Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Привет и поздрави, откривам най различни източници за сървисите, кои сървиси за какво са, как могат да се пускат спират окончателно.

Имам желание да разгледам всички сървиси на Windows 7.

Когато имам време ще поствам Сървисите и тяхното предназначение. 

Ако има и други юзъри мераклии да разгледат и изучат сървисите могат да се включат с драскане на някой ред за добре познат на тях сървис.

А ако вече има подобна тема за сървисите, ще се радвам на линк.

Искам да направя пълна тема, изцяло на български.

Кой сървис за какво е, кога, защо може да се изключи определен сървис, кога и зашо не бива.

След 7 искам да разгледам 8.1 и 10. Преди да приключа с Микрософт и да се захвана с Линукс.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за изтточниците.

Когато ми остане време ще поствам сърис по сървис в oригинален вид на английски описанието и веднага превод, след това защо и кога може да се спре или защо да не се спира.

Така с един куршум два заека. Сървиси и английски .

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм спрял принтера, глупостите на Windows media, WinDefender. Друго не пипам, защото съм ял дървото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле, колко актуална щеше да е тази тема преди 6-7 години ... :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moжеш да се изненадаш колко сървиси можеш да спреш на клиентска операционна система.
Но за да го правиш отлично без главоболия трябва да познаваш отлично сървисите.

току що, RudeBoy написа:

Леле, колко актуална щеше да е тази тема преди 6-7 години ... :D 

Не избързвай, 7 има още 4 години живот :D

Опознаеш ли сървисите на 7, вярвам че лесно ще се опознаят и на останалите 8 и 10.
Съгласен съм до някъде с теб но щеше да си повече прав ако обсъждах XP :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък си забранявам масово услугите, които не ми трябват. Принтер а си го държа заради pdf файловете.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Tanner Foost Foust написа:

Moжеш да се изненадаш колко сървиси можеш да спреш на клиентска операционна система.
Но за да го правиш отлично без главоболия трябва да познаваш отлично сървисите.

Може да се изненадаш, но не си първият, който се опитва да реши тази задача - кои услуги ("сървиси" има по тенис мачовете ;) ) могат да бъдат спрени, за да се олекоти работата на ОС. Включително и аз съм го мислил на времето, когато Windows7 беше актуален.

Само че, не е толкова просто. Да, има услуги, които са ясни, че трябва задължително да работят, винаги. Има и такива, които е ясно, че могат да бъдат спрени. Но има и много, които са в положение на "може да, може не", "зависи", и дори "не се знае". Първото, за което се сещам, е споменатата от колегата ми услуга за принтерите, и по-конкретно търсене на такива, споделени в мрежата. Е, аз никога не съм ползвал принтер, и съответно си я спирах. Докато в един момент не поисках да обработвам снимки с Nikon DSLR. Оказа се, че специализираната за целта фирмена програма дава грешка и забива при отваряне, ако въпросната услуга е спряна. Въпреки, че реално не я ползва. 

Та така. Не ме разбирай погрешно, нямам намерение да те спирам. Просто изказвам мнение. Успех, дано темата да е полезна на някого.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от iisark
      Здравейте, колеги.
      Преди няколко месеца започнах да оптимизирам английски уебсайт в нишата с превоз на покъщнина и хамалска дейност.
      Започнах оптимизацията си със съдържанието, добавих съответните ключови думи, оптимизирах дизайна и изображенията, отделните секции
      с информация, качествени линкове. Проблемът при мен обаче е, че сайтът не напредва кой знае колко, а работя върху него от месеци. Вижте сами. На какво може да се дължи това?
      Къде греша и какви техники трябва да взема под внимание в SEO-то, за да го класирам по-подобаващо?
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от juveplu
      Ще разделя въпроса в  2 части
      1. Здравейте ,опитвам да инсталирам Windows 7  на SSD Samsung 960 Evo M.2 . но  като стигна до мястото да избера диск - там е празно .  Win 7  изписва че няма дискове за избор . Не го вижда .
      След това открих че има драйвер от  Samsung  за тези дискове и след като се инсталира  Win 7  вече го вижда . Но аз не искам само да го види като допълнителен диск . Аз искам да е единствен за да инсталирам  Windows  на него .
      Имаm един друг  SSD Samsung 850 Evo 2  инча външен ( не за дъно  M.2 )  и проблема го реших с интегриране на ъпдейт    Windows6.1-KB2990941    във инсталационното  ISO  и там всичко е на ред . 
      Но не откривам в кой ъпдейт е поместен този драйвер на  Samsung  за  SSD Samsung 960 Evo M.2 . Драйвера е  -  Samsung_NVM_Express_Driver_2.3  и го изтеглих , но когато се опитах да го интегрирам с   NTLite   програмата не го добавя защото не е  стандартен ъпдейт за  Windows .  Така драйвера не може да се добави . Той трябва да е в някой ъпдейт за  Windows  който да изтегля . Ако можете да ми помогнете ще съм много благодарен .

2. Прочетох съвет във форум че трябва да разреша ъпдейтите и проблема ще бъде решен , а след това ще трябва да взема   файла   instalwim   и да го заменя в инсталационното  ISO . 
      Моя  Windows  е оригинален с продуктов ключ и ако взема    Instalwim  от друг по нов  Windos  в който проблема е решен няма ли да се обърка регистрирането във  Microsoft ?
      А и как се взима    instalwim   от вече инсталиран  Widows ?   няма вече такъв след инстаалацията .
      Може би решението е с добавяне на ъпдейти според първата част на въпроса ?
    • от fresh_bones
      Значи проблема е следния преинсталирах си компа със win 7  слагам драйвери ,програми , инсталирам си и актулизациите и след 2 седмици почва при стартиране да ми забива целия компютър . И при всяко забиване чакам около 10-15 мин. и след това се рестартира .               http://dox.bg/files/dw?a=d36225c8bd     http://dox.bg/files/dw?a=493bfe933c    http://dox.bg/files/dw?a=88c8f3390f
      Ето и малко снимки. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.