Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам странен проблем със слушалките (Akg k44). Звука е тих и нямат силен бас, тапите на телефона звучат по-добре от тях а са в пъти по евтини. Когато играя на някоя игра и слушам музика едновременно, звука от играта почти не се чува, а когато наближи края на песента и почне да затихва пък звука от играта се усилва. Използвам ги предимно за слушане на музика. Звука се подобри малко чрез една програмка dfx audio enchancer но проблема със затихването в игрите си остава. Дори и когато слушам с колонките пак затихва. Пробвах да пусна audio equalization от настройките на realtek но без ефект. Използвам вградената звукова карта а дъното е gb ep45 ds4.

Редактирано от stranger1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли ги на друго устройство? На друг компютър/таблет/телефон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ExaFlop написа:

А пробва ли ги на друго устройство? На друг компютър/таблет/телефон?

Да на телефона ги сравнявах с оригиналните му тапи, по слаб и некачествен звук дават, не знам може и ушите ми да са различни:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом на 2 устройства се държи по един и същ начин - проблемът е в слушалките - в магазина за рекламация.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. За тези слушалки не е нужен усилвател, което значи,че ще си ползваш гаранцията май. Не вярвам "ушите" ти да са ЧАК тилкова различни, че разликата да е в полза на тапите:17: Представях си някакъв проблем с дъното и настройки, но щом и на телефона е така....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вземам други слушалки,но ме е страх да дам пак пари и да остана разочарован, на технополиса от който ги взех (от Шумен съм) питах дали може да се отварят кутиите и да се пробват слушалките но не дават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях чел за k44 че били боклук, за връщане преди време се опитах да върна телефон, но казаха че нямат такава политика да връщат пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то и се страхувам да взема други, може да се окажат пак същия боклук или по зле. Те отказват и да заменят, не само да връщат пари. В по-големите градове може да е различно но тук си е такова положението. Иначе проблема със затихването някой знае ли, как се решава, много е гадно, като слушам музика да не чувам играта, а като свърши песента, звука от играта става мн.силен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема със заглъхването и мен ме е дразнил много и успях да го оправя лесно. Виж скриншота. А до това, че са ти слаби слушалките. Трябва да ги пробваш на компютър или устройство със слушалков усилвател. Моите слушалки - SuperLux HD681b, свирят ужасно посредствено ако ги включа в телефона ми (LG G4) или директно на гърба на компютъра, а са 32ома. В момента в който ги включа в слушалковия изход, който има и усилвател (Sound Blaster Z), звука става коренно различен. Не мога да го усиля на над 28% , че става "дискотека" :)

Screenshot_328.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да не може да се подменят - може бройката да е дефектна - до 3 пъти и после, въпреки, че нямат такава политика, има закон по който са ДЛЪЖНИ да ти върнат парите. А ти дали ще си купиш от тях друго изделие за тези пари си е твоя работа. Предложи им да си доведеш Защита на потребителите и да се видите в съда.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, StefanG написа:

Проблема със заглъхването и мен ме е дразнил много и успях да го оправя лесно. Виж скриншота. А до това, че са ти слаби слушалките. Трябва да ги пробваш на компютър или устройство със слушалков усилвател. Моите слушалки - SuperLux HD681b, свирят ужасно посредствено ако ги включа в телефона ми (LG G4) или директно на гърба на компютъра, а са 32ома. В момента в който ги включа в слушалковия изход, който има и усилвател (Sound Blaster Z), звука става коренно различен. Не мога да го усиля на над 28% , че става "дискотека" :)

Screenshot_328.png

пробвах това, но няма ефект, пак се чува играта много тихо, като е пусната музиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, stranger1 написа:

пак се чува играта много тихо, като е пусната музиката

Това с два източника на звук ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

Това с два източника на звук ли е?

ако, не съм разбрал по-погрешно да, музиката я пускам от winamp, не е от играта пробвах и други програми като vlc, splash pro, mpc.. същия проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А само с един източник на звук как е положението?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, StefanG написа:

Пробвай и това да промениш.

Screenshot_329.png

да такава е настройката, но си остава проблема,иначе от самата игра като е пусната музиката е малко по добро положението, но пак си има някакво затихване, пък и от игрите музиката се чува тъпо и затова исках от winamp.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, дръндю написа:

по тази логика и с тапите би трябвало да имаш същия проблем, а това се оправя с настройка на динамиката ...ъ-ъ-ъ... демек изключваш динамичното изравняване на звука
при включено изравняване силата на звука, много ясно, че ще ти намали единия източник на звук с цел запазване на амплитудата на сигнала

докато пишех видях предния пост и това също

сори за тъпия въпрос, но откъде се изключва динамичното изравняване.

преди 2 минути, дръндю написа:

към автора

защо не отговори на този въпрос?

