Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, предстои ми закупуване на смарт телевизор. Тъй като нямам предубеждения относно марките (всичко отдавна се прави за бройка), разгледах из техно градовете и пазарите како се предлага - с ужас открих че всичко е с Android и Firefox а тук вече имам доста предубеждения - имам андроид смартфон, с който ходя по мъките всеки ден - забива, изключва се произволно, губи си обхвата, wifi-то изчезва и се появява и други екстри и бисери на недоносчето на Гугъл. Тези своеволия откровено са по вина на операционната система (всичко си идва по местата с фабричен ресет до следващия път) и аз не съм единственият разочарован от това - единственото нещо, което Гугъл прави както трябва са реклами, за съжаление, те никога не забиват!

Мога ли да очаквам от смарт телевизор с тази недомислица произволни включвания и изключвания, смяна на каналите, забравяне на програмите, вируси и други самоволия, така характерни за андроид? Благодаря!

Редактирано от instrument (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай смело до сега не съм чул никой да се оплаква от смарт тв има си куп екстри . За телефона върни го на фабрични настройки и пробвай как ще е . За изключването провери как е батерията да не е леко надута ако е то значи си за нова батерия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това правя всеки път, хард ресет, всичко тръгва както трябва, но това е само за около месец и пак в блатото - празен дисплей без икони, хрома отваря 15 минути, затваря още по-дълго, звънят ми на другия телефон и ми казват че първия е изключен ???? (батерията е шест точки, телефона е на 7 месеца), при писане символите се въвеждат 2-3 секунди след натискане и още много други бъгове. И това всичкото при положение че нямам кьорава игра или песен, паметта е празна. И това далеч не е само с моя телефон, почти всичките ми познати се оплакват от андроидите си. Само за сравнение, другият ми телефон е iPhone 5S и за всичките си прослужени 7 години не е мръднал откъм пърформанс.

Това е другията ми въпрос - има ли телевизори с iOS наприммер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не,може да си вземеш Apple TV но пък ще е по-ограничено.

http://dice.bg/forum/topic/527-apple-tv-%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%8E/

Редактирано от codename47 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е set top box, напатих се с 2 дистанционни още от времето когато имах аналогов телевизор с приемник за кабелната, винаги едното го нямаше. Значи все пак ще се наложи да сложа главата в торбата. Телевизор с антивирусна. . . . .:D:D:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

instrument Какви очаквания имаш за Android TV  ? Защо не LG webOS или Tizen ? Аз не вярвам всичко да е с Android TV и Firefox OS

Редактирано от Blue_Hulk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очакванията ги изразих по-горе - всяко устройство с една и съща операционна система би имало и същите недъзи както събратята си. А като виждам какви ги върши телефонът ми, не искам и да си представям какво ще прави телевизорът.

Прав си, нямам наблюдения за системите на LG и Samsung, с тази разлика че и те са деривати на линукс (както и андроид и firefox).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.