Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Кой оператор ще ми предложите - Виваком, Близуу или Мегалан ?

От булсаткома ми казаха, че нямат  безплатни допълнителни приемници от две години и няма как да съм на булсатком, защото няма смисъл щом не дават допълнителни приемници. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че дават допълнителни приемници. Мисля, че за допълнителен има такса от 18 лв и месечно по 2,40.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Blue_Hulk написа:

Здравейте! Кой оператор ще ми предложите - Виваком, Близуу или Мегалан ?

От булсаткома ми казаха, че нямат  безплатни допълнителни приемници от две години и няма как да съм на булсатком, защото няма смисъл щом не дават допълнителни приемници. 

Нямат БЕЗПЛАТНИ допълнителни приемници. Но за да имаш, плащаш приемника (самото устройство, каква ще му е цената зависи от типа му - обикновен или HD) и месечна такса от 2,80лв. Иначе, от къде си ? (като град и квартал, за да знаем какво да ти предлагаме, за да останеш доволен)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поискаха 71 лв което е много за мен. От Лом съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Моя грешка! Всъщност госпожицата е казала, че от две години вече не предлагат обикновение приемници, а само HD и таксата е 71лв след това по 2,40лв на месец. 

Какво е мнението ви относно Близуу ? и по-добри ли са от Виваком ?

Редактирано от Blue_Hulk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бягай далеч от ВИВАКОМ! Само като напишеш "виваком отзиви" в гугъл и ... (бил съм им бивш клиент).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кой мобилен оператор си ? Предполагам ще можеш да вземеш някакъв пакет за телефон и телевизия с отстъпка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в момента съм на Виваком, но договора изтича до 28 май и се чудя дали да подновявам договора. Аз затова питам вас, кой оператор да избера изобщо, че приемниците на Виваком нещо не ми харесват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само приемниците, или като услуга ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качеството на каналите е добро, но приемниците им са лоши като цяло. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Blue_Hulk написа:

Моя грешка! Всъщност госпожицата е казала, че от две години вече не предлагат обикновение приемници, а само HD и таксата е 71лв след това по 2,40лв на месец. 

Тая нещо те е изпързаляла,лично преди година сключих договор за 4ти допълнителен приемник и си ми е SD,месечната му такса е 2,20

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, I love anime написа:

Тая нещо те е изпързаляла,лично преди година сключих договор за 4ти допълнителен приемник и си ми е SD,месечната му такса е 2,20

То и баща ми го отрязаха като искаше да си смени SD приемника. (докато е гледал телевизия, изведнъж е изгърмял) Както и да е, имаше опция само за HD приемник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото до Булсатком, от години при тях няма никакви приемници. Въртят едни и същи рециклирани, които половината са почти негодни за употреба. Може да чакате и месеци, след подаване на заявка за монтаж на приемник. SD приемник, за да получите, трябва някой да си върне неговия. Имат около 50-60 броя по офиси и складове за цяла България. Цената за HD приемник е 68 лева, а отделно има и такса за монтаж и самото сателитно оборудване. Договорът им е 18 месеца, като за всички нови клиенти има няколко месеца безплатен абонамент с различни пакети... Към един договор може да имате максимално 3 допълнителни приемника. Месечната такса за всеки един от тях е 2,40 лева, като тази цена се променя доста в последните месеци. Отделно трябва от някъде да си намирате допълнителни приемници. Да не говорим колко са зле, особено "новите" им рециклирани партиди на ZHD 200. Отделно друг вариант за Булсатком е най-новата им IPTV услуга, която е по-зле от и от сателитната... Трябва сравнително добра интернет връзка за нея, може и да не е от тях, като цяло поне за нея имат достатъчно нови устройства, които обаче са доста нестабилни. Цената за монтаж на такова устройство при нов договор е 98 лева, а за получаване като допълнителен - 9 лева. Ако имате познати със сателитни приемници от Булсатком, за които е сигурно, че работят, както и вече те не използват техните услуги, може да отидете в офис на Булсатком и да ги запишете на ваше име. Цената за всеки един подобен запис е 3 лева (за протокола), като трябва и двете лица да присъстват в офис на Булсатком. Нещата може да станат и по телефона, поне до преди време можеше. Вече не е сигурно това...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от Виваком. Имам три допълнителни приемника с договор за две години за по 2.40лв/месец. Картината е кристално чиста. Сервизното им обслужване е перфектно! При евентуално повикване за отстраняване на повреда,техниците идват в предварително уговорен час,любезни са и отговарят на зададени въпроси относно телевизията. 

