Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет и поздрави, откривам най различни източници за сървисите, кои сървиси за какво са, как могат да се пускат спират окончателно.

Имам желание да разгледам всички сървиси на Windows 7.

Когато имам време ще поствам Сървисите и тяхното предназначение. 

Ако има и други юзъри мераклии да разгледат и изучат сървисите могат да се включат с драскане на някой ред за добре познат на тях сървис.

А ако вече има подобна тема за сървисите, ще се радвам на линк.

Искам да направя пълна тема, изцяло на български.

Кой сървис за какво е, кога, защо може да се изключи определен сървис, кога и зашо не бива.

След 7 искам да разгледам 8.1 и 10. Преди да приключа с Микрософт и да се захвана с Линукс.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за изтточниците.

Когато ми остане време ще поствам сърис по сървис в oригинален вид на английски описанието и веднага превод, след това защо и кога може да се спре или защо да не се спира.

Така с един куршум два заека. Сървиси и английски .

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично съм спрял принтера, глупостите на Windows media, WinDefender. Друго не пипам, защото съм ял дървото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Леле, колко актуална щеше да е тази тема преди 6-7 години ... :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Moжеш да се изненадаш колко сървиси можеш да спреш на клиентска операционна система.
    Но за да го правиш отлично без главоболия трябва да познаваш отлично сървисите.

току що, RudeBoy написа:

Леле, колко актуална щеше да е тази тема преди 6-7 години ... :D 

Не избързвай, 7 има още 4 години живот :D

Опознаеш ли сървисите на 7, вярвам че лесно ще се опознаят и на останалите 8 и 10.
    Съгласен съм до някъде с теб но щеше да си повече прав ако обсъждах XP :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък си забранявам масово услугите, които не ми трябват. Принтер а си го държа заради pdf файловете.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Tanner Foost Foust написа:

Moжеш да се изненадаш колко сървиси можеш да спреш на клиентска операционна система.
    Но за да го правиш отлично без главоболия трябва да познаваш отлично сървисите.

Може да се изненадаш, но не си първият, който се опитва да реши тази задача - кои услуги ("сървиси" има по тенис мачовете ;) ) могат да бъдат спрени, за да се олекоти работата на ОС. Включително и аз съм го мислил на времето, когато Windows7 беше актуален.

Само че, не е толкова просто. Да, има услуги, които са ясни, че трябва задължително да работят, винаги. Има и такива, които е ясно, че могат да бъдат спрени. Но има и много, които са в положение на "може да, може не", "зависи", и дори "не се знае". Първото, за което се сещам, е споменатата от колегата ми услуга за принтерите, и по-конкретно търсене на такива, споделени в мрежата. Е, аз никога не съм ползвал принтер, и съответно си я спирах. Докато в един момент не поисках да обработвам снимки с Nikon DSLR. Оказа се, че специализираната за целта фирмена програма дава грешка и забива при отваряне, ако въпросната услуга е спряна. Въпреки, че реално не я ползва. 

Та така. Не ме разбирай погрешно, нямам намерение да те спирам. Просто изказвам мнение. Успех, дано темата да е полезна на някого.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Eclipse2G
        Здравейте, вчера ми зависна explore.exe ей така без видима причина. Вируси няма, драйверите са up to date. Прилагам log:

ПС: Верно, че не съм рестарирал системата от няколко дена, но едва ли това е причината.
      • от CranialBladeTV
        Здравейте, имам проблем с играта Paladins от Steam. Наскоро си ъпдейтнах играта и ми се появи този проблем "The Hi-Rez Studios Authenticate And Update Service must be installed. Re-run the pre-requisite programs from steam, or run the file InstallHirezService.exe from prereq subdirectory in steam folder for this game". Правя това което е написано, но не работи. Отварям файла InstallHirezService.еxe инсталирам го в "C:/Program Files (x86)" но не се получава отново се показа този проблем но само това "failed to install hi-rez studios authenticate and update service" и казва че не е инсталирано изтрих играта и отново я изтеглих, както и направих и с "Hi-Rez Studios Authenticate And Update Service". Не се получи затова се поразрових в steamcommunity-то и открих нещо което бях направил и преди това бях влязъл в "Services.msc" където намерих Hi-Rez Studios Authenticate And Update Service". Странното беше че на Startup type не пишеше нищо. Моля помогнете благодаря предварително
      • от mikrotik
        Здравейте, как мога да деинсталирам и премахна IE 9 напълно от системата ?
      • от mikrotik
        Здравейте ! Бихте ли ми помогнали да премахна автоматично инсталираните ъпдейти от системата ? Пробвах по стандартният начин от списъка с програми и с десен бутон на мишката " uninstall ", но нищо не се получи... И има ли някаква програма , която може да ги деинсталира и изтрива за Windows 7 - 32 bits ?
      • от loranst looa
        Здравейте , искам да попитам как да инсталирам  iTunes на компютъра ми който е Windows 7 / 32 bit за да мога да прехвърлям файлове от компютъра към телефона ми  айфон 4С  и обратно. обаче проблемът е че няколко пъти пробвам да инсталирам Айтунес тегля го от тук  http://www.apple.com/bg/itunes/download/
        и въпреки това всеки път ми дава тая грешка. 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.