Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Питането относно принтер и най вече за смяната и рисета на  брояча на така нареченият "памперс". Става въпрос за мастилено мулти устройство Canon от серия 2400!  Приятелчета ме подпалиха и си купихме подобни устройства заедно преди време т.е. моето е 2450 При някои познати настъпи време за смяна на въпросният "памперс", принтерите регистрираха своите грешки и спряха работа, но при други познати "памперса" преля но принтера си продължава работа! Щом почнаха проблемите ,то и при мен ще настъпи такъв!

Въпроса е и то към тези, които са се сблъсквали с въпросната серия принтери - може ли да се блокира, приспи, игнорира въпросният брояч на "памперса" защото с рисета нещата са изключително сложни!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат

Fortunately if your printer is showing that one or more of the cartridges are empty, you can bypass this message by holding the “stop / reset” button on the printer for six seconds. If the printer is showing both cartridges are empty, you will need to repeat the process. The printer should continue printing and use any remaining ink in the cartridges.

http://printercartridgesinkuk.blogspot.bg/2014/06/canon-pixma-mg2450-disable-ink-monitor.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, ExaFlop написа:

Не, неее! Това е за патроните / касетите с които нямам проблем! Прочетох материала обаче и там има също зададен въпрос като моя, на който обаче не е отговорено т.е. "

how do i reset of ink absorber full on canon mg2450 and where can i find the ink pad inside the printer

Reply "

Сега - в интернет има качен материал, но той е малко неизпълним за нашите условия т.е. никой не се занимава с демонтаж и препрограмиране на чипа! Външните програми не работят с този модел! И изобщо при тази серия принтери, то едни спират да работят заради отчетената грешка, но други не!  Волно или не, то има начин да се неутрализира четенето! Разбирам ,че така "памперса" прелива, но все пак принтера работи!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Sofronii написа:

Звънни в Арбикас - може да се пробваме да помогнем.

Малко съм отдалечен на 100 км. от вас , а и нещо се обърка може би в добрия смисъл при разните опити и ескперименти!  Странно, но принтера вече е невъзможно да бъде въведен в сервизен режим, както и не отчита вече нивото на мастилата, но иначе си работи съвсем нормално! Може би това бе и търсеният ефект Ако видя обаче някакъв зор, то ще ви търся!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Sofronii написа:

Звънни в Арбикас - може да се пробваме да помогнем.

Sofronii е предложил да се звъни за акъл, а не да се ходи. :) (само предположение)

ПП По китайските магазини (ali...) мернах resetters за модел по $4-5

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.