Премини към съдържанието
simeon95

Windows 7 Pro 64 и ThinkPad T410 - прегряване или нещо друго

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, лаптопът ми (Lenovo ThinkPad T410 Type 2522-25U) е със следните характеристики: линк и видеокарта IntelHD Graphics. Не съм инсталирал нищо съществено, освен драйверите от официалния сайт и програми за текстообработка и Visual Studio. Инсталирал съм и всички ъпдейти, без този за Windows 10.

Предполагам, че проблемът е прегряване, защото, когато пусна 1080p видео от youtube до две-три минути лаптопът се изгася без предупреждение. (Независимо от браузъра, а и не съм инсталирал никакви разширения).

Пастата на процесора и охладителят са сменяни преди няма и месец, проблемът се появи след последната инсталация на въпросния Windows. Допускам, че причината може и да не е прегряване, защото ми се е случвало лаптопът да прегрее и VGA изходът буквално не се пипа. В случаите, когато ми изключва напоследък просто е леко топъл и не мога да преценя. :D

Такива проблеми в XUbuntu не срещам след часове работа и няколко HD клипа пуснати в background, та и затова предположих, че проблемът е в Windows-а.

Не знам каква допълнителна информация мога да дам от Event Viewer или отнякъде другаде, така че смело изисквайте информация - ще съдействам напълно. :) 

Редактирано от simeon95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни си някои софтуер с който да наблюдаваш температурите.

Например aida64.

Виж при какви температури ти се изключва.

Прегледай си записите в евънт вюлъра.

Пусни си таск мениджъра и виж какво е натоварването преди да се самоизключи.

Пусни един стрес тест.

Направи тестове на рам паметтите.

Направи тест на твърдият диск.

Така може да се гадае къде е проблема.

Може да е захранване, нещо по дъното, чипсет и така нататък.

Възможно е проблемът да е генериран от някой драйвер.

Да се пробва гледане на HD с други браузъри.

Щом под линукс всичко наред.а под уиндоус не, мисля си за видео драйвер.

Под линукс какви драйвери се ползват?

Когато сложи линукс дистрибуция, слага ли драйвери на производителя или ползваш универсалните в дистрибуцията без да си пипал нищо по драйверите?

Ако е така, под уиндоус да се пробват най новите драйвери.

Ако сте с най новите върнете се на по предходни версии до като улучите безпроблемните видео драйвери.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, simeon95 написа:

Пастата на процесора и охладителят са сменяни преди няма и месец

Зависи кой го е направил - ако е сложил малко/много паста е възможно да се е влошило топлоотдаването.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Tanner Foost Foust написа:

Щом под линукс всичко наред.а под уиндоус не, мисля си за видео драйвер.

Под линукс какви драйвери се ползват?

Когато сложи линукс дистрибуция, слага ли драйвери на производителя или ползваш универсалните в дистрибуцията без да си пипал нищо по драйверите?

Ако е така, под уиндоус да се пробват най новите драйвери.

Ако сте с най новите върнете се на по предходни версии до като улучите безпроблемните видео драйвери.

Бях с последния драйвер. Направих Roll Back на видео драйвера... отново загря. Изтрих и Power Manager-a и оставих Windows-ския - отново без ефект. Нещата май отиват към преинсталация и инсталиране на драйверите един по един, докато не се разбере откъде идва проблемът...

Редактирано от simeon95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, прегрява.

Виж, виждал съм ужасни профилактики.

Профилактика, която не изкарва и 3 месеца.

Посети друго място за профилактика. Проучи сервиза предварително. И да се направи нова.

Под линукс не ти прегрява защото е лека и не натоварва.

Не изразходва цялата производителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес ще го преинсталирам и ще предприема хардуерни действия, ако няма промяна... (Правих му и stress test с Hiren's BootCD 15.2 и някакъв tool CPU/Video/Disk Performance Test 5.7 и нямаше никакви проблеми.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, simeon95 написа:

Днес ще го преинсталирам и ще предприема хардуерни действия, ако няма промяна...

