Премини към съдържанието
stradlin

Заключване на дялове с парола

Препоръчан отговор

Moже ли да се настрои уиндоуса така,че когато обикновен акаунт иска да отвори дял да му иска парола? Примерно на тази на администраторския акаут?Идеята е всички обикновенни акаунти да не могат да ровят из харда.Компютъра не се ползва от хакери,затова не е нужно кой знае какво.Просто да се отказва достъпа и само аз да мога да браузвам по диска от обикновен акаунт, като вкарвам парола, но в моя си (админ.) акаунт да няма пароли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с правата ми е така в момента,но понякога се налага да браузвам от обикновен акаунти и не е точният вариант в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как става това с копчето,по подробно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

1. Скрий нужните дялове
    а) вариант с премахване на буквата на дела от диспечера на дискове (diskmgmt.msc)

b) със скриване буквата на диска в регистратурата - пример за скриване на буква Z  
reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer" /f /v "NoDrives" /t REG_DWORD /d 33554432
http://www.pctools.com/guides/registry/detail/148/
или
2. Шифровай ги, но е нож с две остриета.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май пак ще опра до Folder Guard ,колкото и да не ми се ще...Не съм я ползвал от години.Има ли нещо по-леко от нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.