Къде е уловката? : Като завали дъжд,няма телевизия. За 6 месеца смениха двата приемника заради някакъв дефект. Няколко пъти правих обаждане на оператор заради неработеща карта на приемника поради неизвестни за мен причини(след обаждането и продиктуване номерът на картата,проблемът се решава)

Извод: Виваком ТВ е вашият избор! Телевизията е идеална когато я има! :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ментел също имат сателитна ТВ и можеш да вържеш допълнителен приемник без да се охарчваш много. Предимството при тях е позицията на сателита. Вземаш си двоен конвертор и освен техните канали гледаш и всичко което  е свободно на 13градуса или ако намериш кадърен техник на 19.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако е за гледане на повече от един спътник, като от него се гледат само безплатните канали, тук вече оператора няма значение. Трябва малка инвестиция, в една идея по-голяма от стандартните антени (80см например) и може да се използва конвертор тип моноблок или мултифийд държач и няколко конвертора, като втория избор е по-удачен. Вече ако сериозно някой го обхване манията, може да инвестира и в моторна антена, но това вече са други теми... При Мтел сателитната антена май беше около 80см. и дава възможност за гледане на "съседските" спътници, без преместване или някакви други усилия, ако е достатъчно добре настроена и позиционирана. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накрая взех Булсатком, но без допълнителен приемник. Diema extra не го ли пускат безплатно няколко дена ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готви се след няколко месеца пак да те посети технически екип... Или до няколко дни... Какъв приемник взе и какви такси ти се наложи да платиш? Колкото до Diema Extra, те си избират какво да ти пуснат безплатно. Това се прави поради две причини... Докато приемника ти се регистрира в системата, гледаш пълен пакет без определени канали (това е поради техническата причина), не че не могат да направят така, че докато приемника ти не влезе в системата да не гледаш нищо, но е направено поради няколко практически причини... Да не останеш без телевизия, както и ти пускат тестово някои канали, за които не плащаш, с цел да видиш какво дават, пък могат и да успеят да те зарибят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се плати 5,50 за 2 месеца, след това си плащам пакет по избор. За монтажа ми излезе 23лв. Приемника е ZHD210. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега Blue Ray, пробвай да направиш мултифиид 39 / 19 градуса. Далеч по-лесно е решението при ментеливите - каналите им са на 16 градуса и с тяхната "чиния" и техния двоен конвертор гледам и всичко свободно на 19 на два телевизора, а 19 има доста неща за гледане. Не им правя реклама - и те си имат трески, но мисля че за парите си получаваш повече. Преди бях с Булсат и знам за какво става дума. Там всичко се върти около бъдещият им спътник - дай Боже да го изстрелят - и дотогава всички трябва да плащат и мълчат. Надяват се да е факт до края на годината - дано да стане! И тази история с приемниците - изгубиха доста клиенти. За Вива не знам нищо и не искам да знам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, bim написа:

Колега Blue Ray, пробвай да направиш мултифиид 39 / 19 градуса. Далеч по-лесно е решението при ментеливите - каналите им са на 16 градуса и с тяхната "чиния" и техния двоен конвертор гледам и всичко свободно на 19 на два телевизора, а 19 има доста неща за гледане. Не им правя реклама - и те си имат трески, но мисля че за парите си получаваш повече. Преди бях с Булсат и знам за какво става дума. Там всичко се върти около бъдещият им спътник - дай Боже да го изстрелят - и дотогава всички трябва да плащат и мълчат. Надяват се да е факт до края на годината - дано да стане! И тази история с приемниците - изгубиха доста клиенти. За Вива не знам нищо и не искам да знам.

Аз затова искам Булсатком понеже имам някакви очаквания от Българ сат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата, които съм казал, са само примерни. Лично за мен, това не е плюс при избора на подобен оператор, но си прав за предимството на Мтел.

преди 6 минути, Blue_Hulk написа:

Ще се плати 9,80 за 2 месеца, след това си плащам пакет по избор. Приемника е ZHD210. 

Ако приемника ти е от "хубавите" партиди, на адаптера му остават около 7 месеца живот... Или по-малко... Имай предвид, че именно поради новия ти сателит, ще трябва насочване на антената, а избраната му позиция и е доста лоша и половината български домове, които имат отличен изглед към Hellas Sat 2, няма да имат големи възможности за новия сателит... Много ще се откажат, а някои ще трябва да местят антени по тераси и покриви. Дано ти имаш видимост към новия сателит. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.