Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Зимата си взех едно 128GB SSD на Kingston уж за OC-а, програмки и някоя нова игра. Истината е,че обаче след като си сложих Battlefront останах само с 5 гб FREE. Идва ми доста малко, а тя е онлайн игра която скоро няма да изтрия. 

Чудя се дали да не оставя това SSD само за оп. система + програмите и да не сложа ново например ТОВА (при повече финанси бих вземал и 500ГБ версията) на което да инсталирам основно игри и други неща ако се наложи. И ще си ми остане HDD-то което имам от 1ТБ за съхранение на инсталациите, снимките, филмите и друга информация.  То е WG Cavier Blue 3.5 1TB sata 3 и за толкова време не съм имал проблем с него. Гледам,че това SSD е много хвалено и купувано, но съм отворен и за други предложения. И да се възползвам от темата бих попитал и за вбъдеще, ако пък HDD-то което ми остава за съхранение основно за информация, ако ми стане малко като размер какво друго HDD бихте ми препоръчали? Дали да не го заменя с някой 2ТБ или просто да добавя още 1ТБ? Ще има ли място в кутията за толкова хардове или пък просто да си взема един външен хард от 1ТБ на който да си прехвърлям снимки, пък ако се наложи до колкото знам мога да го използвам и като нормално HDD?  Вариантите са доста, но при всички случаи ще ми трябва още малко място на PC-то и се чудя как да комбинирам нещата без да хвърлям още много пари за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип е по-добре 2ТB вместо 2х1TB. В кутия за стационарна машина има място.  Но е по-добре първо да споделиш модела на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това ще ти свърши работа за системата, програмите и игрите! 100гб ти са операционните файлове и програмите. 400 за игри. Другото на ХДД-то ти.

http://nikem-bg.net/computer-components/SSD-Samsung-850-EVO-Series-500-GB/description.html

Понеже не каза какъв ти е бюджета това е моето предложение. И няма да се занимаваш и да се чудиш дали ще имаш място или не.

Освен ако не искаш да инсталираш 10 игри по 50ГБ, ще триеш и инсталираш.

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Относно кутията - Това е

Относно бюджета 250 гб мога още сега да ги взема. За 500 обаче ще ми трябва малко време да отделя пари, но май е по-добрия вариант. Няма да се занимавам през година с това. Значи одобрявате самсуняга? Ще се напъна за 500 гб сега, а към края на годината по празниците може да бутна едно външно хардче например? Другия вариант е да сменя сегашния с 2ТБ ама на кого и за колко да го продавам...Като съм чел мнения тук за това как масово не препоръчвате вече HDD или че характеристиките им са добри, цените също, а се оказва,че не изкарват така както едно време с години....сякаш умишлено го правят за да стимулират покупката на SSD-та, не съм сигурен да купувам ли ново или ако купя да търся производител, който дава повече от 2 години гаранция? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-скоро направи DVD-то(ако има такова) външно и нанеговото мяст сложи HDD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Sandisk Extreme Pro 480GB `371 лв. - 10 г. 
    Samsung Pro 850 512GB `508 лв. - 10 г.

Toshiba Q300 Pro 512GB `393 лв. - 5 г
    A-DATA SX930 480GB `331 лв. - 5 г.
    Samsung Evo 850 500GB `330 лв. - 5 г.
    Intel 540S 500GB `290 лв. - 5 г.
    Sandisk X400 512GB `270 лв. - 5 г.

пс. Препоръката ми е за Sandisk X400. Конкретно този модел стига да го откриеш понеже бързо се изчерпват и минава време до следващото зареждане или поне така съм забелязал.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Намирам го само Тук

Цената е доста добра за тоя размер, гаранцията също. Ще потърся повече информация за него. Благодаря ти! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако все пак не успееш да го купиш, след него EVO-то е за предпочитане!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 42 минути, G0ld написа:

Намирам го само Тук

Цената е доста добра за тоя размер, гаранцията също. Ще потърся повече информация за него. Благодаря ти! 

Така е но не и от магазина които си посочил тъй като е с 45 лв. отгоре на нормалната цена.

Аз моя като събрах пари да го купя точно го заредиха та провери пак в Скай, Никем или Варио като събереш парите.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.