с един източник е малко по-добре но пак си го има затихването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

игрите които играя са gta 4, gta 5, flatout ultimate carnage но нямат такива настройки или аз не знам къде са, от winamp къде се настойва това, не съм много в час с настройките на тази програма.

с един източник е малко по-добре но пак си го има затихването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

имах въпрос за тапите, дали имаш същия проблем - не отговори
ExaFlop ти зададе въпрос- не отговори

приятен ден и всичко най-добро

извинете не разбрах много, с тапите го има пак проблема, 

" А само с един източник на звук как е положението? "

ако е пусната музиката от самата игра е по-добре ако има това  в предвид от един източник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал съм такъв проблем със слушалки, но в комплекта е имало преходник, който става и за gsм-и. Когато се сложи, звука при мен се оправя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами около 5 см. кабел с мъжка и женска букса. Слагаш я на основния кабел и после в компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, stranger1 написа:

имам такова но няма разлика с него или без него

A хубаво ли го слагаш? Трябва да щракне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от eXXcal
      #include <iostream> #include <fstream> #include <map> #include <ctime> #include <string> #include <stdio.h> #include <stdlib.h> #include <vector> #include <list> #include <iterator> #include <algorithm> #include <utility> #include <time.h> using namespace std; class CPerson { private: string name; string EGN; public: CPerson() { name=" "; EGN=" "; } CPerson(const string n, const string e) { name=n; EGN=e; } string getname()const { return name; } string getEGN()const { return EGN; } void setname(const string n) { name=n; } void setEGN(const string e) { EGN=e; } virtual void print() = 0; //1.1 int getAge() const //1.2 { int age; time_t currentTime; struct tm * ltm; time( &currentTime ); ltm= localtime( &currentTime ); int year = atoi(getEGN().substr(0, 2).c_str()); int month = atoi(getEGN().substr(2, 2).c_str()); int day = atoi(getEGN().substr(4, 2).c_str()); int cyear = 1900 + ltm->tm_year; int cmonth = 1 + ltm->tm_mon; int cday = 1 + ltm->tm_mday; age = cyear - (year + 1900); if (cmonth < month) age--; if (cmonth == month && cday < day) age--; return age; } }; class CStudent: public CPerson { private: string FN; map<int, int> st_tests; public: CStudent() { FN=" "; } CStudent(const string n) { FN=n; } CStudent(const string o, const string p, const string n):CPerson(o,p) { FN=n; } void setFN(const string n) { FN=n; } void setst_tests(map<int, int> m) { st_tests=m; } string getFN() const { return FN; } bool operator () (CStudent a, CStudent b) const { return a.average() < b.average(); } map<int, int> getst_tests() { return st_tests; } void print() { cout<<"Ime: "<<getname()<<endl; cout<<"EGN: "<<getEGN()<<endl; cout<<"FN: "<<getFN()<<endl; map<int, int>::iterator it=st_tests.begin(); while(it!=st_tests.end()) { cout<<it->first<<" "<<it->second<<endl; it++; } } void add_st_tests(int a, int b) { map<int, int>::iterator it=st_tests.begin(); while(it!=st_tests.end()) { st_tests.insert(pair<int,int>(a,b)); } } double average() //2.1 { double sum=0; map<int, int>::iterator it=st_tests.begin(); for (it=st_tests.begin();it!=st_tests.end();it++) sum+=it->second; if(st_tests.size()!=0) return sum/st_tests.size(); return -1; } int search(const int a) //2.2 { return st_tests.find(a)->second; } }; class CGroup { private: string spec; int kurs; int grupa; vector<CStudent> students; public: string getspec() const { return spec; } int getkurs() const { return kurs; } int getgrupa() const { return grupa; } vector<CStudent> getstudents() { return students; } void setstudents(vector<CStudent> a) { students=a; } void setspec(const string n) { spec=n; } void setkurs(const int n) { kurs=n; } void setgrupa(const int n) { grupa=n; } CGroup(const string s, const int k, const int g) { spec=s; kurs=k; grupa=g; } void addstudent(CStudent &a) { students.push_back(a); } /* int ReadFile() //3.1 { ifstream st; st.open("students.txt",ios::in); if(!st) { cout<<"Cannot open students.txt or file does not exist."<<endl; return 0; } string a, b, c; int d, e, i=0; if (st.is_open()) { do { st >> a >> b >> c; students[i].setname(a); students[i].setEGN(b); students[i].setFN(c); do { st >> d >> e; students[i].add_st_tests(d,e); }while(st.peek() != '\n' || st.peek() != '\r'); i++; }while(!st.eof()); } st.close(); }*/ double averagetest(int a) //3.2 { double sum=0; int br=0; vector<CStudent>::iterator itt; for (itt=students.begin();itt!=students.end();itt++) { map<int, int>::iterator it=(*itt).getst_tests().find(a); while(itt!=students.end()) sum+=it->second; br++; } cout<<sum/br; return sum/br; } list<CStudent> averageparam(const int a, const int b) //3.3 { list<CStudent> l; int i=0; vector<CStudent>::iterator itt=students.begin(); for (itt=students.begin();itt!=students.end();itt++) { if((*itt).average() >= a && (*itt).average() <= b) l.push_back(*itt); i++; } cout<<"List ot studenti sus sreden broi tochki mejdu "<<a<<" - "<<b<<endl; list<CStudent>::iterator it=l.begin(); for (it=l.begin();it!=l.end();it++) (*it).print(); return l; } int averageabove(const int a) //3.4 { int br=0; vector<CStudent>::iterator itt=students.begin(); for (itt=students.begin();itt!=students.end();itt++) if((*itt).average() > a) br++; cout<<"Broi studenti sus sreden broi tochki nad "<<a<<": "<<br<<endl; return br; } void averageage(const int a) //3.5 { cout<<"Sreden uspeh na "<<a<<" godishni studenti."<<endl; vector<CStudent>::iterator itt=students.begin(); for (itt=students.begin();itt!=students.end();itt++) { int b=(*itt).getAge(); if(a == b) cout<<(*itt).getname()<<" "<<(*itt).average()<<endl; } } void beststudent() //3.6 { cout<<"Student s nai-visoka uspevaemost."<<endl; CStudent temp; vector<CStudent>::iterator itt=students.begin(); for (itt=students.begin();itt!=students.end();itt++) if ((*itt).average() > temp.average()) temp = (*itt); temp.print(); } void sortaverage() //3.7 { sort(students.begin(),students.end(),CStudent()); } void sortasc() //3.8 { } void averageage() //3.9 { } }; int main() { CStudent p1("Ivan","9711156070","61360140"); CStudent p2("Petar","9703041020","61360127"); CStudent p3("Mihail","9708032540","61360134"); p1.add_st_tests(1,55); p1.add_st_tests(2,80); p1.add_st_tests(3,69); p2.add_st_tests(1,98); p2.add_st_tests(2,25); p2.add_st_tests(3,56); p3.add_st_tests(1,32); p3.add_st_tests(2,87); p3.add_st_tests(3,57); CGroup g1 ("SIT",1,1); g1.addstudent(p1); g1.addstudent(p2); g1.addstudent(p3); g1.averagetest(2); }  
      Имам малък проблем с програмата .Успешно се  Build -ва , не изкарва грешки .А като се Run - не ми изписва map set iterator not dereferencable  също така и standard c++ libraries out of range && 0 .  Може ли някой да помогне ? Благодаря предварително