Надявам се че ще преинсталираш със чиста дистрибуция! Или поне да е MSDN!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто копие на Microsoft операционна система може да се свали от Микрософт по следният начин. без акаунти и досадни надграждащи програми или искане на лицензен ключ за достъп до iso файла:

Посещавате този сайт на Микрософт: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench

Ако сте с гугъл хром уеб браузър, до като сте в тази уеб страница на Микрософт набирате клавишна комбинация Ctrl-Shift-J,

След това копирате това съдържание в конзолата:

var _0x5c09=["product-edition","getElementById","innerHTML","<option value='' selected='selected'>Select edition</option><option value='2'>Windows 7 Home Basic SP1 </option><option value='4'>Windows 7 Professional SP1 </option><option value='6'>Windows 7 Home Premium SP1 </option><option value='8'>Windows 7 Ultimate SP1 </option><option value='10'>Windows 7 Home Premium N SP1 </option><option value='12'>Windows 7 Professional N SP1 </option><option value='14'>Windows 7 Ultimate N SP1 </option><option value='16'>Windows 7 Professional K SP1 </option><option value='18'>Windows 7 Professional KN SP1 </option><option value='20'>Windows 7 Home Premium K SP1 </option><option value='22'>Windows 7 Home Premium KN SP1 </option><option value='24'>Windows 7 Ultimate KN SP1 </option><option value='26'>Windows 7 Ultimate K SP1 </option><option value='28'>Windows 7 Starter SP1 </option><option value='48'>Windows 8.1 Single Language </option><option value='52'>Windows 8.1 </option><option value='55'>Windows 8.1 N </option><option value='61'>Windows 8.1 K </option><option value='62'>Windows 8.1 KN </option><option value='68'>Windows 8.1 Professional LE </option><option value='69'>Windows 8.1 Professional LE K </option><option value='70'>Windows 8.1 Professional LE KN </option><option value='71'>Windows 8.1 Professional LE N </option><option value='75'>Windows 10 Education (Academic) - build 10240</option><option value='76'>Windows 10 Education KN (Academic) - build 10240</option><option value='77'>Windows 10 Education N (Academic) - build 10240</option><option value='78'>Windows 10 China Get Genuine Chinese Simplified - build 10240</option><option value='79'>Windows 10 Pro-Home - build 10240</option><option value='80'>Windows 10 ProKN-HomeKN - build 10240</option><option value='81'>Windows 10 ProN-HomeN - build 10240</option><option value='82'>Windows 10 Single Language - build 10240</option><option value='83'>Windows 7 Home Basic SP1 COEM </option><option value='85'>Windows 7 Home Basic SP1 COEM GGK </option><option value='86'>Windows 7 Home Premium N SP1 COEM </option><option value='87'>Windows 7 Home Premium SP1 COEM </option><option value='88'>Windows 7 Home Premium SP1 COEM GGK </option><option value='89'>Windows 7 Home Premium K SP1 COEM </option><option value='90'>Windows 7 Professional N SP1 COEM </option><option value='91'>Windows 7 Professional SP1 COEM </option><option value='92'>Windows 7 Starter SP1 COEM </option><option value='93'>Windows 7 Ultimate K SP1 COEM </option><option value='94'>Windows 7 Ultimate KN SP1 COEM </option><option value='95'>Windows 7 Ultimate N SP1 COEM </option><option value='96'>Windows 7 Ultimate SP1 COEM </option><option value='97'>Windows 7 Home Premium KN SP1 COEM </option><option value='98'>Windows 7 Professional KN SP1 COEM </option><option value='99'>Windows 10 Pro-Home - build 10586 </option><option value='100'>Windows 10 Education - build 10586 </option><option value='101'>Windows 10 Education KN - build 10586 </option><option value='102'>Windows 10 Education N - build 10586 </option><option value='103'>Windows 10 China Get Genuine Chinese Simplified - build 10586</option><option value='104'>Windows 10 ProKN-HomeKN - build 10586 </option><option value='105'>Windows 10 ProN-HomeN - build 10586 </option><option value='106'>Windows 10 Single Language - build 10586 </option><option value='107'>Windows 10 IoT Core Insider Preview - Build 10586 </option><option value='108'>Windows 10 IoT Core Insider Preview - Build 14262 </option>","backgroundColor","style","blue","color","yellow","fontFamily","consolas","submit-product-edition","Confirm (WZT)","go to http://wzor.net/ or https://twitter.com/WZorNET or https://twitter.com/nummerok grin emoticon","log"],_0x1d62=[_0x5c09[0],_0x5c09[1],_0x5c09[2],_0x5c09[3],_0x5c09[4],_0x5c09[5],_0x5c09[6],_0x5c09[7],_0x5c09[8],_0x5c09[9],_0x5c09[10],_0x5c09[11],_0x5c09[12]],edititonbox=document[_0x1d62[1]](_0x1d62[0]);edititonbox[_0x1d62[2]]=_0x1d62[3],edititonbox[_0x1d62[5]][_0x1d62[4]]=_0x1d62[6],edititonbox[_0x1d62[5]][_0x1d62[7]]=_0x1d62[8],edititonbox[_0x1d62[5]][_0x1d62[9]]=_0x1d62[10],document[_0x1d62[1]](_0x1d62[11])[_0x1d62[2]]=_0x1d62[12],console[_0x5c09[14]](_0x5c09[13]);

