Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Притежавам обикновен TP-Link router WR740N, ако не се лъжа, но това не е толкова важното.

Проблема ми идва от доставчика, който го е заключил и незнайно защо е сложиш OpenWRT  Luci и ми е заключил рутера.

Сега, когато се опитам да отворя някой порт за някой сървър или каквото и да е не мога, защото са ми заключили рутера.

Ако някой е от Хасково и околността и ги използва услугите на Escom, ако може да сподели що за пароли слагат.

Обадих им се да попитам поддръжката те вдигнаха ръцете, отделно да не говорим, че ми обясняваха за паролата на рутера за достъп до нета, едвам се разбрахме след 10 минути обяснение и прехвърлиха топката към незнаен колега, който е оправял нета(рутера)

Съши, ако някой знае защо слагат OpenWRT  Luci нека пише, ще съм благодарен на всякаква информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Звъниш на еском и искаш да ти отворят порт еди кой си за локален адрес еди кой си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само не стана ясно рутера подарен ли е, или е закупен с твои пари от теб?

преди 2 часа, ExaFlop написа:

Звъниш на еском и искаш да ти отворят порт еди кой си за локален адрес еди кой си.

Те портовете дори и да му отворят, като има DHCP сървър, те са отворени за следващото устройство в мрежата, което в случая е рутера. Ако от него не пренасочи за кой IP адрес, кой порт да отговаря, няма да има никакви полза и ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я пак...Ще му отворят 

преди 2 часа, ExaFlop написа:

порт еди кой си за локален адрес еди кой си

и от компютъра като си зададе твърд IP  адрес и няма да му мине заявката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Локалните му IP адреси са си локални за DHCP сървъра на рутера. Оператора няма достъп до тях, освен ако последния не е изключен, или рутера не е операторски и той не управлява нещата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А как мислиш, дали щом операторът е задал негова парола няма достъп отвън до настройките.

И в рутъра ако не се зададе пренасочване за порт/ip и машнате не е със статичен ip адрес адрес ще мине заявката на програмата от машината му? Айде, че пак започваш да пишеш само, колкото да си в джаза.

Ще има дефиниран(и) порт(ове) за пренасочване и ip адрес и даже и да е пуснат DHCP,  ако компютърът е с твърдо зададен адрес, ако няма конфликт на адреси, ще си мине както трябва заявката. А за да няма конфликт на адреси, се дефинират тези изключения.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За първото ти твърдение, няма как да сме сигурни. Колкото до второто, това при повечето оператори, особено тези използващи IP.Acct няма да даде никакво отражение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, твоята крава да е мъжка, въпреки, че изобщо не е така. А и не помагаш в случая.

И изобщо на моменти само търкаш клавиатурата...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, ExaFlop написа:

Това по смъртно няма да го направят, защото те не ми запушват портовете, а рутера.

Отделно някой попита дали е закупен или подарен, ами рутер като рутер в смисъл каква е разликата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, Y. Kirev написа:

Това по смъртно няма да го направят

А опита ли? Ще останеш учуден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вариант е ако работи рисет бутона да го реснеш по подразибиране и да си го пренастроиш по твой вкус или ако не работи да го отвориш и през конзола да смениш паролата.Кардинално и лесно решение е да си купиш твой рутер и да го подмениш .... никога не бих ползвал рутер за мрежата ми настроена от някой без право на достъп!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Plamena Dobreva
        Здравейте искам да попитам как мога да сложа регистрационна форма на Wordpress, в смисъл такъв да има потребители които да се регистрират в сайта. Другия въпрос е как тези  потребители да могат да качват съдържание на сайта, но преди да се публикува да се изисква одобрение от админа?
        Трябва ми нещо такова

Също така искам и потребителите да имат тези функции 

Благодаря предварително

• от Димитър Иванов
        Здравейте, някой може ли да ми помогне по един въпрос ?
        Как мога да махна администраторска парола на Windows 8.1, пробвах с Hiren Ghost, но не става с нея може да се премахват пароли до Windows 7. Ако някой знае как и може да ми помогне ще съм благодарен. Благодаря предварително. 
      • от LaMuSz
        Здравейте,
        племенника ми си е сложил парола за заключване на телефона, която в последствие е забравил. Също така не си помни паролата за google акаунта. Как мога да изтрия цялата информация на телефона и в същото време да го RESTORE-на до първоначален режим?
        Свалих PC Companion, но там има "Software repair" при който не мога да продължа без да сложа отметка на "Yes, I know my Google™ account details", а в действителност Аз не ги знам (нито племенника ми...все пак е 3ти клас) :о)

Ще съм Ви благодарен, ако може да помогнете! Моделът на телефона е "Sony xperia™ E5"
      • от mmarto
        Здравейте, преди дни в Белгия си намерих лаптоп Sony Vaio, обаче е с парола. Казах си лесна работа ще го преинсталирам и готово, обаче нещо не ми се получава. Не мога да вляза в Bios- a и да стартирам диска. Когато включа лаптопа всеки път ми излиза профила с полето за парола. Пробвах с Аssist, Del, F2... - НЕ! Моля за съвет, как да го преборя. Благодаря.
      • от ImagineMe
        Здравейте! 
        Днес закупих горе изписания телефон от предишния му собственик. Исках да му направя хард ресет, направих го, обаче ми иска от онези FRP защити - имейл и парола. Върнах се при него, обаче стана така, че човекът не помни имейла и паролата. Не мога да му го върна, защото ми беше казал, да не го ресетвам, а просто да изтрия нещата и не го послушах. Та, има ли решение? Преинсталация ще помогне ли? съответния телефон
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.