Ето го и условието :

1. Да се дефинира абстрактен клас CPerson, с член данни име и ЕГН, освен необходимите методи, да се напишат и следните:
      абстрактен метод за печат

метод, който връща възрастта на човека на база на ЕГН-то

2. Да се дефинира клас CStudent наследник на CPerson, съхраняващ информацията за факултетен номер на студента и контейнер съхраняващ резултатите на студента от различни тестове (код на теста и получения брой точки, напр. (map<unsigned, unsigned> st_tests). Освен необходимите конструктори, методи и оператори (сред които е функцията за печат) да се добавят:

метод, който връща средния брой точки получени от студента

метод, който връща брой точки по код на тест, подаден като параметър

3. Да се дефинира клас група студенти CGroup, съхраняващ информацията за специалност, курс, група и контейнер от студентите в нея (напр. vector<CStudent>). Освен необходимите методи, да се реализират и следните член функции:

да се дефинира конструктор с параметър име на файл, съдържащ необходимата информация за запълване на контейнера

изчислява и връща средния брой точки за тест, подаден като параметър

връща списък от студенти (list<CStudent*>) със среден брой точки принадлежащи на интервал [a;b] (a,b - параметри)

изчислява и връща броя на студентите със среден брой точки, по-голям от числото подадено като параметър

изчислява и връща средния брой точки на студентите на възраст, подадена като параметър

намира студента с най-висока успеваемост на тестовете

сортира студентите по среден брой точки

сортира тестовете в низходящ ред по среден брой точки, получени от студентите в групата

изчислява средната възраст на студентите от групата

4. Да се създадат няколко обекта от класа CGroup и се демонстрира работоспособността на методите му като се направят различни справки и съпоставки между тях (напр. коя специалност има по-висока средна успеваемост на тестовете, коя по-висока средна възраст, коя повече студенти получили точки над зададена стойност). Да има обработка на изключения на необходимите места.
    • от Пламен Р
      Нямам звук от слушалките! пробвах от жака на компютърът където е за слушалки не става , а на външни тонколонки звук си има!!!
    • от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.