят и инсталираш драйвърите на компютъра. Без драйвъри за дъно и други не е препоръчително да продължаваш. Като свършиш тази работа, пристъпваш към активиране или подмяна на ключа. Ако даде провал, ще ти даде опция да се свържеш с микрософт за да изпратиш ID и да получиш код от цифри за активацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Mlechko написа:

Какъв торент? Тегли се от майкрософт. По време на инсталацията прескачаш опцията за активиране. След инсталация на системата ъпдейтваш 8 дни или там половин месец, колкото е необходимо и колкото меките позволят и инсталираш драйвърите на компютъра. Без драйвъри за дъно и други не е препоръчително да продължаваш. Като свършиш тази работа, пристъпваш към активиране или подмяна на ключа. Ако даде провал, ще ти даде опция да се свържеш с микрософт за да изпратиш ID и да получиш код от цифри за активацията.

От Майкрософт не ми дава да го изтегля, препраща ме към Леново. Но за съжаление от форумите на леново чета, че нямат опция за изтегляне. Та за това опрях до торент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. В крайна сметка успях. Намерих диск, от друг производител, но свърши работа. После си поиграх и с регистрите малко, че да пише леново в system properties, а не фуджицу :D . За сега всичко е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.