Премини към съдържанието
DIKSAN

Препоръка на четиво за програмиране

Препоръчан отговор

Здравейте, може би има подобни теми, но не открих такива във форума, а в гоогле не мога да съм сигурен доколко информацията е достоверна и понеже знам, че в Калдата има доста компетентни хора по темата и добри програмисти, реших да пиша тук. Имам огромно желание да изучавам програмиране, може ли да ми препоръчате някакво четиво и да ми обясните от кои езици трябва да започна. Също така може да ми препоръчате и добър университет в България в съответната област. Благодаря предварително ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли представа с какво искаш да се занимаваш? Основите са горе-долу едни и същи, но определено ще помогне да започнеш с нещо, което ти е интересно. Уеб? Мобилни приложения? Игри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, maxim4o написа:

Имаш ли представа с какво искаш да се занимаваш? Основите са горе-долу едни и същи, но определено ще помогне да започнеш с нещо, което ти е интересно. Уеб? Мобилни приложения? Игри?

може би на първо място уеб, а на 2-ро софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не е само до четене, а до проби и грешки, участие, социализация и демонстрация на направени неща. 

Ето една директория :

https://www.toptal.com/developers/all
Разгледай профилите, виж хората, в дясно за много от профилите се намира The Vital Guide To ..., там се вижда какво става въпрос в съотвената насоченост

Чувал съм, че няма по- добър подход от проектно ориентираното навлизане в материята. 

Пример:
 --искам да направя--
 чат бот , който да дава смислени отговори на въпроси, свързани с насоки за начинаещи програмисти (разработчици)
----
Трябва някаква първоначална "идея фикс", която да е достатъчно ясна и мощна, за да изиграе ролята на ракета носител за врязване в пространството на някоя от областите изброени в линка най- отгоре. (той е само за пример)
Почти няма нещо, което вече да не е прокарано като пътека, описано в документация, че и достъпно под формата на примери, код и т.н.

След като почувстваш ясно, силно и устойчиво желание към нещо (което да направиш), започваш да търсиш , ..., и така ще разбереш до какви специфики опират нещата. Четивата са безкрайни - желанието, волята, идеите и най- вече направените неща са си твои изяви.
...
 Като направиш няколко неща и ги демонстрираш, ще започнат да ти предлагат работа, но ти вече може и да не търсиш.

Това е модел за самоизграждане.
http://radar.oreilly.com/2014/01/the-self-made-developer-bootstrap-or-bootcamp.html

Другият е на software bootcamps - telerik, softuni и множество по- малки у нас. 
---

долу горе такива насоки давам на моя син, ама той си има свое мнение и не ме слуша

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.