Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, търся WI-FI Драйвери за лаптоп -  HP 655.

Инсталирани са   от официалният сайт на хп - http://h20564.www2.h...8&swEnvOid=4053 тези драйвери - Realtek Local Area Network (LAN) Driver и Ralink 802.11 b/g/n WiFi Adapter (International) Но няма Wi-Fi

OS - Windows 7 ultimate 32 bita.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип, който има инернет, трябва да има отговор на всички въпроси. За да ти помогнем, е нужна повече информация-най-вече коя година производство е лаптопа. Защото наличието на архаичен уиндоус 7 на него предполага доста отдавна , а това пък подсказва, че последните версии драйвери, които си инсталирал, може да не са подходящи. Въпросът с драйверите най-лесно се решава, като свалиш от интернет ( Замунда)  Driver Pack Solution , това е програма , която ще тества компютъра ти, ще ти каже кои драйвери липсват или не са добри, и ще ти ги инсталира. Тази програма има няколко издания за различни години. Намери си издание, близко до лаптопа по възраст, свали си го и действай. Аз например имам това от 2013год, което е 4.7ГБ и съм си го записал на ДВД , с него оправям много компютри, между които и моя лаптоп Тошиба, купен преди повече от десет години. Като за начало отвори Диспечера на устройствата (Device Manager) , виж как са нещата с адаптера и направи снимка на екрана, да видим как да действаш нататък. На този Driver Pack имам и последната версия, но тя е 8.9ГБ и няма как да си я запиша, стои на виртуално ДВД и на една флашка и така я ползвам. 

Виж как изглежда, макар и от Уиндоус 10. Трябва да няма жълти удивителни, ако кликнеш два пъти на устройството, ще се отвори меню, в което можеш да видиш как компютърът го преценява ( напр. Това устройство работи нормално ) . 

111.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат
Wi-fi driver за HP-655

Ето това е което пише в device manager за въпросният драйвър:
PCI\VEN_168C&DEV_0032&SUBSYS_1838103C&REV_01
PCI\VEN_168C&DEV_0032&SUBSYS_1838103C
PCI\VEN_168C&DEV_0032&CC_028000
PCI\VEN_168C&DEV_0032&CC_0280
Atheros AR5B125 Wireless

Ако е това което търсите:

1.http://devid.info/bg/search?text=PCI\VEN_168C%26DEV_0032%26SUBSYS_1838103C

2.Select Qualcomm Atheros wireless driver

3.ХП си имат програма за ъпдейти  HP Support Assistant

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти суфтуер HP wireless assistans

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може ли на дизел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Иво Димов написа:

Трябва ти суфтуер HP wireless assistans

Въобще не е нужен! Само драйвър е достатъчен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам ,никак аз нямам HP ....................и нямам комбиниран wi-fi/bluethoot адаптер и никога не съм ползвал Джама :) .Тоя софтуер ще му помогне да си включи хардуерно адаптера за безжичната карта и блутуута /ако има/ такъв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Иво Димов написа:

Тоя софтуер ще му помогне да си включи хардуерно адаптера за безжичната карта и блутуута /ако има/ такъв

'ма сигурен ли си, че без него няма да се включи адаптерът. И ако е изключен с натискане на F12 или F2 (има символ радио) няма да се включи.
Не мога да разбера постове ли трупаш или чак толкова нямаш работа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми автора мое да няма такъв бутон,или да не знае или да не работи клавишната комбинация .Нали ако е със Джам 7 нагоре ше намери некой драйвер самата ОС :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пак ломотиш ГЛУПОСТИ! Моля, спри се!!!

HP  и да няма бутон за целта - момче - направо налиташ за Раздел БИСЕРИ!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да не знае човека ,че има или да не знае как се включва.Имал съм подобен случай със едни съседи на родителите ми ................внучката им плъзнала бутона и изключила адаптера .И хората викат "Няма нет,викахме доставчика всичко наред" Ем оня гледал машината,ама той плъзгача отпред и тря надигнеш леко лаптопа ,че да се види .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защотоп тук долу не пише, ти продължаваш да мажеш и да не помагаш?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заядлив човек си :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Бутона за включване на WiFi трябва да е F12

https://www.notebook-center.ru/image_overview_3205_2.html

Редактирано от oavramov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.