Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Купих си една флашка 250 ГБ за да я използвам за да инсталирам windows на другия си лаптоп. Изтеглих едно приложение WinToBootic и с него нямам проблеми до сега , но на тази флашка която си я взех дава проблем понеже не може да се форматира на NTFS  а само на  ExFat . Нямам възможност за друга флашка , поне засега затова ако може да ми кажете някаква идея как да си буутна windowsa  в флашката ще съм благодарен . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето програма с, която трябва да се получи http://www.winsetupfromusb.com/downloads/

На 1-во място ви препоръчвам http://wudt.codeplex.com/ ако не стане пробвайте спредната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на флашката? Съмнявам се че е някое менте. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, onogondur написа:

Марка и модел на флашката? Съмнявам се че е някое менте. 

Много е възможно взех я за 35 лв на промоция , а за марка и модел не знам каква е защото няма никакво лого на нея .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

facepalm.jpg~c200

Съмнението се превърна в сигурност :)

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Gangosa написа:

Ето програма с, която трябва да се получи http://www.winsetupfromusb.com/downloads/

На 1-во място ви препоръчвам http://wudt.codeplex.com/ ако не стане пробвайте спредната.

Не става и с двете пробвах, трябва да се форматира на NTFS и тогава , но незнам от флашката ли е , просто windowsa oтказва да я форматира на NTFS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BlazzgroM написа:

Много е възможно взех я за 35 лв на промоция , а за марка и модел не знам каква е защото няма никакво лого на нея .

Мисля че Acronis disc director трябва да ти свърши работа, въпреки че тя е предимно за харддискове, но като вид памет смятам че и за флашка става.

Явно такава си уцелил, аз също си купих даже не една а две по 512ГБ направо от Китай за няма и 50лв общо но си работят без проблем с файловите системи, тъй че не виждам какво са се завайкали някои тук та чак и през лицата се бият :

2016-06-21_152240.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Техника никога не купувам на промоция по добре да дам 2500 отколкото 500 лв и на другия ден да не работи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, adersa написа:

Техника никога не купувам на промоция по добре да дам 2500 отколкото 500 лв и на другия ден да не работи .

Обаче не всеки може да си позволи да даде 2500 на куп. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, BlazzgroM написа:

Не става и с двете пробвах, трябва да се форматира на NTFS и тогава , но незнам от флашката ли е , просто windowsa oтказва да я форматира на NTFS

Търсиш марка и модел на чипа, след това отиваш тук - http://flashboot.ru/. Сваляш инструмента за съответния модел, и се молиш да го разпознае и преформатира. Ако стане, поне ще ползваш реалния обем. Това да ти е обеца на ухото с това менте, и следващия път поне се допитай.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, techmaniac написа:

Търсиш марка и модел на чипа, след това отиваш тук - http://flashboot.ru/. Сваляш инструмента за съответния модел, и се молиш да го разпознае и преформатира. Ако стане, поне ще ползваш реалния обем. Това да ти е обеца на ухото с това менте, и следващия път поне се допитай.

Непременно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се сетих и за h2testw, може да пробваш до къде ще стигне теста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да ви кажа сега какво направих . Преди да получа последните 3-4 мнения файла със windows който е ico  го поставих във флашката като файл , но не съм го bootval и го поставих в другия лаптоп. Лаптопа я прочете и сега в момента ми пише creating partitions.... a по долния ред copying files ... това какво трябва да означава ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това какво общо има с проблема ти ?

Означава че си създал партиции, и се копират инсталационните компоненти на Windows...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, techmaniac написа:

Това какво общо има с проблема ти ?

Означава че си създал партиции, и се копират инсталационните компоненти на Windows...

21-6-2016 г- 15-42-44.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Е защо даваш yes, така ще се форматира флашката и ще стане бутващо устройство...

Форматриай я по-нормален начин, не така...

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, techmaniac написа:

Е защо давате yes, така ще се форматира флашката и ще стане бутващо устройство...

Форматриайте я по-нормален начин, не така...

и сега как да прекъсна операцията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Bubbles написа:

Явно такава си уцелил, аз също си купих даже не една а две по 512ГБ направо от Китай за няма и 50лв общо но си работят без проблем с файловите системи, тъй че не виждам какво са се завайкали някои тук та чак и през лицата се бият :

При положение, че за 20 лв може да се купи маркова 32GB флашка, която идеално би свършила работа, да дадеш 35 лв за безполезен боклук - ами, за биене през лицето е :D

Ти на твоите флашки колко най-много информация си записвал? Защо не пробваш с някой софтуер, да видиш колко е реалният им капацитет? ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми няма как, чакаш да приключи, иначе може да я повредиш.

А целта аз не можах да разбера каква е - да се направи бутваща Windows флашка, или бутваща с това Live CD ?

Дал съм инструмнети по-нагоре, тествай с тях....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Купил си флашка 250 ГИГАБАЙТА за...35 Лева!

Сега много внимателно потърси из интернет и в който искаш магазин дали ще намериш флашка с такъв обем за...35 лева! Ама хубаво поразгледай. А тази, единствено което можеш да направиш, е да я хвърлиш в кофата за боклук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е купил от АлиЕкспрес. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.