Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , дойде време да направя лек ъпгрейт на машината с която съм вече 3 години.

Параметрите и са следните: 

ASROCK B75 PRO3-M /B75/1155 

I5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155 

2X4G DDR3 1600 GEIL BL DRAGON 

1TB SEAGATE SATA 6G/7200/64M 

SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5 

PSU CM GX 450W APFC 

Thermaltake Commander MS-I Black USB3.0 VN400A1W2N 

Идеята ми е да сложа още 2х4 рам + SSD , намерил съм изгодно втора hd7850 2gb същата като тази за 100 лв , заслужава ли си да взема втора и да станат в crossfire.

Рам попаднах на тази но незнам дали ще е съвместима по MHz са еднакви но волтажа е различен.

за SSD по това което чета препоръчвате Samsung. Oтворен съм и за други предложенията бюджет нямам но и гледам да е оптимален. Правя го с цел да играя по новите игри на максимална резолюция , разполагам с  DELL U2414H IPS .

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Продайте старата карта.изчакайте малко,да видим как ще се представят новите видеокарти на АМД.И тогава вече се включете.Лично аз съм против две видеокарти на една конфигурация.По-добре само една,но достатъчно силна.Допълнителна рам можете да вземете,стига да има нужда.Пък и не е много изгодна точно сега,на фона на новата ДДР4.За ССД няма особена разлика кое точно ще вземете,само трябва да прецените според контролера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 34 минути, appointmen написа:

Здравейте , дойде време да направя лек ъпгрейт на машината с която съм вече 3 години.

Параметрите и са следните: 

ASROCK B75 PRO3-M /B75/1155 

I5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155 

2X4G DDR3 1600 GEIL BL DRAGON 

1TB SEAGATE SATA 6G/7200/64M 

SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5 

PSU CM GX 450W APFC 

Thermaltake Commander MS-I Black USB3.0 VN400A1W2N 

Идеята ми е да сложа още 2х4 рам + SSD , намерил съм изгодно втора hd7850 2gb същата като тази за 100 лв , заслужава ли си да взема втора и да станат в crossfire.

Рам попаднах на тази но незнам дали ще е съвместима по MHz са еднакви но волтажа е различен.

за SSD по това което чета препоръчвате Samsung. Oтворен съм и за други предложенията бюджет нямам но и гледам да е оптимален. Правя го с цел да играя по новите игри на максимална резолюция , разполагам с  DELL U2414H IPS .

Много добре си дал всички възможни подробности. Само дето не видях бюджета какъв е общо взето.Щом целта е игрите трябва да гледаш видеокартата. От там ще се качат кадрите. Рамта и ssd няма да помогнат с нищо в случая. Освен може би по-бързо да зарежда играта. За 100лв си заслужава ъпгрейд да сложиш втора видеокарта и ще ти помогне доста. Ще трябва и по-мощно захранване обаче. Рамта според мен за момента ти е достатъчно с тази конфигурация. А ssd никога не е излишно, но както казах няма да ти качи кадрите при игрите. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вместо още памет и втора 7850, по-добре според мен е да се съберат повече пари и да се вземе RX470 като излезе. ССД винаги може да се взе допълнително след време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В основни линии рамта и ссд-то ги вземам заради интернет и ползата от по бързото зареждане , незнам дали проблема в момента е от win10 или малкото рам , но като наотворя 20 таба в хрома и започна да цъкам нещо нещата загрубяват започва едно включване на вентилаторите на макс , превключването (алт / таб) започва да става все по продължително и бавно. Отностно видеото и аз се двуумя за crossfire понеже ще трябва да купя и ново захранване мисля да започна отзад напред , първо рамта/ссд и след време като се поналожат на пазара и някоя видео карта от ново поколение.

Въпрос отностно рам-та с моето дънно немога да мина на ддр4 предполагам  , затова си продължавам с избора по по горе , с него ще имам ли проблеми ? ( всмисъл вземам и ги слагам на свободните 2 места ) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Втора видеокарта е безсмислено предвид че са с малко памет.  Не е само до парите за ново захранване.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Roujin Z написа:

Втора видеокарта е безсмислено предвид че са с малко памет.  Не е само до парите за ново захранване.

2 гига са човече. Не са баш малко :) И за 100 лв говорим. Другото е да се чака и да се продава сегашната пък после и процесора ще го спъва и става дълга и широка пак :)

За рамта няма да има проблем тази дето си я избрал. Ще изгубиш dual channel дето ти е в момента, а и 16 гига си е овъркил в случая, ама ако ще товариш с браузъра докато играеш има смисъл :) Другото е че може да ти запазва сесията и да затвориш браузъра като играеш и после пак да го отвориш. Да, ще ти презарежда табовете, но ако не си с ограничен интернет не виждам проблем. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.