//------------------------------------------- // WZT 2016 // @WZorNET // @nummerok // @rgadguard // How to use: https://www.youtube.com/watch?v=apQyONA75_U //-------------------------------------------

И вече имате достъп до всички iso-та smile emoticon

За офлайн ъпдейти бих препоръчал  Version 10.6.2 ,предимството е че веднъж свалени можете да си ги инсталирате от локален сторидж, диск, носител и т.н.:
http://download.wsusoffline.net/

За алтернатива на Windows Update бих препоръчал:
Dism ++ 

http://cdn2.chuyu.eastal.com/Dism++.zip

http://dismfile.sourceforge.net/Dism++.zip

Днес тествах и двата тула и останах очарован.
Не че на Микрософт ъпдей центъра при мен не работи, но ще спести доста време в бъдеще.

Микрософт предлагат подобен тип офлайн ъпдейт но само в домейн, където имаш сървърна ос на която са ъпдейтите и клиентска ос която ще се ъпдейтва, Клиентската машина се ъпдейтва директно в LAN през сървърната машина.
Сложно но тези безплатни тулове вършат работа, макар че малко не ми харесва че не са Микрософтски.
За лично ползване подкрепям.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Tanner Foost Foust написа:

Чисто копие на Microsoft операционна система може да се свали от Микрософт по следният начин. без акаунти и досадни надграждащи програми или искане на лицензен ключ за достъп до iso файла:

Приятелю! Моите уважения! Но така не помагаш!

Можеш ли поне да изчакаш мнението на автора! И според неговото мнение да отговаряш/пишеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах Windows-a и в момента съм отново с Pro, лицензиран и с инсталирани последните ъпдейти. За сега нямам никакви проблеми, така че стигам до извода, че проблемът е бил в Power Manager-a (какъвто в момента не съм инсталирал), а видео драйверът е същата последна версия. Странно, но факт. :D

Благодаря на всички отзовали се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Power manager-a на тинкпад има перфектно меню,аз си имал т61 и от там си настройвах power опциите за лаптопа.Възможно е да не си направил правилната настройка,отделно Тинкпад имат една гъзарийка за батерията,можеш да си я настроиш да се зарежда и разрежда до определени проценти .......примерно мин 40- макс 80 и така и удължаваш живота.Батерията започва да се зарежда след като падна под 40 % и спира на 80%:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от juveplu
      Ще разделя въпроса в  2 части
      1. Здравейте ,опитвам да инсталирам Windows 7  на SSD Samsung 960 Evo M.2 . но  като стигна до мястото да избера диск - там е празно .  Win 7  изписва че няма дискове за избор . Не го вижда .
      След това открих че има драйвер от  Samsung  за тези дискове и след като се инсталира  Win 7  вече го вижда . Но аз не искам само да го види като допълнителен диск . Аз искам да е единствен за да инсталирам  Windows  на него .
      Имаm един друг  SSD Samsung 850 Evo 2  инча външен ( не за дъно  M.2 )  и проблема го реших с интегриране на ъпдейт    Windows6.1-KB2990941    във инсталационното  ISO  и там всичко е на ред . 
      Но не откривам в кой ъпдейт е поместен този драйвер на  Samsung  за  SSD Samsung 960 Evo M.2 . Драйвера е  -  Samsung_NVM_Express_Driver_2.3  и го изтеглих , но когато се опитах да го интегрирам с   NTLite   програмата не го добавя защото не е  стандартен ъпдейт за  Windows .  Така драйвера не може да се добави . Той трябва да е в някой ъпдейт за  Windows  който да изтегля . Ако можете да ми помогнете ще съм много благодарен .

2. Прочетох съвет във форум че трябва да разреша ъпдейтите и проблема ще бъде решен , а след това ще трябва да взема   файла   instalwim   и да го заменя в инсталационното  ISO . 
      Моя  Windows  е оригинален с продуктов ключ и ако взема    Instalwim  от друг по нов  Windos  в който проблема е решен няма ли да се обърка регистрирането във  Microsoft ?
      А и как се взима    instalwim   от вече инсталиран  Widows ?   няма вече такъв след инстаалацията .
      Може би решението е с добавяне на ъпдейти според първата част на въпроса ?
    • от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.